Aká bola sobota a nedeľa z pohľadu našich kadetov v Topoľčanoch?

Ďalšia časť zápasov našich kadetov na prvom finálovom turnaji v Topoľčanoch

28.02.2022 11:57:11

Tretí duel našim kadetov v Topoľčanoch v Národnej lige proti košickej Olympii, žiaľ, nevyšiel. Súper išiel v úvode do vedenia, na ktoré sme reagovali vyrovnávajúcim gólom Besedu na 1:1. Potom sme však dostali štyri góly po sebe a prehrávali sme už 1:5. Zverencom trénera Igora Cagalinca sa do konca prvej štvrtiny podarilo po góloch Iliaša a Štangu znížiť na 3:5. V druhej časti sme sa zo začiatku dokázali držať na rozdiel troch gólov - 3:6, 4:7, 5:8, ale krátko pred koncom prvého polčasu sme po ďalších dvoch góloch prehrávali už 5:10. Na začiatku tretieho dejstva skončili v našej bráne ďalšie dve gólové strely a stav už bol v náš neprospech 5:12. Následne Štanga znížil na 6:12 a to bol stav po troch štvrtinách. V posledných ôsmich minútach na 13-ty gól Olympie reagoval v presilovke Petráš a znížil na 7:13, gól na 8:14 dal Lutring a posledné slovo si vzal tri sekundy pred definitívnym záverom Beseda. KVP Nováky tak podľahol košickej Olympii 6-gólovým rozdielom 9:15.

ŠK Olympia Košice vs KVP Nováky 15:9 ( 5:3, 5:2, 3:1, 2:3 )

Góly: Iliaš 3, Štanga a Beseda po 2, Petráš a Lutring po 1
Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5, 12:5, 12:6, 13:6, 13:7, 14:7, 14:8, 15:8, 15:9

Zostava KVP Nováky: 1 Vančo, 2 Štanga, 3 Šimkovič, 4 Beseda, 5 Dobiš, 6 Petráš, 7 Nižný, 8 Iliaš, 9 Vajda, 10 Šiatinský, 11 Lutring, 12 Kukučka

Čo zverencom trénera Igora Cagalinca nevyšlo v popoludňajšom treťom stretnutí proti východniarom, vyšlo im v tom večernom sobotnom proti Šamorínu. Po dvoch góloch Štangu sme išli do vedenia 2:0, no náš súper využitou presilovou hrou stanovil skóre po prvej štvrtine na 2:1. Druhá časť nám vyšla perfektne, vyhrali sme ju 3:0, keď sa strelecky presadili dva razy Štanga a raz Dobiš a po prvom polčase sme vyhrávali hladko 5:1. V treťom dejstve Petráš a znova aktívny Štanga pridali po góle a naši chlapci už vyhrávali 7:1. Potom XBS skóroval dva razy po sebe a znížil na 7:3. 20 sekúnd pred koncom dal náš ôsmy gól Petráš a pred poslednou osemminútovkou sme vyhrávali 8:3. Naša snaha neutíchala ani v poslednej štvrtine, Štanga Dobiš a Petráš poslali KVP Nováky do vedenia na 11:3, no súper 10 sekúnd pred koncom kozmeticky upravil celkový stav na 11:4. Čo je zaujímavé, v tomto zápase mali obidva tímy len po jednom vylúčenom hráčovi a nebola odpískaná žiadna 5-ka.

XBS waterpolo Šamorín vs KVP NOVÁKY 4:11 ( 1:2, 0:3, 2:3, 1:3 )

Góly: Štanga 6, Petráš 3, Dobiš 2

Priebeh: 0:2, 1:2, 1:7, 3:7, 3:11, 4:11

Zostava KVP Nováky: 1 Vančo, 2 Štanga, 3 Šimkovič, 4 Beseda, 5 Dobiš, 6 Petráš, 7 Nižný, 8 Iliaš, 9 Vajda, 10 Šiatinský, 11 Lutring a 12 Kukučka

Kadeti KVP Nováky v poslednom zápase Národnej ligy v Topoľčanoch v nedeľu prehrali so Sláviou UK Bratislava 9:11. Na začiatku duelu sme prehrávali 0:1, potom sme však skóre zápasu otočili vo svoj prospech na 3:1, polčas sme vyhrali 5:2. Žiaľ, tretia štvrtina našim vodným pólistom nevyšla, inkasovali sme v nej 6 gólov, pričom my sme skórovali dva razy a pred záverečnou časťou sme prehrávali o gól 7:8. V nej Dobiš vyrovnal na 8:8, ale Slávia UK dala dva góly po sebe a ujala sa vedenia 10:8. Následne Šiatinský znížil na 10:9, ale 10 sekúnd pred koncom dal súper ešte jeden gól a tak KVP Nováky prehral v poslednom zápase so Sláviou UK 9:11.

KVP Nováky vs Slávia UK Bratislava 9:11 ( 3:1, 2:1, 2:6, 2:3 )

Góly: Vajda 3, Štanga 2, Beseda, Dobiš, Iliaš a Šiatinský po 1