Naša vodnopólová mládež na turnaji na Makarskej na peknom 9.mieste!

Turnaj na Makarskej sa našej vodnopólovej U13-tke vydaril, zanechali sympatický dojem

03.10.2022 11:12:19

Naši mladí vodní pólisti v kategórii U13 absolvovali od štvrtka do nedele skvele obsadený mládežnícky vodnopólový turnaj s dlhoročnou tradíciou pod názvom Mladí Galeb, ktorý sa už po 21-krát konal na Makarskej. Zúčastnilo sa ho spolu 15 tímov, ktoré boli rozdelené do štyroch skupín a jediným účastníkom zo Slovenska boli mladí vodní pólisti nášho klubu - KVP Nováky. O rozdelení do skupín a následnom kľúči sme pisali v predchádzajúcom článku, v ktorom je priložený aj biltén a prehľad toho. ako sa na v poradí 21.ročníku turnaja Mladi Galeb hralo. Naši chlapci pod vedením Michala Gogolu absolvovali tri skupinové stretnutia, ktoré pri jednej výhre a dvoch prehrách rozhodli o tom, že sme nakoniec smerovali do skupiny o 9.-12.miesto a po víťaznom stretnutí sme si zahrali o konečné 9.miesto, ktoré sme s prehľadom zvládli a nakoniec sme obsadili 9.miesto. Bola to veľmi pekná a príjemná konfrontácia pre našich mladých vodných pólistov a povzbudenie do ďalšej vodnopólovej činnosti. Pozrite sa ako sa im darilo v jednotlivých stretnutiach.

Do 21.ročníka turnaja pod názvom MLADI GALEB sme vstúpili prehrou v skupine A, so srbským mužstvom VK Šabac 10:20. V našom tíme sa strelecky darilo Mederovi, ktorý dal štyri góly, po dva pridali Šimkovič a Vajda a po jednom dali Beseda a Lutring.

Lepšie do zápasu vstúpil náš súper, ktorý vyhrával 2:0, našim chlapcom sa však podarilo vyrovnať na 2:2 po dvoch góloch Šimkoviča, ale následne sme dostali päť gólov po sebe a po prvej štvrtine vyhrávali Srbi 7:2. V druhej štvrtine padlo najviac gólov a to desať, po ďalších dvoch v našej sieti to už bolo 9:2, Beseda znižoval na 9:3, Vajda po desiatom góle dal na 10:4 a hneď na to Medera upravil na 10:5. Na ďalšie dva presné zásahy reagoval Medera a znížil na 12:6, ale 35 sekúnd pred koncom sme inkasovali ešte 13-ty gól a tak po prvom polčase Srbi viedli o sedem gólov 13:6. V tretej časti hry na 14-ty presný zásah naša mládež odpovedala troma peknými gólmi po sebe, keď uspeli Vajda, Lutring a Medera a zrazu to bolo už len 14:9 pre VK. Húževnatý súper však dal dva góly na 16:9, 51 sekúnd pred koncom Medera dal náš desiaty gól na 16:10. V posledných 38 - mich sekundách sme útočnú snahu Šabacu nedokázali dva razy eliminovať a pred záverom to bolo 18:10. V poslednej časti sa už strelci na oboch stranách ,,ukľudnili " a padli len dva góly, tie do našej brány a tak VK Šabac vyhral nad KVP Nováky desaťgólovým rozdielom 20:10. Decká sa pod vedením Michala Gogolu v zápase nestratili, ba naopak, riadne zabojovali a dali o sebe vedieť.

VK Šabac vs KVP Nováky 20:10 ( 7:2, 6:4, 5:4, 2:0 )

Góly: Medera 4, Šimkovič a Vajda po 2, Beseda a Lutring po 1

Ako sme hrali?

1 Brázda, 2 Balek, 3 Šimkovič, 4 Medera, 5 Beseda, 6 Gatial, 7 Vajda, 8 Velšic, 9 Štálnik, 10 Mendel, 11 Blaho, 12 Lutring

V druhom skupinovom stretnutí naši mladí vodní pólisti na 21.ročníku medzinárodného vodnopólového turnaja U13 na Makarskej nastúpili po prehre so srbským VK Šabac 10:20 proti chorvátskemu tímu zo Šibenika VK Solaris.Podobne ako v prvom meraní síl, aj v tom druhom padlo veľa gólov, dokopy 29, čiže len o jeden menej ako v prvom zápase. V prvej štvrtine sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme ju 2:6, keď sme sa na začiatku dostali do hendikepu, ktorý bol už 0:4. Potom skóroval Beseda na 1:4 a náš druhý gól dal 63 sekúnd pred klaksónom Velšic a znižoval na 2:5, pričom súper ešte pridal jeden gól a bolo to teda o štyri góly 2:6. Podobným výsledkom sa skončilo aj druhé dejstvo - teda 2:6, favorit pridal tri góly po sebe a prehrávali sme 2:9, náš tretí gól dal Beseda na 3:9 a Medera upravil na 4:10. Necelých 50 sekúnd pred koncom polčasu VK dal ešte dva góly a naši chlapci polčas prehrali o osem gólov 4:12. Zbrane sme v tretej štvrtine nepoložili a dokázali sme ju vyhrať tesne o gól 5:4! Besedovi sa podarilo dať náš piaty gól, ktorým upravil na 5:13 a bol aj na konci peknej akcie, ktorá znamenala zmenu stavu skóre na 6:14. Po ďalších dvoch góloch to bolo 6:16, no Medera a Lutring znižovali na 8:16 a 11 sekúnd pred koncom dal náš deviaty gól Medera a pred záverom to bolo už len 9:16.V posledných siedmich minútach ( hrá sa 4x7 min.na tomto turnaji ) sa Beseda dostal do peknej gólovej šance a dal náš desiaty gól, pričom znižoval na 10:16 a necelé tri minúty pred koncom Medera upravil na 11:17. Posledný gól v tomto stretnutí dal náš súper 61 sekúnd pred koncom a tak sme v druhom zápase prehrali o sedem gólov po dobrom a statočnom boji 11:18.

KVP Nováky vs VK Solaris 11:18 ( 2:6, 2:6, 5:4, 2:2 )

Góly: Beseda 5, Medera 4, Velšic a Lutring po 1

Do tretice všetko dobré, vraví sa! A platí to aj v prípade našich mladých vodných pólistov U13 KVP Nováky na medzinárodnom vodnopólovom turnaji - Mladi Galeb. Po úvodných dvoch dueloch, v ktorých sme ťahali za kratší koniec so srbským a chorvátskym družstvom, a v ktorých padlo spolu 59 gólov sme na záver skupinových stretnutí nastúpili proti slovinskému tímu z Kranju - AVK Triglav. Naši mladí vodní pólisti nechali vo vode na Makarskej dušu, aby boli úspešní a podarilo sa to! Na naše konto pribudla cenná výhra o sedem gólov 12:5. Po prvej štvrtine sme remizovali 1:1, keď 70 sekúnd pred koncom Šimkovič vyrovnával na 1:1. V druhej časti hry zverenci Michala Gogolu išli po góle Velšica do vedenia na 2:1 a bolo to na našej strane veselšie, ale potom dali Slovinci tri góly po sebe a razom sa dostali do vedenia na 4:2. Dobre nahecovaní chlapci z Novák si povedali po prvom polčase, že takto to veru nepôjde, naštartovali motory a v treťom dejstve spustili na súpera doslova uragán. Druhý polčas nám vyšiel tak, že sa riadne prášilo za kočiarom a tretích sedem minút sme vyhrali krásne 7:1. Po troch štvrtinách KVP Nováky viedol príjemne 9:5, keď z 2:4 sa nám podarilo sériou piatich gólov po sebe dostať do vedenia na 7:4. Úspešnými strelcami boli tri razy Medera a raz Beseda a Lutring. Hráči Kranju síce znížili na 7:5, ale do konca tretej štvrtiny zaúradovala dvojička Beseda a Medera a náš tím viedol 9:5. V poslednej štvrtine sme už súperovi vôbec nič nedovolili, naopak, naši borci dali tri pekné góly keď sa presadili dva razy Lutring a raz Beseda a nakoniec sme vyhrali celkovo 12:5. V sobotu sme nastúpili v ďalšom zápase, tentoraz proti tretiemu družstvu zo skupiny B, ktorým bol domáci Galeb MR v skupine o 9.-12.miesto.

AVK Triglav Kranj vs KVP NOVÁKY 5:12 ( 1:1, 3:1, 1:7, 0:3 )

Góly: Medera 4, Lutring a Beseda po 3, Šimkovič, Velšic

Mladí vodní pólisti U13 nášho klubu nastúpili ako tretí tím po skupinových bojoch proti tretiemu zo skupiny B, ktorým bol domáci VK Galeb - Makarská riviéra na 21.ročníku medzinárodného vodnopólového turnaja MLADI GALEB, ktorý sa hral od štvrtka do nedele na Makarskej. Duel sme nezačali dobre, prehrávali sme 0:1, po góle Besedu to bolo 1:1, ale potom sme dostali dva góly a bolo to 1:3. Vajdovi sa podarilo znížiť na 2:3 a osem sekúnd pred koncom Medera upravil na 3:4. Po tomto, nazvime to, úvodnom oťukávaní, sa pod trénerskou taktovkou Michala Gogolu naša mládež viac osmelila a začali sa diať veci. V druhom dejstve po góloch dvojice Beseda a Medera sme strhli vedenia na našu stranu na 5:4, domáci hráči vyrovnali na 5:5, ale záver prvého polčasu patril KVP Nováky. Dva razy po sebe skóroval Medera a polčas sme vyhrali o dva góly 7:5. V tretej štvrtine sme mali od súpera vždy navrch, na šiesty gól v našej sieti odpovedal hneď Beseda na 8:6 a následne dal náš deviaty gól Lutring - 9:6. Na siedmy gól našiel bleskovú odpoveď Vajda a po troch štvrtinách to bolo 10:7. Záverečné dejstvo sme zvládli jasne a s prehľadom, najprv sme síce dostali ôsmy gól, ale potom sériou štyroch presných zásahov po sebe, keď sa presadili Beseda, Medera, Lutring Balek sme akýkoľvek pokus o zdramatizovanie stretnutia odmietli a na naše konto pribudla 6-gólová výhra 14:8. Tá teda znamenala, že v nedeľu sme hrali dopoludnia o konečné 9.miesto proti Mornar Split.

KVP NOVÁKY vs VK Galeb MR 14:8 ( 3:4, 4:1, 3:2, 4:1 )

Góly: Medera 5, Beseda 4, Vajda a Lutring po 2, Balek

Posledné vystúpenie na medzinárodnom mládežníckom vodnopólovom turnaji U13 na Makarskej má naša mládež za sebou! V boji o konečné 9.miesto pod vedením Michala Gogolu sme porazili Mornar zo Splitu o sedem gólov 13:6, keď strelecky sa darilo Besedovi, ktorý dal 6 gólov, Velšic dal tri góly a bol vyhlásený hráčom zápasu, dva góly dal Medera a po jednom pridali Balek a Lutring.
Záverečný duel o konečné 9.miesto sme nezačali najlepšie a prehrávali sme 0:2, no tri góly Besedu a jeden Velšica znamenal otočku vo vývoji stretnutia ešte v priebehu úvodnej štvrtiny, ktorú sme vyhrali 4:2. Po góloch Besedu a Mederu KVP Nováky viedol v druhej časti hry už 6:2, na tretí gól naša mládež odpovedala ďalšími dvoma presnými zásahmi Mederu a Velšica a po prvom polčase sme vyhrávali už 8:3. V treťom dejstve padli len dva góly, o ktoré sa zaslúžili Lutring a Beseda a pred záverom to bolo 10:3 pre novácke nádeje. V závere sa žiadna dráma nekonala, v poslednej štvrtine, podobne ako v prvej padlo šesť gólov, ktoré boli rovnomerne rozdelené na obe strany, gólovo dali o sebe vedieť Velšič na 11:3, Balek upravil na 12:5 a definitívu celkovému skóre dal Beseda gólom na 13:6 80 sekúnd pred koncom.
Sympaticky pôsobiaci mladí vodní polisti KVP Nováky teda obsadili na 21.ročníku medzinárodného turnaja na Makarskej pekné 9.miesto a chlapcom patrí pochvala za veľmi pekné reprezentovanie nášho klubu pod vedením Michala Gogolu. Medzinárodná konfrontácia vždy dobre padne, chalani sa pozrú do sveta a vedia si svoje sily porovnať s ostatnými družstvami, ktoré sa turnaja zúčastnili. Vedia, kde je ich sila a na čom treba popracovať. Ďakujeme za pozvanie na turnaj, na ktorý budeme radi spomínať a na ktorom sme sa rozhodne nestratili - MLADI GALEB a tešíme sa na ďalšie vydarené zápasy.

Ďakujeme všetkým veľmi pekne za vyjadrenie fanúšikovskej podpory, veľmi si to vážime a poďakovanie patrí aj našim partnerom za to, že sme sa turnaja mohli zúčastniť a za to, že nás finančne podporili.