Kadeti KVP Nováky v tejto sezóne na konečnom 6.mieste

Naši kadeti majú sezónu 2021/2022 za sebou, posledný turnaj sa konal v Bratislave

23.05.2022 11:13:28

Sezónu 2021/2022 majú naši kadeti definitívne za sebou. Počas uplynulého víkendu sa konal tretí, záverečný turnaj na bratislavských Pasienkoch a v konečnom účtovaní skončil KVP Nováky na celkovom 6.mieste. Pozrite sa ako to vyzeralo od piatka do nedele v Bratislave.

V úvodnom piatkovom stretnutí na treťom turnaji Národnej ligy kadetov v Bratislave na Pasienkoch naši kadeti proti košickej Olympii ťahali za kratší koniec. Už po prvej štvrtine sme prehrávali 0:4, v druhej časti za stavu 0:5 sa nám podarilo Nižným znížiť stav na 1:5. Do konca prvého polčasu sme však inkasovali štyri razy a po prvom polčase sme prehrávali 1:9. Na začiatku tretej osemminútovky znížil na 2:9 Kukučka a náš tretí gól na 3:10 dával A. Beseda. V tejto štvrtine bol náš tím úspešný strelecky ešte raz, keď na 4:11 upravoval Šimkovič. Ďalšie dva góly v našej sieti znamenali, že do poslednej štvrtiny sme išli s 9-gólovým hendikepom 4:13. V poslednom dejstve sme v jeho úvode skórovali po piaty raz A.Besedom - 5:13, lenže Olympia sa dokázala strelecky presadiť dva razy a už to bolo o 10 gólov 5:15. Krátko pred koncom stretnutia z penalty dal náš šiesty gól Nižný - 6:15, ale záver patril tímu z Košíc, ktorý dal tri góly po sebe a nakoniec sme tento súboj prehrali 12-gólovým rozdielom 6:18.

ŠK OLYMPIA KOŠICE vs KVP Nováky 18:6 ( 4:0, 5:1, 4:3, 5:2 )

Góly: Nižný a A.Beseda po 2, Šimkovič a Kukučka po 1

Priebeh zápasu: 5:0, 5:1, 9:1, 9:2, 10:2, 10:3, 11:3, 11:4, 13:4, 13:5, 14:5, 15:5, 15:6, 18:6

Zostava KVP Nováky:

1 Vančo, 2 Nižný, 3 Šimkovič, 4 A.Beseda, 5 S.Beseda, 6 Korenačka, 7 Balaj, 8 Medera, 10 Šiatinský, 11 Lutring, 12 Kukučka

V druhom zápase Národnej ligy v Bratislave sme nastúpili proti XBS waterpolo Šamorín. V celom stretnutí padlo len sedem gólov, náš súper vyhral tesne 4:3. Po prvej štvrtine viedol XBS 1:0, nám sa v druhej časti hry podarilo gólom Korenačku vyrovnať. Do konca prvého polčasu dal Šamorín ešte jeden gól a polčas vyhral 2:1. V treťom dejstve padol len jeden gól, ale do siete našich kadetov a už to bolo pre súpera 3:1. V posledných ôsmich minútach sa nám podarilo vyrovnať keď sa presadili Korenačka a A.Beseda, ale jednu sekundu pred koncom nám Šamorín dal štvrtý gól a vyhral tak celý zápas 4:3.

XBS waterpolo Šamorín vs KVP NOVÁKY 4:3 ( 1:0, 1:1, 1:0, 1:2 )

V treťom zápase Národnej ligy kadetov sme v sobotu nastúpili proti domácej Slávii UK Bratislava a nevyšlo nám to ani po tretí raz. Súperovi sme podľahli vysoko 7:20, pričom po prvej časti sme ťahali za kratší koniec 3:5 a polčas sme prehrali 4:9. Nedarilo sa nám ani v tretej štvrtine, ktorú sme prehrali podobne ako prvú časť 3:5 a v poslednej sme dostali od súpera šesť gólov, no nám sa nepodarilo skórovať ani raz. Naši kadeti nakoniec na Sláviu nestačili po 13 - gólovej prehre 7:20.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 7:20 ( 3:5, 1:4, 3:5, 0:6 )

Góly: Medera 3, Korenačka 2, A.Beseda a S. Beseda po 1

Žiaľ, ani vo štvrtom zápase naši kadeti v Bratislave nebodovali. Ich súperom bol v sobotu večer výber topoľčianskej Pirane, ktorému sme podľahli o 6 gólov 7:13. V prvej štvrtine Pirana viedla 1:0, potom sa nám zásluhou Nižného podarilo vyrovnať na 1:1, ale súper dal dva góly po sebe a viedol už 3:1. Našim vodným pólistom sa podarilo po góloch Korenačku a A.Besedu vyrovnať na 3:3 a to bol stav po prvej časti hry. V druhej štvrtine sme inkasovali 5 gólov a v tretej ďalšie tri a keďže sa nám nepodarilo ani raz skórovať, po troch častiach hráči Topoľčian viedli 11:3. V poslednej štvrtine Kukučka znížil premeneným pokutovým hodom na 11:4, Pirana dala ďalšie dva góly a upravila na 13:4. Posledné slovo si v zápase si vzali naši strelci a to dva razy Lutring a raz Kukučka, ktorí korigovali na konečných 13:7.

PIRANA SC Topoľčany vs KVP NOVÁKY 13:7 ( 3:3, 5:0, 3:0, 2:4 )

Góly: Lutring a Kukučka po 2, Nižný, A.Beseda a Korenačka po 1

V poslednom zápase celej sezóny nastúpili naši hráči v nedeľu proti ŠK Hornets Košice, s ktorým nakoniec prehrali o 9 gólov 4:13. Titul majstra Slovenska získal ŠK Hornets Košice pred Sláviou UK Bratislava a ŠK Olympia Košice, štvrté miesto patrí topoľčianskej Pirani, na piatom mieste skončil XBS waterpolo Šamorín a na šiestom mieste je náš tím KVP Nováky.