Juniori Slovenska na BoGo bus cupe 2022 v NCVP na druhom mieste!

Na medzinárodnom vodnopólovom turnaji U19 Slovensko v Novákoch nakoniec strieborné

12.04.2022 11:45:16

Slovenská mužská juniorská reprezentácia vo vodnom póle sa od piatka do nedele zúčastnila medzinárodného turnaja kategórie U19 v nováckom NCVP za účasti reprezentačných výberov Českej republiky, Ukrajiny, Veľkej Británie a klubových výberov z Grécka, ktoré reprezentoval PAOK Solúň a z Maďarska - MVLC Miškolc. Turnaj sa hral systémom každý s každým a ten vyvrcholil v nedeľu krátko popoludní záverečnými stretnutiami. Zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo mladší a Roman Polačik obsadili na BoGo bus cupe 2022 nakoniec druhé miesto, keď porazili hráčov Veľkej Británie 14:4, Českej republiky 13:5, Miškolca 19:6, remizovali s Ukrajinou 12:12 a prehrali s celkovým víťazom turnaja PAOK-om Solúň 7:10.

Pozrite si prehľad toho ako plynul čas na turnaji v Novákoch:

V piatok odštartoval v nováckom NCVP úvodnými zápasmi medzinárodný juniorský vodnopólový turnaj U19 pod názvom BoGo bus cup 2022. V prvom zapáse naša chlapčenská reprezentácia pod vedením trénera Karola Bača mladšieho porazila výber Veľkej Británie 14:4 zlepšeným výkonom v druhom polčase, ktorý naši mladí hráči vyhrali celkovo 9:1.

SLOVENSKO U19 vs Veľká Británia 14:4 ( 2:1, 2:2, 4:1, 5:0 )

Góly: Adamec a Mihál po 3, Tabačar a Matejka po 2, D. a M.Kleščinský, D.Bačo a Kumičák po 1

Česká republika vs PAOK Solúň 6:14 ( 2:3, 0:6, 2:3, 2:2 )

Ukrajina vs MVLC Miškolc 20:11 ( 3:4, 5:3, 5:3, 7:1 )

Druhý poldeň v Novákoch:

V druhom zápase v Novákoch v piatok Slovensko nestačilo na grécke družstvo PAOK Solúň a podľahlo mu o tri góly 7:10. Po prvej štvrtine viedol náš súper 3:1, polčas vyhral 5:2. Po góloch Adamca a Tabačara sa nám podarilo znížiť na 5:4, hráči PAOK-a však dali tri góly po sebe a ušli nám na 8:4. Po dvoch góloch v závere tretej časti , ktoré dali Mihál a Tabačar grécky tím viedol 8:6. V poslednej časti padli len tri góly, PAOK dal ďalšie dva góly a už to bolo 10:6, na ktoré reagoval len Šiagi a tak nakoniec PAOK vyhral nad našim výberom 10:7.

PAOK Solúň vs SLOVENSKO 10:7 ( 3:1, 2:1, 3:4, 2:1 )

Góly: Tabačar a Mihál po 2, Šiagi, Adamec a Zolovčík po 1

Ukrajina vs Česká republika 11:8 ( 2:1, 4:4, 2:3, 3:0 )

Veľká Británia vs MVLC Miškolc 18:8 ( 5:2, 2:3, 6:0, 5:3 )

Sobota, 9.apríla 2022

V treťom stretnutí na turnaji BoGo bus cup 2022 v Novákoch naša juniorská reprezentácia nastúpila proti maďarskému MVLC Miškolc. Súboj zvládli mladí Slováci výborne a vyhrali ho 19:6. Už prvú štvrtinu sme vyhrali 6:1, polčas 11:2. V trerej osemminútovke zverenci trénera Karola Bača ml.vyhrávali o 10 gólov 14:4 a 15:5. V poslednej štvrtine pridali naši reprezentanti štyri góly a nakoniec súpera porazili o 13 gólov.

SLOVENSKO vs MVLC Miškolc 19:6 ( 6:1, 5:1, 4:3, 4:1 )

Góly: Kajtor a Bártfay po 3, D.Kleščinský, D.Bačo, Tabačar a Matejka po 2, M.Kleščinský, Adamec, Kumičák, Mihál a Iliaš po 1

Česká republika vs Veľká Británia 3:17 ( 1:3, 1:7, 0:2, 1:5 )

PAOK Solúň vs Ukrajina 13:10 ( 4:4, 5:3, 1:2, 3:1 )

Vo štvrtom turnajovom zápase nastúpilo Slovensko proti výberu Českej republiky, ktorý bude našim skupinovým súperom v kvalifikácii v Košiciach o postup na ME do Podgorice. Tá je na programe od 21.do 24.apríla. Zápas sme v Novákoch zvládli a vyhrali sme 8-gólovým rozdielom 13:5. Prvú štvrtinu mladí Slováci vyhrali pohodlne 6:1, no v druhej sa Česi dotiahli na polčasový stav 7:5. V tretej a štvrtej časti sme však odrazili súpera, pridali sme po tri góly a nakoniec na naše konto pribudla výhra 13:5.

Česká republika vs SLOVENSKO 5:13 ( 1:6, 4:1, 0:3, 0:3 )

Góly: Tabačar 4, D.Kleščinský, Mihál a Matejka po 2, M.Kleščinský, Adamec a Kumičák po 1

Ukrajina vs Veľká Británia 7:13 ( 2:3, 2:3, 1:3, 2:4 )

MVLC Miškolc vs PAOK Solúň 6:15 ( 3:3, 1:4, 2:3, 0:5 )