Naši kadeti v Košiciach bez zisku bodu

Kadetom KVP Nováky druhý turnaj v Národnej lige nevyšiel, z metropoly východu sa domov vrátili bez bodu

04.04.2022 10:02:23

Druhý turnaj Národnej ligy sa od piatka do nedele konal v Košiciach, žiaľ, našim kadetom počas neho ruže nekvitli. Domov si naša mládež nepriniesla ani jeden bod a na naše konto pribudlo z piatich stretnutí päť prehier.

V prvom zápase druhého turnaja Národnej ligy kadetov naši mladí vodní pólisti nestačili v piatok skoro ráno na domáci ŠK Hornets Košice, ktorému podľahli o sedem gólov 10:17. Úvod zápasu nám nevyšiel a prvú štvrtinu naši chlapci prehrali vysoko 2:8, v druhej sme skórovali tiež dva razy ale inkasovali sme štyri góly a po prvom polčase KVP prehrával 4:12. V tretej štvrtine po ďalších dvoch góloch v našej sieti svietil na ukazovateli stav 4:14 v náš neprospech. Našťastie chlapci dobre finišovali, vypracovali si šance a presilové hry a z nich sršňom dali 5 gólov po sebe a znížili stav na 9:14. V posledných ôsmich minútach sa podarilo zverencom trénera Prelovského skórovať len raz, Hornets dali tri góly a tak sme nakoniec prehrali o sedem gólov 10:17.

ŠK Hornets Košice vs KVP NOVÁKY 17:10 ( 8:2, 4:2, 2:5, 3:1 )

Góly: Beseda, Dobiš, Korenačka a Iliaš po 2, Kukučka a Vajda po 1

Nedarilo sa nám ani v druhom turnajovom zápase. Po prehre s ŠK Hornets Košice 10:17 sme v piatok večer prehrali aj s ďalším košickým mužstvom - ŠK Olympia 7:13. Začali sme dobre, po góle Lutringa sme vyhrávali v prvej štvrtine 1:0, po góle Dobiša 2:1. Olympia však dvoma gólmi po sebe otočila výsledok vo svoj prospech a po prvrj časti sme prehrávali tesne 2:3. Druhá časť hry nám nevyšla, dostali sme v nej 4 góly a polčas sme prehrali 2:7. V treťom dejstve dal náš tretí gól Vajda, ktorý znižoval na 3:8, v závere sme ešte raz inkasovali a do posledných ôsmich minút sme išli za stavu 3:9. Dva góly Korenačku znamenali zníženie na 5:9, lenže následne nám Olympia dala 4 góly za sebou a už bol z toho výsledkový únik na 5:13. V samom závere Beseda z pokutového hodu a Korenačka upravili celkové skóre na 7:13.

KVP NOVÁKY vs ŠK Olympia Košice 7:13 ( 2:3, 0:4, 1:2, 4:4 )

Góly: Korenačka 3, Beseda, Dobiš, Vajda a Lutring po 1

V sobotu naši mladí vodní pólisti nastúpili v treťom zápase Národnej ligy proti XBS waterpolo Šamorín a po piatkových dvoch prehrách s košickými družstvami ŠK Hornets a ŠK Olympia sme nebodovali ani tentoraz. Po góle Iliaša sme išli do vedenia 1:0, aby ten istý hráč vyrovnával v prvej štvrtine na 2:2 16 sekúnd pred jej záverom. V druhej časti znova Iliaš poslal KVP do vedenia na 3:2, súper vyrovnal ale Korenačka gólom v presilovke rozhodol o tom, že polčas sme vyhrali tesne 4:3. Druhý polčas nám však vôbec nevyšiel, v tretej štvrtine sme inkasovali tri razy a pred záverom sme prehrávali už 4:6. Na siedmy gól v našej sieti reagoval Dobiš a znížil na 5:7, no Šamorín dal následne dva góly po sebe a už to bolo 5:9. 40 sekúnd pred koncom zápasu Iliaš svojim štvrtým gólom upravil na konečných 6:9.

KVP NOVÁKY vs XBS waterpolo Šamorín 6:9 ( 2:2, 2:1, 0:3, 2:3 )

Góly: Iliaš 4, Korenačka a Dobiš po 1

Vo štvrtom zápase naši hráči v Národnej lige kadetov prehrali so Sláviou UK Bratislava 5:10. Prvú štvrtinu, ktorá sa pre konečný vývoj ukázala ako mimoriadne dôležitá sme prehrali 0:4, o štyri góly sme prehrávali aj v druhej časti hry 1:5 a 2:6. Taký bol aj stav na ukazovateli skóre po prvom polčase. V tretej štvrtine sa nám podarilo znížiť na 3:6, ale Slávia UK dala tri góly po sebe a razom sme prehrávali už 3:9. Kozmeticky sme stav upravili pred vstupom do poslednej časti na 4:9. Najmenej gólov padlo v posledných ôsmich minútach a to dva, po jednom na oboch stranách a tak sme nakoniec prehrali so Sláviou UK 5:10.

Slávia UK Bratislava vs KVP NOVÁKY 10:5 ( 4:0, 2:2, 3:2, 1:1 )

Góly: Iliaš 3, A.Beseda a S.Beseda po 1

Ani v poslednom piatom stretnutí sa našim vodným polistom nepodarilo bodovať. Topoľčianskej Pirani sme v nedeľu v Košiciach podľahli o gól 10:11. Prvú štvrtinu sme vyhrali 4:3, keď sme už prehrávali 0:2, dorovnali sme na 2:2, prehrávali sme 2:3, ale gólmi Dobiša a Vajdu tri sekundy pred koncom sme výsledok otočili pre seba na 4:3. Zaujímavý priebeh ponúkla druhá štvrtina, ani raz sa nevylučovalo, vždy sme dokázali byť o malý krôčik vpredu - 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6. Tretia štvrtina nám nevyšla, prehrali sme ju 1:3, súper sa dostal do vedenia na 8:7, no A.Beseda vyrovnal na 8:8. Spokojnejší po troch osemminútovkách boli hráči Topoľčian, ktorí po premenenom pokutovom hode vyhrávali 9:8. V poslednej štvrtine sme dostali 10-ty gól, zbrane sme však nezložili a po góloch Kukučku a Iliaša sme vyrovnali na 10:10. Niečo viac ako dve minúty pred koncom dala Pirana 11-ty gól, na ktorý sme však už reagovať nedokázali a v tomto zápase sme prehrali tesne 10:11.

KVP NOVÁKY vs Pirana SC Topoľčany 10:11 ( 4:3, 3:3, 1:3, 2:2 )

Góly: Iliaš 4, A.Beseda a Dobiš po 2, Kukučka a Vajda po 1