Na turnaji v Nemecku naši muži na peknom druhom mieste!

Zverenci trénera Petra Nižného v nemeckom Potsdame obsadili druhé miesto

16.10.2022 20:35:01

Počas soboty a nedele sa naši muži zúčastnili na víkendovom turnaji v nemeckom Berlíne za účasti Wasserfreunde Spandau 04, Orcas Potsdam, SG Neukolln a 16-násobného slovenského majstra. Turnaj ovládol podľa očakávania Wasserfreunde pred zverencami trénera Petra Nižného, tretí bol domáci Potsdam a štvrtý SG Neukolln. O poradí na druhom až štvrtom mieste pri troch dvojbodových tímov o ich poradí rozhodovalo celkové skóre.

Sobota, prvé zápasy:

Wasserfreunde Spandau 04 Berlín vs KVP Nováky 22:3 ( 6:1, 4:0, 5:2, 7:0 )

Góly: Andrej Kováčik 2, Maroš Tkáč 1

V prvom našom turnajovom zápase Wasserfreunde  v zostave s našim odchovancom Marekom Tkáčom, ktorý našu sieť napol gólovo 4x, potvrdil jasnú rolu favorita a duel ovládol po výhre 22:3. Prvú časť vyhral nemecký rekordér v počte titulov hladko 6:1, keď v našom tíme skóroval Maroš Tkáč, ten uspel za stavu 5:0 pre súpera. V druhej štvrtine sme inkasovali od 35-násobného nemeckého majstra a 31-násobného víťaza nemeckého pohára štyri góly a polčas vyhral majiteľ 13-tich Superpohárov v Nemecku 10:1. V tretej štvrtine za stavu 12:1 sa nám podarilo skórovať po druhý a po tretí raz - dva razy uspel Kováčik a upravil na 12:3.Do konca zápasu sa už presadil len štvornásobný víťaz Ligy majstrov a nakoniec uspel 22:3.

Orcas Potsdam vs SG Neukolln 14:5 ( 4:0, 5:1, 2:3, 3:1 )

Sobota, druhé stretnutia:

Wasserfreunde Spandau 04 Berlín  vs SG Neukolln 22:6 ( 4:0, 5:2, 6:2, 7:2 )

Orcas Potsdam vs KVP Nováky 7:14 ( 1:1, 2:3, 2:5, 2:5 )

Góly: Maroš Tkáč 4, Juraj Zaťovič, Andrej Kováčik a Patrik Tisaj po 3. Benjamin Iliaš

V našom druhom turnajovom zápase nastúpili zverenci trénera Petra Nižného proti domácemu Orcas Potsdam a na naše konto sme si pripísali výhru o sedem gólov 14:7. Po góle Tisaja sme išli do vedenia 1:0, ale domácim sa 30 sekúnd pred koncom podarilo vyrovnať na 1:1. Druhú časť začali lepšie domáci hráči a po dvoch góloch vyhrávali 3:1. Nováčania zabrali a troma gólmi po sebe, keď uspeli dva razy Maroš Tkáč a raz Zaťovič, výsledok otočili vo svoj prospech a prvý polčas vyhrali 4:3. Domácimi to akokeby zamávalo a druhý polčas už bol jasne v našej réžii. Ten sme sumárne vyhrali 10:4. V tretej štvrtine skórovali Nováčania štyri krát po sebe - dva razy Tisaj a raz Maroš Tkáč a Kováčik a vyhrávali už 8:3, Maroš Tkáč dal gól na 9:4 a súper do konca tejto časti hry upravil na 9:5. Pri chuti boli naši hráči aj v poslednej štvrtine, Zaťovič a Kováčik poslali KVP do vedenia na 11:5, 12-ty a 13-ty gól nášho tímu dal Zaťovič a Kováčik na 13:6, posledné slovo v zápase mal mladý Iliaš, ktorý stanovil celkové skóre tohto stretnutia na 14:7.

Nedeľa, tretie stretnutia:

SG Neukolln vs KVP Nováky 11:10 ( 0:2, 2:1, 5:2, 4:5 )

Góly: Maroš Tkáč 6, Juraj Zaťovič 3, Patrik Tisaj

V poslednom treťom turnajovom zápase naši majstri dobre začali a po góloch Zaťoviča a Maroša Tkáča vyhrali prvú štvrtinu 2:0. V druhej časti hry po ďalšom góle Maroša Tkáča naši chlapci vyhrávali 3:1, ale súper sa druhým svojim gólom dotiahol  na polčasový stav 3:2. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhom polčase, v tretej štvrtine ich padlo 7, v poslednej o dva viac. V tretej osemminútovke po góle Zaťoviča vyhrávali naši vodní pólisti 4:2, no SG troma gólmi po sebe otočil výsledok vo svoj prospech na 5:4. Marošovi Tkáčovi tento zápas chutil a vyrovnal stav na 5:5, ale záver tejto štvrtiny patril nemeckému súperovi, ktorý dal ďalšie dva góly a viedol 7:5. V posledných ôsmich minútach Maroš Tkáč znížil na 7:6, Zaťovič na 8:7, ale SG po ďalších dvoch góloch viedol 10:7. KVP zbrane nepoložil a troma presnými zásahmi sa mu podarilo vyrovnať 46 sekúnd pred koncom zápasu na 10:10. Gólovo uspeli dva razy Maroš Tkáč a raz Patrik Tisaj. O tom, že nakoniec budeme v tomto stretnutí bez bodu rozhodla využitá presilová hra na strane súpera tri sekundy pred koncom a tak sa z výhry tešil SG 11:10.