Naše mladé nádeje v Poľsku na peknom 2.mieste!

Na medzinárodnom turnaji v poľskom Bytom zverenci trénera Michala Malíka obsadili nakoniec druhé miesto

16.11.2022 11:36:59

Od piatka 11. do nedele 13.novembra 2022 sa naši mladí vodní pólisti pod trénerským vedením Michala Malíka zúčastnili na medzinárodnom mládežníckom vodnopólovom turnaji v poľskom Bytom pod názvom POHÁR NEZÁVISLOSTI, ktorý pravidelne od roku 1994 organizuje domáci klub WTS Polonia Bytom a ktorý sa koná pri príležitosti štátneho sviatku nezávislosti 11.novembra. V súčasnosti je to najstaršie nepretržite organizované vodnopólové podujatie tohto typu v Poľsku. Turnaj vznikol z iniciatívy predsedu WTS Polonia Bytom Jaceka Liniewieckého.Do roku 2010 sa na turnaji, ktorý sa hral na kúpalisku OSiR v Bytome, zúčastňovali len dorastenci. Od roku 2010, keď bol otvorený bazén Olimpijczyk v Gliwiciach, ktorý má plnohodnotný bazén na vodné pólo, sa turnaj rozšíril o zápasy juniorov a mladších juniorov. V priebehu jednotlivých rokov sa turnaj trikrát nekonal v novembri - v roku 2004 kvôli oslavám 750. výročia mesta Bytom (v júli sa hral Medzinárodný turnaj mládeže) a v rokoch 2020 - 2021 z dôvodu pandémie koronavírusu.Tento rok organizátori na tento pútavý turnaj pozvali aj naše nádeje a tie sa svojimi výkonmi dostali až do finále. V piatok najprv porazili v slovenskom derby Vrútky 4:2 a následnej aj rakúsky Baden 15:1. V sobotu si poradili s domácim Polonia Bytom 11:2 a s ďalším poľským tímom z Lodže 5:1. V záverečnom piatom zápase remizovali s moldavským Kišiňovom 3:3. Spoločne s moldavským Kišiňovom získali po 13 bodov za 4 výhry a jednu remízu a to znamená, že v nedeľu si to spoločne rozdali o celkového víťaza turnaja.V ňom sme však tesne ťahali za kratší koniec a prehrali sme o gól 5:6 a obsadili sme nakoniec druhé miesto.Najlepším hráčom celého turnaja bol vyhlásený Vajda z nášho tímu! Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za peknú reprezentáciu nášho klubu.Späť na zoznam aktualít
pewag slovakia s.r.o.
ChemMix
PAUL LANGE OSLANY s. r. o.
PATÁK TRANSPORT & SPEDITION s.r.o.
Flashscore.sk: futbal - live výsledky a futbal livescore
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
Národné centrum vodného póla Nováky
Digitech
Novaky.COM
BoGo bus s.r.o.
MERIDIANA