Muži KVP Nováky bojovali úspešne na dvoch frontoch!

Naši muži sa počas víkendu predstavili v piatich zápasoch vo dvoch súťažiach v domácom NCVP

14.03.2022 10:17:20

Bol to z pohľadu našich mužov náročný víkend, veď v domácom bazéne sa predstavili pred svojimi fanúšikmi v piatich stretnutiach vo dvoch súťažiach od piatka do nedele. Nadšenec a priaznivec dobrého vodného póla si prišiel konečne na svoje. Videl v akcii lídra našej najvyššej vodnopólovej súťaže a dokonca mal možnosť užiť si aj ďalšie extraligové stretnutia a navyše si mohol pozrieť aj zaujímavú konfrontáciu úrovne slovenského vodného póla s českým a fínskym vodným pólom. My sme radi, že zverenci Petra Nižného a Michala Gogolu, ktorí zápasy trénersky viedli, nezaváhali ani v jednom prípade, v Extralige mužov porazili košickú Olympiu a KVP Kúpele Piešťany a vyhupli sa znova do čela domácej súťaže a v tej medzinárodnej - v Nordic waterpolo league si poradili s Kometou Brno, slovenským účastníkom z Piešťan, pričom duel sa hral v rámci našej Extraligy a tesne o gól si poradili aj s fínskym zástupcom z Turku a s plným počtom bodov a s troma víťazstvami sme ovládli aj našu skupinu a postupujeme do finálového turnaja ,, Final 8, " ktorý sa hrá v poľskom meste Lodž 17. až 19. júna 2022.

KVP Nováky počas víkendu v Extralige mužov:

V dohrávke 7.kola vodnopólovej extraligy mužov KVP Nováky porazil doma ŠK Olympia Košice, Patrik Tisaj dal 5 gólov!

Konečne sa po mimoriadne dlhom čase do hry dostali aj naši muži. V dohrávke 7.kola mužskej vodnopólovej Extraligy nastúpili ale ako hostia v NCVP proti ŠK Olympia Košice, naše mužstvo z lavičky ako hlavný tréner viedol Michal Gogola. Začali sme veľmi dobre, po góloch kapitána Zaťoviča a Tisaja, ktorému stretnutie mimoriadne chutilo a dal súperovi 6 gólov sme sa ujali vedenia 2:0. Košičania znížili na 2:1, Ravinger nás poslal do vedenia na 3:1, ale Olympii sa dokonca podarilo vyrovnať dvoma zásahmi po sebe na 3:3 a to bol stav, ktorý na svetelnej tabuli svietil po prvej štvrtine. V úvode druhej štvrtiny nás Kováčik poslal znova do vedenia na 4:3, Olympia vyrovnala na 4:4, následne sme mali k dispozícii dve presilové hry a využili sme Kováčikom až tú druhú a dostali sme sa do vedenia na 5:4. Tisaj niečo viac ako minútu a pol pred koncom polčasu dal náš šiesty gól a viedli sme 6:4. Súper znížil, ale na to reagoval mladý Iliaš a po prvom polčase KVP viedol nad Olympiou o dva góly 7:5! Tretia osemminútovka priniesla štyri góly, súper nepríjemne hrýzol a stav sa mu podarilo vyrovnať dvoma gólmi po sebe na 7:7, no posledné slovo si vzali Zaťovič a Tisaj a naklonili misky váh na našu stranu a pred poslednou štvrtinou sme vyhrávali 9:7. V nej sa nám východniarom podarilo gólovo újsť na 12:7 po dvoch góloch Tisaja a jednom Mihála, na čo Olympia dokázala odpovedať leb raz a tak sme si na naše konto pripísali výhru o 4 góly 12:8!

ŠK Olympia Košice vs KVP Nováky 8:12 ( 3:3, 2:4, 2:2, 1:3 )

Góly; Tisaj 5, Zaťovič a Kováčik po 2, Ravinger, Mihál a Iliaš po 1

V dohrávke 9.kola našej mužskej vodnopólovej extraligy naši vodní pólisti vyhrali nad KVP Kúpele Pieštany 15:1. Jediný gól sme inkasovali v priebehu tretej štvrtiny. Prvú časť sme vyhrali 3:0, polčas 8:0, po tretej to už bolo 12:1 a v poslednom dejtsve sme pridali ešte tri góly. Strelecky sa najviac darilo Zaťovičovi, ktorý dal 5 gólov. Doplňme, že tento zápas bol zároveň duelom v Nordic waterpolo league a zaratával sa do celkovej tabuľky tejto medzinárodnej súťaže.

KVP NOVÁKY vs KVP Kúpele Piešťany 15:1 ( 3:0, 5:0, 4:1, 3:0 )

KVP Nováky v Nordic waterpolo league:

Prvý zápas v novej súťaži zvládli hráči KVP Nováky výborne. Brnenskú Kometu zverenci trénera Petra Nižného porazili o tri góly 10:7, keď základ výhry položili už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 5:1. V priebehu druhej časti hry sme vyhrávali už 6:2, súper dokázal dvoma gólmi po sebe korigovať na polčasový stav 6:4. Po dvoch góloch Zaťoviča sme v tretej štvrtine viedli 7:4 a aj 8:5, Mihál 11 sekúnd pred koncom stanovil výsledok po troch častiach na 9:5 pre KVP Nováky. V poslednej osemminútovke Brno znížilo na 9:6, Janíček dal náš 10-ty gól a súper v závere ešte kozmeticky upravil výsledok na 10:7.

Kometa Brno vs KVP NOVÁKY 7:10 ( 1:5, 2:1, 2:3, 2:1 )

Góly: Zaťovič 3, Ravinger a Kováčik po 2, Janíček, Tisaj a Mihál po 1

V treťom zápase Nordic waterpolo league sme po výhre nad Kometou Brno 10:7 a po výhre nad Piešťanmi 15:1 nastúpili proti fínskemu Turku. Súpera sme porazili tesne o gól 9:8, keď sa 4x presadil strelecky Kováčik, tri góly dal Zaťovič a po jednom pridali Berlanský a Iliaš.

KVP Nováky vs Turku 9:8 ( 3:1, 2:2, 2:3, 2:2 )

Góly: Kováčik 4, Zaťovič 3, Berlanský a Iliaš po 1