Mladší žiaci KVP Nováky na úvodnom turnaji Národnej ligy bez zaváhania!

Mladí vodní pólisti KVP Nováky zvalcovali všetko, čo im stálo v ceste

21.03.2022 14:14:06

Od piatka do nedele sa v našom NCVP uskutočnil prvý turnaj prvej Národnej ligy mladších žiakov vo vodnom póle. Naša mládež absolvovala od piatka do nedele spolu 5 zápas a ani v jednom prípade nezaváhala a po prvom turnaji je jednoznačne na čele súťaže bez straty bodu. Ako sa nám darilo ?

Naši mladší žiaci v piatok úspešne vstúpili do prvého turnaja Národnej ligy, ktorý sa hral v našom NCVP a súpera z Vrútok porazili 13:2. Prvú štvrtinu vyhrali hladko 3:0, v druhej pridali ďalších 5 gólov a keďže v obrane stáli pevne na svojich nohách, polčas vyhrali 8:0. V tretej štvrtine inkasovali gól až za stavu 9:1 a ten druhý za stavu 10:1. Na ukazovateli skóre svietil stav po troch štvrtinách 11:2. V poslednej časti sa zverenci trénerov M.Málika a M.Gundu presadili ešte dva razy a nakoniec vyhrali 13:2.

KVP NOVÁKY vs PVK Vrútky 13:2 ( 3:0, 5:0, 3:2, 2:0 )

Góly: Medera 6, Velšic 4, Beseda 2, Gatial 1

Po piatkovom úvodnom dni si naši mladší žiaci pripísali na svoje konto dve výhry. V druhom zápase jasne dominovali od začiatku až do konca, prvú štvrtinu vyhrali hladko 6:2 a polčas 11:3. Aj v druhom polčase vo svojej snahe nepoľavili a výsledkom boli ďalšie pekné akcie a góly v sieti súpera, v tretej štvrtine sme pridali 5 presných zásahov a v poslednom dejstve 6 a dokonca sme nedostali ani gól. Strelecky sa darilo dvojici Medera-Beseda, ktorá dala spolu 13 gólov.

Slávia UK Bratislava vs KVP Nováky 5:22 ( 2:6, 1:5, 2:5, 0:6 )

Góly: Medera 7, Beseda 6, Štálnik 4, Velšic 3, Vajda a Balek po 1

V sobotnom našom prvom zápase sme sily zmerali s Komárnom a aj v tomto prípade sme sa do súpera pustili s chuťou a veľkým odhodlaním. Po prvej časti hry to bolo 4:0 a v polčase 11:1. V tretej štvrtine padol len jeden gól, ale v poslednej sme súperovi pridali ďalšie štyri góly a celý zápas sme nakoniec doviedli do úspešného konca. Mederovi sa znova strelecky darilo, Komárno zasypal šiestimi gólmi.

KVP Nováky vs KVP Komárno 16:1 ( 4:0, 7:1, 1:0, 4:0 )

Góly: Medera 6, Velšic 4, Blaho 3, Beseda 2, Fodor 1

Mladší žiaci KVP Nováky vyhrali aj vo svojom štvrtom zápase na turnaji Národnej ligy v NCVP. Prešovskú Sláviu PU zdolali 10:1 a prvým turnajom kráčali jasne a neohrozene. Jediný gól dostali v tretej štvrtine za stavu 5:0. Štyri góly dal Medera, tri pridal Beseda, Fodor, Velšic a Mendel dali jeden gól.

KVP NOVÁKY vs Slávia PU Prešov 10:1 ( 3:0, 1:0, 2:1, 4:0 )

Aj v piatom stretnutí prvého turnaja v Národnej lige U13 v NCVP v Novákoch bodovali naplno naši mladší žiaci. Tí si dnes dopoludnia poradili s ŠK Hornets Košice 18:1 a z piatich duelov máme na konte plný počet desiatich bodov. Medera dal v tomto zápase 7 gólov!

Šk Hornets Košice vs KVP Nováky 1:18 ( 1:5, 0:5, 0:4, 0:4 )

Góly: Medera 7, Brázda, Mendel a Balek po 2, Štálnik, Beseda, Velšic, Šiatinský a Blaho po 1