Mladší žiaci napodobnili mužov a titul majstra Slovenska získali na Pasienkoch v Bratislave

Po jasnom a dominantnom výkone aj v poslednom turnaji zaslúžené zlato pre našich mladých vodných pólistov

20.06.2022 09:20:36

Je dobojované v sezóne 2021/2022 aj v kategórii mladších žiakov. Zverenci trénera Michala Malíka si vychutnali posledný tretí turnaj od piatka do nedele na bratislavských Pasienkoch s plnou pompéznosťou a sezónu ukončili v skupine o 1.-6.miesto s 30-timi bodmi z 15-tich stretnutí. Medaile si prevzali presne na tom istom mieste kde ich starší kolegovia pred pár dňami v Extralige mužov. Klobúk dole, chlapci. Ako vyzeral náš parádny víkend vo výsledkoch?

Naši mladší žiaci vykročili do posledného turnaja Národnej ligy v skupine o 1.-6.miesto parádne. V prvom zápase porazili KVP Komárno o 9 gólov 17:8, keď už prvú štvrtinu vyhrali hladko 7:1 a polčas vyhrali 10:4. Fungovali ako dobre namazaný stroj, ktorý dal súperovi v tretej štvrtine päť gólov a v poslednej ďalšie tri a tak na naše konto pribudla výhra 17:8.

KVP NOVÁKY vs KVP Komárno 17:8 ( 7:1, 3:3, 5:2, 2:2 )

Góly: Beseda 5, Vajda 3, Štálnik, Medera a Velšic po 2, Fodor, Mendel a Balek po 1

V druhom piatkovom stretnutí si naši chlapci zmerali sily so Sláviou PU Prešov a nakoniec sa zrodilo naše vysoké víťazstvo 19:2. Hrali sme výborne, s veľkou chuťou a túžbou po výhre a to sa nakoniec aj podarilo.

KVP NOVÁKY vs Slávia PU Prešov 19:2 ( 4:1, 3:1, 5:0, 7:0 )

Góly: Medera 4, Vajda a Velšic po 3, Fodor a Blaho po 2, Štálnik, Beseda, Debnár, Mendel a Balek po 1

Aj v treťom stretnutí si naši mladí vodní pólisti pripísali na svoje konto plný počet bodov, keď v sobotnom zápase nastúpili proti košickým sršňom. Duel sme ovládli o 6 gólov 14:8. Už po prvej časti hry to bolo 7:3, polčas vyhrali zverenci trénera Malika o tri góly 8:5. Dôležitým bolo tretie dejstvo, v ktorom sa nám podarilo skórovať 4x a v poslednej štvrtine padli po dva góly na oboch stranách.

ŠK Hornets Košice vs KVP NOVÁKY 8:14 ( 3:7, 2:1, 1:4, 2:2 )

Góly: Štálnik 3, Beseda, Vajda, Velšic a Balek po 2, Gatial, Blaho a Šereš po 1

V sobotnom večernom zápase a v predposlednom stretnutí v tejto sezóne Národnej ligy mladších žiakov nastúpili naši mladí vodní pólisti proti PVK Vrútky. Aj v tomto meraní síl sme jasne dominovali a na naše konto pribudla výhra o 14 gólov 21:7. Prvú časť sme vyhrali 6:1, polčas 11:3. Aj v druhom polčase sa nám darilo, sumárne sme ho vyhrali 10:4 a celý zápas jasným výsledkom. Gólovo sa darilo Besedovi, ktorý dal 5 gólov a štyri dal Štálnik.

KVP NOVÁKY vs PVK Vrútky 21:7 ( 6:1, 5:2, 5:1, 5:3 )

Góly: Beseda 5, Štálnik 4, Medera a Mendel po 3, Vajda 2, Fodor, Velšic, Gatial a Blaho po 1

V poslednom zápase sezóny sme si poradili aj s domácou Sláviou UK Bratislava 16:9