Boj o prvé miesto so Sláviou vyhrali KVP Nováky

V šlágri 9. kola zvíťazili KVP Nováky nad Sláviou UK Bratislava 13:9

05.12.2015 21:35:59 | aktualizované: 08.12.2015 19:41:07

Nováčania zvíťazili nad Sláviou 13:9 aj napriek 4.minútovému oslabeniu Jaroslava Stehlíka. Zápas bol od začiatku vyrovnaný, hralo sa tvrdo a to viedlo aj k vylúčeniu Stehlíka ktorý úderom roztrhol obočie Vladimíra Hrušku. Za tento incident bol vylúčený do konca zápasu bez náhradníka a tak si Slávia zahrala 4. minútovú presilovku. Naši chlapci zvládli oslabenie bravúrne a nepustili Sláviu do vedenia. Po oslabení sa Nováky rozbehli a zvyšovali svoj náskok na konečných 13:9.

KVP Nováky góly: M. Úradník 4, M. Tkáč 3, Zaťovič, Martanovič a Furman po 2

osobné chyby: Tkáč 3, Martanovič 2, Furman, Úradník, Zaťovič po jednej, Stehlík vylúčený do konca zápasu bez nahradníka za brutalitu

Slávia UK Bratislava góly: Patrik Tkáč 5, Korauš 2, Brezina a V.Hruška po 1

osobné chyby: Zeman 3, Haveta 2, Strunga 2, Korauš 2, Brezina 2, Nezhyba a Tkáč Peter po jednej

Priebeh zápasu:

1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 11:6, 11:9, 13:9

Reakcie hráčov po zápase

V zápase s vicemajstrom sa očakával vyrovnaný zápas. Toho sa fanúšikovia a priaznivci vodného póla aj dočkali. Pár otázok sme položili najlepším strelcom z oboch tímov Michalovi Úradníkovi z KVP Nováky a Patrikovi Tkáčovi zo Slávie UK Bratislava.

Ako hodnotíš priebeh zápasu ?

Čo podľa teba rozhodlo o výhre KVP Nováky ?

V zápase ti to tam padalo. Ako sa tebe hralo v tomto zápase?

Čo hovoríš na incident ktorý sa stal medzi Stehlíkom a Hruškom?

Michal Úradník...

Od začiatku sa hralo tvrdo, bolo to vyrovnané, ale boli sme na tom lepšie po kondičnej stránke a ku koncu s nami nevládali, čo nám pomohlo. O výhre KVP Nováky rozhodlo nasadenie, sústredenie a bojovnosť hráčov, ktorá bola od začiatku zápasu na sto percent. Mne osobne sa v zápase hralo dobre. Prvú štvrtinu sa dosť plávalo, ale to k tomu patrí. Incidentu medzi Jarkom a Hruškom určite muselo niečo predchádzať, určite by mu Jarko len tak bezdôvodne jednu nedal.

Patrik Tkáč...

Nováky boli v tomto zápase lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. My sme spravili viacero chýb, ktoré súper trestal a preto sme ani raz v zápase nevyhrávali. Všetko mohlo dopadnúť inak, keby sme lepšie využili 4-minútovú presilovku. Práve v týchto kľúčových okamihoch bola pre nás najviac citeľná absencia kapitána Gejzu Gyurcsiho. Osobne sa mi hralo fajn, snažil som sa pomôcť môjmu tímu k dobrému výsledku. Na bazéne vládla dobrá atmosféra, taká, aká by mala byť na každom extraligovom zápase. Potom sa hrá oveľa lepšie a my hráči máme z toho väčší zážitok. Zápasy medzi Sláviou a Novákmi sú už dlhšiu dobu dosť vypäté a viaceré súboje sú na hranici fair play. Neviem, čo tomu spomínanému incidentu predchádzalo, ale určite niečo takéto do športu nepatrí.