KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Naši muži nedali ČH Hornets najmenšiu šancu a vyhrali rozdielom triedy

KVP Nováky porazili ČH Hornets Košice 11:4

V 8. kole Pharma Group Extraligy vyhrali KVP Nováky 11:4 nad Košickým ČH Hornets a potvrdili svoju úlohu favorita a pozíciu na prvej priečke tabuľky.

Prvá štvrtina skončila remízou 1:1, druhú vyhrali Nováky najmenším rozdielom 2:1, no v tretej štvrtine sa rozbehli a Košičanom nedali najmenšiu šancu keď štvrtina skončila 5:1. V poslednej časti sa v podstate už len dohrávalo a Nováky ešte zvýšili svoj náskok a upravili na konečný výsledok rozdielom triedy 11:4. Štvrtá štvrtina skončila 3:1.

Góly za KVP Nováky: Stehlik, Tkáč a Úradník po 3, Martanovič a Furman po 1

Góly hostí: Mitruk, Baran, Vojtenko, Ratkov

Vylúčenia domácich: Martanovič 2, Nižný, Trčo, Furman a Tkáč po 1

Vylúčenia hostí: Oros, Hromada po 3, Baran 2, Hlaváčik 1

Reakcie hráčov po zápase..

Po zápase sme položili pár rovnakých otázok aktérom stretnutia z oboch mužstiev. Z domáceho družstva sme vybrali jedného z trojgólových strelcov Maroša Tkáča a z hostí kapitána Michala Kuska.

V šlágri 8. kola sa predpokladal vyrovnaný priebeh zápasu no výsledok hovorí o šesťgólovom rozdiele v prospech KVP Nováky. Čo si ty o tom myslíš?

Čo bolo hlavným faktorom výhry KVP Nováky ?

Ako ste sa pripravovali na tento zápas?

Ako sa tebe osobne pozdával zápas a ako sa ti hralo?

Maroš Tkáč..

- Ja som tiež očakával vyrovnaný zápas, prvý polčas tomu tak aj bolo. Výsledok je jednoznačný, ale toto víťazstvo sa nerodilo ľahko. V druhom polčase sme využili nejaké šance v útoku a tým sme rozhodli.

- Hlavným faktorom bolo, že celkom dobre bránili a v druhom polčase sme dali dôležité góly a to rozhodlo.

- Ako na každý zápas, tak aj na tento sme sa pripravili zodpovedne a Hornets sme nepodcenili. Z prípravy vypadol center Martin Hrivnák kvôli zdravotným problémom a v zápase nám chýbal, dúfame, že sa dá dokopy a začne opäť trénovať.

-Hralo sa mi celkom dobre, góly ma tešia , mrzia ma zbytočné chyby, ktoré sa budem snažiť odstrániť.

Michal Kusko..

- Zápas bol aj vyrovnaný keďže ešte v 3. štvrtine bolo 4:3, a tréner podotkol že treba udržať tempo zápasu lebo bolo dosť vysoké. A potom ste nám 3 gólmi odišli a bolo po zápase.

- Nevydržali sme to tempo o ktorom hovoril tréner . V tomto zápase rozhodli individuálne mikro chyby hráčov. Vo veľa momentoch, v pravých chvíľach nepomohli spoluhráčovi. A za stavu 8:3 už sa mužstvo vzdalo.

- Príprava bola taká ako zvyčajne.

- Zápas mal vysoké tempo, na rozhodcov nemôžme povedať nič. Mali ste výbornú kulisu, a v pravom momente ste zápas zobrali do vlastných rúk. Mne sa hrá stále ťažko, po cestovaní mám ťažké nohy. Ale fajn, zápas som dohral bez vylúčenia čo je u mňa, obrancu dobrý fakt. Na margo hráčov niektorý jedinci by už fakt mali zabrať. Ďakujem za pozornosť Michal Kusko.

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner