Naši juniori po ďalšom úspešnom víkende na neohrozenej ceste za zlatom!

V Národnej lige po troch turnajoch a deviatich stretnutiach majú naši juniori stále na konte plný počet bodov

16.05.2022 12:32:30

Aj do tretice to vypálilo skvele. Naši juniori zvládli na výbornú aj tri stretnutia na treťom turnaji Národnej ligy, ktorá sa hrala znova v našom NCVP. Zverenci trénera Petra Nižného aj do tretice porazili všetkých troch súperov - ŠK Hornets Košice, ŠKP Modrí Draci Košice a KVP Kúpele Piešťany a neohrozene kráčajú po zlatej ceste k celkovému víťazstvu a k titulu majstra Slovenska, ktorý im už nik nevezme. Pred nami je ešte posledný turnaj, na ňom si chceme záverečný trojlístok duelov užiť a spoločne si to vychutnať ? A ako sa nám výsledkovo darilo?

Na začiatku tretieho kola vodnopólovej Národnej ligy juniorov v sobotu naši mladí hráči zdolali košických Modrých Drakov o osem gólov 15:7 a na naše konto pribudla siedma výhra v siedmom zápase. Po úvodnej časti KVP viedol 4:2, v druhej štvrtine sme pridali ďalšie štyri góly a polčas sme vyhrali 8:2. V treťom dejstve po ďalších dvoch góloch to už bolo 10:2, východniarom sa podarilo znížiť na 10:4, ale posledné slovo si vzal Kresťanko a upravil na 11:4. Najviac gólov padlo v posledných ôsmich minútach a to 7, zverenci Petra Nižného skórovali 4x a nakoniec zápas doviedli do víťazného konca.

ŠKP Modrí Draci Košice vs KVP NOVÁKY 7:15 ( 2:4, 0:4, 2:3, 3:4 )

Góly: Iliaš, Tisaj a Mihál po 3, Kresťanko 2, Ravinger, Berlanský, Dobiš a Varga po 1

Aj v druhom zápase a celkovo vo ôsmom našom vystúpení v lige juniorov sme si na naše konto pripísali plný bodový zásah. Porazili sme KVP Kúpele Piešťany o sedem gólov 12:5, keď počas celého stretnutia sme jasne dominovali. Prvú štvrtinu vyhrali naši chlapci 4:2, druhú 3:2. V tretej sme pridali ďalšie štyri pekné góly a pred záverom to už bolo 11:5. V poslednej časti hry uspel len Kresťanko a aj preto naši juniori vyhrali 12:5.

KVP NOVÁKY vs KVP Kúpele Piešťany 12:5 ( 4:2, 3:2, 4:1, 1:0 )

Góly: Kresťanko a Tisaj po 3, Ravinger 2, Beseda, Berlanský, Vajda a Iliaš po 1

Zverenci trénera Petra Nižného v nedeľu uspeli aj v treťom stretnutí v Národnej lige v domácom bazéne proti rivalovi z ŠK Hornets Košice 10:7. Bodovali naplno v deviatom súťažnom zápase v NL v tejto sezóne a na konte majú 18 bodov. Začali výborne, po troch góloch Tisaja a po jednom presnom zásahu Kresťanka viedli po prvej časti hladko 4:0. Súper znížil na 4:2, ale na to dokázal reagovať piatym gólom Berlanský a upravil na 5:2. 13 sekúnd pred koncom polčasu sa sršňom podarilo znížiť na 5:3. Našim juniorom vyšiel vstup do tretej štvrtiny parádne a po dvoch góloch Kresťanka a po jednom góle Mihála už vyhrávali 8:3. Košičania sa vrátili po dvoch góloch po sebe do hry pred poslednou švrtinou, keď na ukazovateli skóre svietil stav 8:5. Tisaj na začiatku posledného dejstva dal svoj štvrtý gól v zápase a poslal našich hráčov do vedenia na 9:5, ŠK Hornets z päťky a v presilovke znížil na 9:7, ale definitívu výsledku dal sedem sekúnd pred koncom Štanga, ktorý rozhodol o tom, že KVP Nováky vyhral nad ŠK Hornets Košice 10:7. V poslednom zápase tohoto turnaja ŠKP Modrí Draci Košice vyhral nad KVP Kúpele Piešťany 14:5.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 10:7 ( 4:0, 1:3, 3:2, 2:2 )

Góly: Tisaj 4, Kresťanko 3, Berlanský, Štanga a Mihál po 1