28.05.2017 17:47:08 | aktualizované: 28.05.2017 18:04:19

1. Finálový zápas

KVP Nováky vs Slávia UK Bratislava 8:8 (11:12) po penaltách

-Štvrtiny: (1:2 2:1 2:1 3:4)

-Góly KVP Nováky: Robo Martanovič, Adam Furman, Giorgi Magraqvelidze po 2, Rezi Imnaishvili a Michal Uradnik po 1

-Stav série 0:1

Ohlasy po 1. Finálovom zápase:

Adam Furman:

Zápas bol veĺmi vyrovnaný, hralo sa vo vysokom tempe, nikto počas celého zápasu nevyhrával viac, ako jedno golovým rozdielom. Nakoniec to skončilo remízou a pri penaltách, je to už lotéria, buď alebo..

My sme teraz športové štastie nemali. Ale nič sa nedeje, séria je dlhá a my ideme bojovať ďalej!

Robo Martanovič:

Zápas bol od začiatku až do konca vyrovnaný. Doťahovali sme sa o jeden gól,

najskôr vyhrávala Slávia, potom my a nakoniec to skončilo remízou.

Penalty sú už len lotéria, žiaľ v tej šťastie prialo hosťom.

Prvý zápas je za nami, prehrávame v sérii 0:1, ale to nič neznamená!

Finále sa hrá na tri víťazstvá, takže všetko je stále otvorené.

Z tohto zápasu sa treba len poučiť a pripraviť na stredu do Bratislavy, kam si ideme

po víťazstvo!

Daniel Veterník:

Celý priebeh zápasu bol vyrovnaný, raz vyhrávala Bratislava, raz my. V obrane boli isté chyby, ktoré súperi dokázali využiť a nevedeli sme odskočiť na väčší rozdiel. Chytalo sa mi relatívne dobre, no škoda posledného gólu, ktorý som mohol chytiť a ktorým Bratislava vyrovnala. Následne sa išli strielať 5ky, ktoré nám nevyšli a stretnutie sme prehrali. Treba ísť ďalej a verím že našou sústredenou a bojovnou hrou dokážeme súpera v dalších zápasoch zdolať.

Giorgi Magraqvelidze:

Neboli sme dostatočne koncentrovaný počas celého zápasu, čo skúsený tím Slávie využil. Toto musíme odstrániť a v 2.zápase v stredu hrať koncentrovane a bojovne.Z Bratislavy iné ako víťazstvo neberieme.

Andrej Kovačik

Zápas bol veľmi vyrovnaný a napínavý až do konca, keďže sme prvú stvrinu prehrali len o gól 2:3 a druhú sme vyhrali 3:2, tak po polčase sa hralo na pasienkoch za vyrovnaného stavu 5:5 . Tretia štvrtina nám v podstate vyšla a vyhrali sme ju 3:1. Do poslednej štvrtiny sme išli za stavu 8:6 z nášho pohladu . V poslednej štvrtine, neviem čo sa stalo, ale vôbec nám nevyšla. Vybojovali sme si aj nejaké presilovky, ale nevyužili sme ich a super nás z nich nekompromisne trestal a poslednú štvrtinu sme prehrali vysoko 5:1, čo nás stalo víťazstvo .

Rezi Imnaishvili

It was good game. I can say that they did well but we had good chance to take the win from Bratislava. Unfortunately we couldn´t use our chance .. but we will prepare for next game and to do our Best and win!

(Bol to dobrý zápas. Môžem povedať, že Bratislava hrala dobre, ale mali sme šancu z BA priviesť víťazstvo,ale nevyužili sme to. Sme pripravení na ďalší zápas odovzdať naše maximum a vyhrať .)

Michal Gogola

Zápas bol veľmi fyzicky namáhavý. Oba tímy bojovali a snažili sa nepodceniť žiadnu situáciu. My sme v závere opäť doplatili na slabú efektivitu v útoku a poslednú štvrtku sme prehrali 5:1. Každý finálový zápas je pre nás veľká škola. V sérii síce prehrávame 2:0, ale sme odhodlaní bojovať ďalej a sériu zvrátiť na 3:2 v náš prospech.

Peter Nižný

Zápas nebol taký jasný, ako hovorí výsledok. Konečne sme robili veci tak, ako sme si povedali a nacvičili na tréningu . Obrana pracovala výborne a v útoku nám tam zo začiatku padlo takmer všetko. Mohlo toho byť aj viac, ale s predvedenou hrou a hlavne s konečným výsledkom musíme byť spokojní. Teraz počkáme do stredy a spravíme všetko preto, aby sme finálovú sériu vrátili do Novák. Veľké ďakujem patrí nášmu fanklubu a všetkým, ktorí si našli cestu do NCVP Nováky.

Jaroslav Stehlik

Dnešný zápas nám vyšiel podľa predstáv. Od začiatku sme udávali tempo a nechceli sme pripustiť žiadnu drámu. Dnes sme museli vyhrať a som rád, že nám to nezväzovalo ruky a podali sme kolektívny výkon. Prvý krok sme zvládli ešte 2!

Martin Hrivnak

Do dnešneho zápasu sme nastúpili disciplinovane v obrane a od prvej minúty sme diktovali tempo hry. V útoku sme premenili vypracované šance a spravili si náskok, ktorý sme udržali až do konca zápasu. V stredu pokračujeme v Bratislave, kde očakávame úplne odlišný zápas, na ktorý sa musíme 100% sústrediť.

Jakub Oršula

Dnešný zápas sme zvládli, tréneri mám dali jasné pokyny a my sme ich vo vode pretavili na skutočnosť. Podali sme kolektívny výkon a vďaka tomu sme dnes vyhrali. No musíme sa koncentrovať na ďalšie stretnutie v Bratislave a potvrdiť naše dnešné víťazstvo.

4. Zápas odohráme v stredu 31.5.2017 o 18:10 v Bratislave