Juniori KVP Nováky v Národnej lige aj naďalej bez straty bodu!

Mladí vodní pólisti KVP Nováky majú za sebou ďalší príjemný víkend

28.03.2022 08:45:28

Druhý turnaj Národnej ligy juniorov vo vodnom póle je za nami. Z pohľadu zverencov trénera Petra Nižného dopadol na výbornú. Podobne ako v prvom turnaji, ktorý sa hral v metropole východu, tak aj teraz v našom NCVP sme neponechali nič na náhodu a na naše konto pribudli tri výhry nad ŠK Hornets Košice, KVP Kúpele Piešťany a ŠKP Modrí Draci Košice. Po dvoch turnajoch máme na čele tabuľky 12 bodov za šesť víťazstiev. Pozrite si sumár zo soboty a nedele.

Prvý turnaj U19 v Národnej lige zvládli naši vodní pólisti na výbornú a z Košíc si pred pár týždňami priniesli tri výhry. V prvom sobotnom zápase druhého turnaja na ne nadviazali tesným víťazstvom nad ŠK Hornets Košice 6:5! Po góloch Tisaja a Berlanského sme vyhrávali v prvej štvrtine 2:0, ale 5 sekúnd pred klaksónom sršni znížili na rozdiel gólu Adamcom. V druhej osemminútovke padlo po jednom góle na oboch stranách. ŠK Hornets po presilovkovom góle Dana Kleščinského vyrovnal na 2:2, ale 36 sekúnd pred koncom Kresťanko poslal KVP do vedenia na 3:2.V tretej štvrtine z pokutového hodu Mihál pridal náš štvrtý gól a na 5:2 upravil Ravinger. V poslednej štvrtine dal Fábry náš šiesty gól - 6:2. Na to reagovali sršni gólmi Adamca a Hrudála a znížili na 6:4. 15 sekúnd pred koncom sa ešte raz strelecky presadil Adamec ale víťazstvo nám už neušlo a tak sme nad súperom vyhrali po víťazstve v Košiciach 9:6 tentoraz 6:5. V ďalšom zápase ŠKP Modrí Draci Košice porazil KVP Kúpele Piešťany 6:4.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 6:5 ( 2:1, 1:1, 2:0, 1:3 )

Góly: Ravinger, Kresťanko, Berlanský, Fábry, Tisaj a Mihál po 1

Piaty zápas našich juniorov a piata výhra. Taká bola bilancia zverencov Petra Nižného v tejto sezóne v Národnej lige U19 po našom druhom stretnutí v Novákoch. Naši chlapci po výhre nad ŠK Hornets Košice 6:5, porazili aj ďalšieho košického súpera. Tentoraz bol výsledok jednoznačnejší, vyhrali sme 9-gólovým rozdielom 15:6. Prvú štvrtinu vyhral KVP hladko 4:0, keď tri góly dal Ravinger a jeden pridal Tisaj. V druhej štvrtine Ravinger zvýšil na 5:0, potom sa strelecky presadil aj súper, ktorý znížil na 5:1. Do konca prvého polčasu dali naši hráči ešte dva góly, Berlanský a Ravinger, ktorý bol pri chuti v tomto stretnutí, stanovili prvopolčasový stav na 7:1. Pri chuti sme boli aj v tretej štvrtine, po góloch Tisaja, Berlanského a Iliaša sme nad ŠKP viedli už 10:1. Do konca tejto časti sa v našom tíme presadili ešte Berlanský (11:2) a Kresťanko (12:3). V posledných ôsmich minútach padli po tri góly na oboch stranách, za našich juniorov dali po góle Mihál, Ravinger a Tisaj a súpera sme nakoniec porazili 15:6. V ďalšom zápase si ŠK Hornets poradil s PVK Vrútky 15:5.

KVP NOVÁKY vs ŠKP Modrí Draci 15:6 ( 4:0, 3:1, 5:2, 3:3 )

Góly: Ravinger 6, Berlanský a Tisaj po 3, Kresťanko, Iliaš a Mihál po 1

V treťom stretnutí 2.kola Národnej ligy U19 porazili zverenci trénera Petra Nižného KVP Kúpele Piešťany 13:6. Po dvoch góloch Kresťanka a po jednom Berlanského a Tisaja sme vyhrali prvých osem minút 4:0. Potom súper v presilovej hre znížil, ale na to odpovedal rovnakou mincou Fábry a bolo to 5:1. V závere tejto časti hry Piešťany dali tri góly po sebe a na 5:4 znížili z presilovej hry. Na začiatku tretej štvrtiny dokonca KVP Kúpele vyrovnal na 5:5, Iliaš a Berlanský poslali náš tím do vedenia na 7:5. Tím vedený trénerom M.Berlanským znížil na 7:6, no Kresťanko a Tisaj rozhodli o tom, že do poslednej štvrtiny išiel náš tím s trojgólovým vedením 9:6. Posledné dejstvo, podobne ako ako to prvé, vyhrali naši juniori 4:0, strelecky uspeli Kresťanko, Ravinger, Berlanský a Vajda a nám na konto pribudla šiesta výhra v súťaži. V ďalšom zápase si ŠK Hornets Košice poradil v derby s ŠKP Modrí Draci Košice 9:6.

KVP Kúpele Piešťany vs KVP NOVÁKY 6:13 ( 0:4, 4:1, 2:4, 0:4 )

Góly: Kresťanko 4, Berlanský 3, Tisaj 2, Ravinger, Vajda, Iliaš, Fábry po 1