Naša kategória U11 majstrom Slovenska vo Vrútkach

Mladí vodní pólisti KVP Nováky sa stali majstrami Slovenska v kategórii U11

27.06.2022 12:28:11

Od štvrtka do nedele sa na letnom kúpalisku vo Vrútkach konali majstrovstvá Slovenska vo vodnom póle kategórie U11. Celkovo sa tohoto podujatia zúčastnilo osem družstiev, pričom si zahral každý s každým a na konci bola vyhlásená prvá trojica najlepších družstiev a boli odovzdané medaile a pohár pre víťaza. Ten nakoniec získali zverenci trénerskej dvojice Malík-Gunda, ktorí turnaj tejto vekovej kategórie jasne ovládli a stali sa majstrami Slovenska. Pozrite sa ako sa im darilo.

Naše decká U11 odohrali vo štvrtok prvý zápas na letných majstrovstvách Slovenska na kúpalisku vo Vrútkach. Domáci tím PVK Vrútky naše talenty porazili tesne o gól 3:2, keď naše góly dali Fodor 2 a Čaraj pridal 1.

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 2:3 ( 0:2,1:0, 0:0, 1:1 )

V druhom stretnutí naše nádeje nastúpili proti ŠK Hornets Košice a súboj zvládli na jednotku. Na konto KVP Nováky pribudla druhá turnajová výhra 9:2. Celý zápas sme odohrali parádne, prvú štvrtinu sme vyhrali 2:0, polčas hladko 8:0. V tretej sa presadil len súper, ktorý znížil na 8:1, v poslednej štvrtine padlo po góle na oboch stranách a tak sme nakoniec vyhrali duel o sedem gólov.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 9:2 ( 2:0, 6:0, 0:1, 1:1)

Góly: Fodor 4, Šereš 2, Čaraj, Púčik a Kohút po 1

Naša U11-tka v piatok na majstrovstvách Slovenska U11 na letnom kúpalisku vo Vrútkach vyhrala aj v treťom zápase. KVP Kúpele Piešťany sme porazili hladko 11:0 a z troch duelov sme mali plný počet šiestich bodov. Matúš Mužík dal 6 gólov, Kristián Fodor dal dva góly a po jednom pridali Dominik Púčik, Vratko Šereš a Samuel Kohút.

KVP Kúpele Piešťany vs KVP NOVÁKY 0:11 ( 0:5, 0:0, 0:2, 0:4 )

Vo večernom zápase naša U11-tka vyhrala vo štvrtom turnajovom stretnutí nad XBS waterpooo Šamorín 8:4. Základ plného bodového zisku položili naši mladí vodní pólisti v prvej štvrtine, ktorú vyhrali hladko 4:0, polčas ovládli 6:1. V treťom dejstve padlo po góle na oboch stranách - 7:2, v poslednej štvrtine Fodor zvýšil na 8:2, ale do konca stretnutia sa súperovi podarilo dva razy skórovať a upraviť stav na konečných 8:4.

KVP NOVÁKY vs XBS waterpolo Šamorín 8:4 ( 4:0, 2:1, 1:1, 1:2 )

Góly: Púčik, Fodor a Mužík po 2, Čaraj a Debnár po 1

Naše víťazné ťaženie na majstrovstvách Slovenska U11 na letnom kúpalisku vo Vrútkach pokračovalo ďalej. V sobotu si zverenci trénerskej dvojice Malík-Gunda zmerali sily so Sláviou UK Bratislava a na naše konto v piatom zápase pribudla piata výhra. Súpera sme porazili 7:5, keď Slávia viedla už 2:0, no do konca prvej štvrtiny znížil Vaňo na rozdiel gólu. Vaňovi sa v zápase darilo, v druhej štvrtine padol len jeden gól a dal ho v našej čiapočke on a vyrovnal na polčasový stav 2:2. V tretej štvrtine sa k nemu pridal Mužík a naši chlapci sa ujali vedenia na 3:2. Slávii sa podarilo dvoma gólmi po sebe súboj otočiť a dostala sa do vedenia na 4:3, ale ešte v tej istej časti Čaraj a Mužík strhli vedenie na našu stranu a po troch štvrtinách sme vyhrávali o gól 5:4. V poslednom dejstve naša mládež dala tri góly po sebe keď sa presadili dva razy Vaňo a raz Fodor a už sme viedli 8:4. Posledné slovo na kozmetickú úpravu skóre mali mladí vodní pólisti z Bratislavy a nakoniec sme vyhrali 8:5.

Slávia UK Bratislava vs KVP NOVÁKY 5:8 ( 2:1, 0:1, 2:3, 1:3 )

Góly: Vaňo 4, Mužík 2, Fodor a Čaraj po 1

V šiestom turnajovom a mimoriadne dôležitom stretnutí naša U11-tka porazila v sobotu popoludní topoľčiansku Piranu o dva góly 6:4 a upevnila pozíciu na čele tabuľky bez straty bodu. I keď po prvej štvrtine sme prehrávali futbalovo 0:1, v druhej štvrtine po góle Šereša sme vyrovnali na 1:1. Ešte raz sa podarilo Pirani dostať do vedenia, ale to bolo z ich strany všetko. Mužík vyrovnal následne na 2:2 a 39 sekúnd pred polčasom Fodor pridal náš tretí gól. V tretej štvrtine po góle Vaňa naši chlapci vyhrávali 4:2, hráči Topolčian reagovali treím gólom a znížili na 4:3. V poslednej časti hry pridal náš piaty gól Fodor, Pirana upravila na 5:4 ale posledné slovo si vzali hráči KVP a 22 sekúnd pred koncom dal náš šiesty a posledný gól v zápase Debnár. Šesť zápasov za nami a na našom konte je šesť výhier a 12 bodov. Bez ohľadu na nedeľný zápas sme sa stali majstrami Slovenska v kategórii U11.

KVP NOVÁKY vs PIRANA SC Topoľčany 6:4 ( 0:1, 3:1, 1:1, 2:1 )

Góly: Fodor 2, Mužík, Šereš, Vaňo a Debnár po 1