Extraligoví majstri tejto sezóny vyhrali aj medzinárodnú súťaž Nordic waterpolo league v Lodži

Zverenci trénera Petra Nižného valcujú na všetkých frontoch, do vitríny nám pribudla ďalšia trofej!

20.06.2022 09:02:03

Od piatka do nedele sa v poľskom meste Lodž konalo vyvrcholenie ďalšieho ročníka medzinárodnej vodnopólovej súťaže pod názvom - Nordic waterpolo league. Zverenci trénera Petra Nižného sa do záverečných bojov kvalifikovali úspešným zvládnutím skupinových stretnutí, ktoré sa konali pred pár mesiacmi v Novákoch a KVP si postup vybojoval z prvého miesta. Porazili sme v našom NCVP Kometu Brno 10:7, KVP Kúpele Piešťany 15:1 a fínsky klub Turun Uimarit tesne o gól 9:8. V našej skupine bol na druhom mieste Turun Uimarit, na treťom mieste Kometa Brno a na poslednom ďalší slovenský zástupca KVP Kúpele Piešťany. V piatkovom štvrťfinále nastúpil 16-násobný majster Slovenska proti švédskemu mužstvu SPIF Stockholm a KVP vyhral tento súboj 11:8, keď základ výhry položil už v prvej štvrtine, ktorú vyhral 4:1, polčas vyhral 7:3. Čo bolo dôležité, nepríjemného súpera sme vždy dokázali držať na dištanc a nepripustili sme v druhom polčase žiadnu drámu a nakoniec sme tento zápas doviedli do víťazného konca.

KVP NOVÁKY vs SPIF Stockholm 11:8 ( 4:1, 3:2, 1:2, 3:3 )

Góly: Berlanský 4, Ravinger a Cagalinec po 2, Štanga, Tisaj a Mihál po 1

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 3 Zaťovič, 4 Dobiš, 5 Berlanský, 6 Kresťanko, 7 Štanga, 8 Ravinger, 9 Cagalinec, 10 Tisaj, 11 Mihál, 12 Mihál, 13 Turk

V semifinále narazil KVP Nováky na fínsky klub Waterpolo Turun Uimarit Ry a išlo o reprízu nášho duelu z nováckej skupiny, ktorý sme doma vyhrali tesne o gól 9:8. Do stretnutia sme nastúpili rázne a s prevahou. Podobne ako vo štvrťfinále aj v semifinále sme úvodné dejstvo vyhrali 4:1, v druhom po góle Tisaja to už bolo 5:1, no do konca polčasu sa súper po dvoch presných zásahoch dotiahol na dva góly na 5:3. Tretia štvrtina priniesla sumárne skóre, ktoré ponúkol prvý polčas, padlo osem gólov a naši hráči zapli na vyšší prevodový stupeň a dali 5 gólov - vyhrávali 7:3, Fíni sa dotiahli na 7:5, ale ich snahu sme odrazili gólmi na 9:5, pričom 25 sekúnd pred koncom sa im podarilo dať šiesty gól. Posledných osem minút sa už nieslo jasne v našej réžii, vyhrali sme štvrtinu podobne ako tú prvú 4:1 a postúpili sme do nedeľného finále, v ktorom na nás čakal litovský klub EVK Žaibas.

Waterpolo Turun Uimarit vs KVP NOVÁKY 7:14 ( 1:4, 2:1, 3:5, 1:4 )

Góly: Ravinger 4, Zaťovič a Berlanský po 3, Tisaj a Mihál po 2

Zostava KVP NOVÁKY : 1 Turk, 3 Zaťovič, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Ravinger, 8 Dobiš, 9 Štanga, 10 Cagalinec, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Šimkovič

Nedeľné finále prinieslo zaujímavú zápletku s množstvom šancí na oboch stranách a veľa gólov, čo sa divákom v Lodži, ale aj pri počítačoch muselo páčiť. Už v prvej štvrtine ich padlo sedem, túto časť sme prehrali tesne o gól 3:4. Po góle Tisaja a Zaťoviča sme boli vo vedení 1:0 aj 2:1, potom to Litovčania otočili, ale na 3:3 vyrovnal Ravinger. 55 sekúnd pred klaksónom dal gól náš súper a prvú štvrtinu sme prehrali 3:4. V druhej sme zapli na plné obrátky a výsledkom našej snahy bola parádna otočka z 3:4 na 7:4, keď o sériu štyroch sa postarali Tisaj, dva razy Zaťovič a Štanga. Žaibasu sa podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov krátko pred koncom a polčas sme vyhrali 7:5. Najdivokejšia bola tretia osemminútovka, tá sumárne dopadla tak, ako sa skončili predchádzajúce dve spolu a to 7:5 pre našich majstrov. Po góloch Ravingera a Štangu sme sa dostali do vedenia na 9:5, Litovčania však boli nepríjemní a znížili na 9:7. Čo bolo mimoriadne dôležité, dokázali sme hneď odpovedať a to dokonca piatimi gólmi po sebe, keď sa dva razy presadil gólovo Zaťovič a raz Ravinger, Kresťanko a Tisaj a razom sme viedli už o 7 gólov 14:7. Súper korigoval v závere troma gólmi po sebe na 14:10. Posledných osem minút sľubovalo zaujímavú drámu, Litovčania znížili na 14:11, Cagalinec pridal náš 15-ty gól na 15:11, na ďalší gól v našej sieti odpovedal Štanga a bolo to 16:12 presne 100 sekúnd pred koncom finálového boja. V samom závere sa ešte podarilo Žaibasu kozmeticky upraviť výsledok a nakoniec sa z celkovej výhry tešil náš majster po výsledku 16:13.

KVP NOVÁKY vs EVK Žaibas 16:13 ( 3:4, 4:1, 7:5, 2:3 )

Góly: Zaťovič 5, Ravinger, Štanga a Tisaj po 3, Kresťanko a Cagalinec po 1

Zostava na finále: 1 Turk, 3 Zaťovič, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Ravinger, 8 Dobiš, 9 Štanga, 10 Cagaliec, 11 Tisaj, 12 Mihál