Povianočný vodnopólový turnaj v slovinskom meste Kranj aj s našimi nádejami

Olympijské nádeje si koncom roka dali ,,rande " v Slovinsku a tie naše z KVP Nováky skončili zo šiestich tímov na peknom druhom mieste!

29.12.2022 16:32:16

V dňoch od 27. do 29.decembra 2022 sa v slovinskom meste Kranj uskutočnil mládežnícky vodnopólový turnaj olympijských nádejí - Olympic Hopes Waterpolo, ktorý zorganizoval Akademski vaterpolski klub Triglav Kranj Slovinsko, na ktorom si zahralo spolu šesť tímov - okrem domáceho družstva AVK Triglav Kranj sa zúčastnili na turnaji naši mladí hráči KVP Nováky, chorvátske družstvá VK Medveščak Záhreb, VK Primorje Rijeka a VK Opatia a nemecký BSV. Počas troch dní si naši mladí vodní pólisti pod vedením trénera Michala Malíka zahrali vskutku do sýta, celkovo 5 kvalitných medzinárodných zápasov so súpermi naozaj zvučných mien. A počínali si skvele, veď na na našom konte sú štyri výhry a jedna tesná prehra o dva góly s celkovým víťazom turnaja, chorvátskym Medveščakom Záhreb. Zápas s týmto tímom bol mimoriadne kvalitný a naši chlapci po prvej časti viedli 3:1, polčas vyhrali o gól 5:4. Tretie dejstvo nám nevyšlo, inkasovali sme 5 gólov a skórovali sme len raz a aj keď sme poslednú štvrtinu vyhrali 4:3, nakoniec sme súperovi podľahli 10:12. Na záverečnom vyhlasovaní dostal individuálne ocenenie Nicolas Medera a náš kapitán Erik Šimkovič dvihol nad hlavu s tímom pohár za perfektné 2.miesto.

VK Primorje Rijeka vs KVP Nováky 6:11 ( 0:4, 2:3, 3:0, 1:4 )

Góly: Velšič 4, Beseda 3, Medera 2, Szliva a Vajda po 1

VK Opatia vs KVP Nováky 12:13 ( 2:2, 2:5, 5:2, 3:4 )

Góly: Medera 7, Szliva 3, Velšič 2, Beseda 1

KVP Nováky vs Medveščak Záhreb 10:12 ( 3:1, 2:3, 1:5, 4:3 )

Góly: Medera 5, Szliva 2, Šimkovič, Gatial a Velšič po 1

AVK Triglav Kranj vs KVP Nováky 4:18 ( 1:6, 2:3, 1:5, 0:4 )

Góly: Medera 5, Šimkovič 3, Beseda, Vajda, Szliva po 2, Balek, Velšič, Gatial a Blaho po 1

Bayerischer Schwimmverband e.V. vs KVP Nováky 6:13