Mladší žiaci KVP Nováky vyhrali dobre obsadený turnaj v Košiciach

Zverenci trénera Michala Turka vyhrali v metropole východu turnaj O POHÁR KSK 2022

07.11.2022 10:35:33

Od utorka do nedele sa v Košiciach konal mládežnícky vodnopólový turnaj O POHÁR KSK 2022, na ktorom sa zúčastnilo celkovo sedem slovenských tímov a medzi nimi dostali pozvanie od organizátora, ktorým bol ŠK Hornets Košice aj mladší žiaci KVP Nováky pod trénerským vedením Michala Turka. Košické tímy si zahrali zápasy medzi sebou v utorok, v stredu a vo štvrtok a od piatka do nedele sa pridali ďalšie družstvá. Atmosféra v metropole výhodu na tamojšej krytej plavárni bola znova raz výborná a mladší žiaci predviedli parádne zápasy so zaujímavými výsledkami. Čo je dôležité povedať je fakt, že tento turnaj ovládli naše nádeje, ktoré v šiestich zápasoch nestratili ani bod a so ziskom 12-tich bodov a 80-timi strelenými gólmi jasne dominovali Druhý bol domáci ŠK Hornets Košice a na treťom mieste skončil ŠKP Modrí Draci Košice. Poradie za prvou trojkou - KVP Kúpele Piešťany, ČH Košice, XBS waterpolo Šamorín a Slávia PU Prešov. A ako sa darilo od piatka do nedele našej mládeži?

Do turnaja mladších žiakov O POHÁR KSK 2022 v metropole východu vstúpili naši mladí vodní polisti úspešne. V prvom zápase nastúpili proti XBS waterpolo Šamorín a nakoniec sa z hladkej výhry 19:3 tešili naše mladé nádeje. Strelecky sa darilo Vajdovi, ktorý konto súpera zaťažil piatimi gólmi. Prvú štvrtinu vyhral KVP 5:0, polčas 10:1. Aj v tretej štvrtine sme hrali s chuťou a ľahkosťou a pridali sme sedem presných zásahov, takže pred poslednou štvrtinou to už bolo 17:2. V závere padli len tri góly a tak nám vstup do turnaja vyšiel parádne!

KVP Nováky vs XBS waterpolo Šamorín 19:3 ( 5:0, 5:1, 7:1, 2:1 )

Góly: Vajda 5, Mužík a Vaňo po 3, Fodor a Blaho po 2, Púčik, Debnár, Čaraj a Šereš po 1

V druhom turnajovom zápase sme zaznamenali druhé pohodlné víťazstvo. V piatok podvečer sme porazili KVP Kúpele Piešťany 15:2 a po dvoch stretnutiach sme mali na konte plný počet štyroch bodov. Prvú štvrtinu sme ovládli troma gólmi hladko 3:0, v druhej sme pridali súperovi poltucet a polčas sme vyhrali takmer podobne ako proti Šamorínu, dali sme len o gól menej - 9:1. Naša dominancia pokračovala aj v druhom polčase, v ktorom sme skórovali 6x a nakoniec sme vyhrali 13-gólovým rozdielom. Znova sa strelecky darilo Vajdovi, ktorý podobne ako proti Šamorínu, aj proti Piešťanom dal 5 gólov. Sobota bola pre našich chlapcov v Košiciach náročná, čakali na nás až tri zápasy, ale dali sme to!

KVP Nováky vs KVP Kúpele Piešťany 15:2 ( 3:0, 6:1, 3:1, 3:0 )

Góly: Vajda 5, Mužík 4, Debnár a Blaho po 2, Fodor a Čaraj po 1

V sobotu nastúpila naša mládež na dve dopoludňajšie stretnutia proti ŠKP Modrí Draci Košice a proti prešovskej Slávii PU. V oboch prípadoch sme bodovali naplno a celkovo sme skórovali 28x. ŠKP Modrí Draci porazili naši chlapci 11:3, keď po prvej časti to bolo 3:0, v polčase 6:2. V tretej štvrtine sa nám podarilo pridať ďalšie dva góly a pred záverom to bolo už 8:2. V poslednej štvrtine padli tri góly a tak sme súpera zdolali hladko o osem gólov. Vo štvrtom turnajovom zápase sme porazili prešovskú Sláviu na nulu a skórovali sme 17x. Na čele tabuľky sme dostihli domáci ŠK Hornets Košice a nasledoval večerný vzájomný duel.

KVP Nováky vs ŠKP Modrí Draci Košice 11:3 ( 3:0, 3:2, 2:0, 3:1 )

Góly: Fodor 4, Vajda 3, Blaho 2, M.Debnár a Mužík po 1

KVP Nováky vs Slávia PU Prešov 17:0 (3:0, 4:0, 5:0, 5:0)

Góly: Vajda 6, Blaho 4, Mužík 4, M.Debnár 2, Vano 1

Veľká pozornosť sa sústredila v sobotu večer vo výbornej atmosfére na stretnutie, ktoré malo rozhodnúť o celkovom víťazovi tohoto milého podujatia. Zápas dvoch tímov, ktoré zo štyroch duelov mali na konte štyri výhry - KVP Nováky a ŠK Hornets Košice začali lepšie Nováčania, ktorí po dvoch góloch Vajdu vyhrali prvú štvrtinu 2:0. V druhej Leskovjanský využil presilovku a znížil na 2:1. M.Debnár poslal tretím gólom KVP do vedenia na 3:1, ale do konca prvého polčasu Fucsko a Kovács vyrovnali na 3:3 a začínalo sa odznova. V druhom polčase sršni po góle Stupáka išli do vedenia na 4:3, ale KVP po dvoch góloch Blaha výsledok otočili vo svoj prospech na 5:4 a taký bol aj stav po troch štvrtinách. V poslednom dejstve sa podarilo KVP dať ďalšie dva góly po sebe keď uspel Fodor a už to bolo 7:4. Stupákovi sa podarilo znížiť na 7:5, na čo však reagoval A.Debnár ôsmym gólom - 8:5 a následne Blaho dal deviaty gól - 9:5. Posledné slovo si v šlágri o víťaza turnaja vzal domáci Stupák, ktorý korigoval celkový stav zápasu na 9:6.

KVP Nováky  vs ŠK Hornets Košice 9:6 ( 2:0, 1:3, 2:1, 4:2 )

Góly: Blaho 4, Vajda a Fodor po 2, M.Debnár - Stupák 3, Kovács, Fucsko a Leskovjanský po 1

V poslednom našom turnajovom stretnutí ČH Košice nastúpila už proti istému víťazovi turnaja KVP Nováky a chlapci pod vedením zastupujúceho trénera Michala Turka vyhrali hladko 9:0 a turnajom prešli bez straty čo i len bodu. Dva zápasy na turnaji dokonca vyhrali na nulu.

ČH Košice vs KVP Nováky 0:9 ( 0:2, 0:4, 0:2, 0:1 )

Góly: Fodor a Vajda po 3, Vano, M.Debnár a Blaho po 1