KVP Nováky sa prihlásil do novej edície vodnopólovej Ligy majstrov!

16-násobný majster Slovenska vo vodnom póle klope na brány najprestížnejšej vodnopólovej súťaže mužov

07.09.2022 13:39:23

Definitívne potvrdené! Naši 16-násobní vodnopóloví majstri Slovenska smerujú do najprestížnejšej klubovej súťaže - Ligy majstrov. So zaujímavým tímom!

Po mimoriadne dlhej dobe sa konečne ocitol slovenský klub v prestížnej vodnopólovej Lige majstrov. 16-násobný majster Slovenska KVP Nováky by mal ako víťaz našej Extraligy úvodné kvalifikačné kolo odohrať v bazéne čiernohorského Herceg Novi a spoločnosť mu okrem domáceho tímu Jadran Herceg Novi budú robiť aj chorvátsky HAVK Mladosť Záhreb, litovský EVK Žaibas a turecký ENKA Istanbul. Pre slovenské vodné pólo je to mimoriadne dobrá správa a pre náš klub KVP Nováky je to naozaj parádny úspech. Manažéra KVP Nováky a bývalého skvelého brankára slovenskej reprezentácie Michala Gogolu sme sa spýtali kde vznikla myšlienka na prihlásenie sa do tejto súťaže? ,, V hlavách Michala Gogolu a Karola Bača mladšieho," odpovedal nám tajomne a so šibalským úsmevom jemu vlastným. Karola Bača mladšieho? Veď ten trénuje nášho rivala ŠK Hornets Košice a juniorskú mužskú reprezentáciu do 19 rokov, korá smeruje budúci týždeň na ME U19 do Podgorice. Jedine, že by sa kluby medzi sebou dohodli na určitej forme spolupráce, čo by bolo v našich vodnopólových kruhoch mimoriadne zaujímavé a chceli by postaviť pod jednou hlavičkou kombinovaný tím. ,, Áno, dohodli sme sa že pôjdeme pod hlavičkou KVP Nováky, nakoľko sme vyhrali ligu. SPF klubom, ktoré sa prihlásia do európskych pohárov preplatí štartovné a tak to bol výrazný impulz k tomu, aby sme do toho išli. Po dohode oboch trénerov pôjde osem hráčov z KVP Nováky a šesť hráčov z ŠK Hornets Košice, " ozrejmil nám Michal. Trénermi tohto kombinovaného mužstva budú Peter Nižný a Karol Bačo mladší, dohodnúť sa kto bude hlavný tréner a kto asistent pri tejto symbióze nebude problém: ,,Peter a Karol spolu fungujú už dlho, čiže oni sa určite dohodnú, " je presvedčený manažér nášho klubu. A čo touto snahou sledujeme a aké máme ambície? ,,Našim cieľom je dať priestor mladým hráčom, aby hrali zápasy a motivovať ich. Preto sme sa zapojili do tohto projektu. Ambície sú, aby hráči dali zo seba to naj čo v sebe majú. Nepozeráme sa na výsledok.Žreb nás dal do skupiny v Herceg Novi, je to hrateľná skupina a uvidíme ako to celé dopadne." V uplynulej sezóne zverenci trénera KVP Nováky Petra Nižného organizovali v domácom NCVP jednu z kvalifikačných skupín čoraz viac obľúbenejšej Nordic League a následne finálnu fázu vyhrali a domov priniesli cennú trofej. Zaujímavé je, že jedným zo súperov v Herceg Novi bude práve náš finálový súper z minulej sezóny - litovský EVK Žaibas, ktorého sme porazili vo finále 16:13. Preto naša ďalšia otázka znela, či budeme účinkovať v ďalšom ročníku Nordic League a keďže s jedlom rastie chuť, či by sme si vedeli predstaviť, že sa finále bude hrať práve u nás? ,, Prejavili sme záujem aj v tomto roku hrať Nordic league a áno, chceme organizovať finále v Novákoch!" Ak spomíname jednu zo skupín Ligy majstrov, tá sa koná v termíne, v ktorom sa zväčša u nás doma začína nový ročník vodnopólových súťaží a na jeho začiatku je Slovenský pohár. Vyzerá to tak,že ak by sa Slovenský pohár konal začiatkom októbra, KVP Nováky a ŠK Hornets by sa pravdepodobne do súťaže neprihlásili: ,,O formáte SP neviem nič, ale určite 1.10. ho hrať nebudeme, nakoľko budeme v Herceg Novi. Je začiatok septembra a nevieme ani o ďalších súťažiach detí a juniorov, takže sa nebudem vyjadrovať k tejto téme, " vraví Gogola. A čo je nové pred začiatkom novej sezóny v našom klube? ,, Momentálne riešime veľmi závažnú situáciu s výhľadom k najbližším mesiacom.Mesto Nováky pozastavilo vyplácanie dotácie pre rok 2022, čo spôsobí určite komplikácie a výrazne ovplyvní prihlasovanie kategórií do súťaží. Nehovoriac o tom, že ako klub nemáme zaplatených niekoľko mesiacov za používanie bazéna, " poťažkal si v závere manažér KVP Nováky Michal Gogola.Späť na zoznam aktualít
Flashscore.sk: futbal - live výsledky a futbal livescore
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
Národné centrum vodného póla Nováky
Digitech
Novaky.COM
MERIDIANA
BoGo bus s.r.o.