Juniori KVP Nováky majstrami sezóny 2021/2022

Posledný víkend v Košiciach sme si užili a domov sme doniesli zlaté medaile

11.07.2022 09:41:29

Vodnopólová sezóna 2021/2022 je u juniorov definitívne za nami. Už pred posledným štvrtým kolom, ktoré sa hralo na košickej mestskej krytej plavárni počas uplynulého víkendu boli karty jasne rozdané. Na prvom mieste skončili zverenci trénera Petra Nižného, na druhom domáci organizátor posledného turnaja ŠK Hornets Košice, ktorý nám na poslednom turnaji pripravil prvú a jedinú prehru v súťaži, tretí bol ŠKP Modrí Draci Košice a na štvrtom mieste skončil KVP Kúpele Piešťany. Pozrite sa ako dopadol posledný turnaj.

Zverenci trénera Petra Nižného utrpeli prvú sezónnu prehru v Národnej lige juniorov až na záverečnom turnaji, ktorý sa hral v sobotu a v nedeľu v Košiciach. V značne okyptenej zostave sme po prvej štvrtine prehrávali s organizátorom posledného turnaja v sezóne - s ŠK Hornets Košice 0:4, v druhej časti sme dostali jeden gól a po polčase sme prehrávali 0:5. V tretej štvrtine sme dali náš prvý gól za stavu 0:7, keď sa presadil Mihál a znížil stav na 1:7. Do konca tretej časti hry sa našim hráčom podarilo skórovať ešte raz a to Šimkovičom, ktorý upravil na 2:9. V posledných ôsmich minútach za stavu 2:10 dal KVP dva góly, keď sa dva razy presadil Šimkovič a tak sme nakoniec prehrali s ŠK Hornets Košice celkovo 4:10.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 4:10 ( 0:4, 0:1, 2:4, 2:1 )

Góly: Šimkovič 3, Mihál 1

Priebeh zápasu: 0:7, 1:7, 1:9, 2:9, 2:10, 4:10

Zostava KVP Nováky: 1 Vančo, 2 Šimkovič, 4 Beseda, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 9 Štanga, 10 Vajda, 11 Tisaj, 12 Mihál

V druhom sobotnom zápase sme hrali v nezmenenej zostave z rána a chuť sme si napravili a ŠKP Modrí Draci Košice sme porazili nakoniec o 6 gólov 16:10. Po prvej časti sme prehrávali 3:4, polčas bol 6:8. No v tretej štvrtine sme prepli na vyšší prevodový stupeň a šiestimi gólmi sme zápas otočili v náš prospech a pred záverom to už bolo 12:9. V poslednej štvrtine sme dostali desiaty gól, ale následne sme skórovali 4x po sebe a zápas sme ovládli zlepšeným druhým polčasom 16:10. Strelecky sa darilo dvojici Tisaj a Mihál, ktorá dala spolu 10 gólov.

KVP NOVÁKY vs ŠKP Modrí Draci Košice 16:10 ( 3:4, 3:4, 6:1, 4:1 )

Góly: Tisaj a Mihál po 5, Šimkovič a Štanga po 2, Berlanský a Vajda po 1

V poslednom zápase záverečného turnaja Národnej ligy v Košiciach sme v nedeľu porazili KVP Kúpele Piešťany o 9 gólov 13:4, keď sa strelecky darilo Šimkovičovi, ktorý dal v zápase 5 gólov. Tímu gratulujeme a ďakujeme za množstvo pekných momentov v tejto sezóne a tešíme sa po dobrom oddychu na novú. Na foto chýba Adam Berlanský, ktorý po poslednom zápase cestoval domov s tímom Piešťan.

KVP NOVÁKY vs KVP Kúpele Piešťany 13:4 ( 2:1, 4:1, 3:1, 4:1 )

Góly: Šimkovič 5, Štanga 3, Beseda, Kresťanko, Vajda, Tisaj a Mihál po 1