Prvé finále v Extralige pre našich mužov a v sérii vedieme 1:0

V prvom finále Exraligy vodných pólistov sme vyhrali doma nad Sláviou UK Bratislava 9:7 a séria sa sťahuje na Pasienky

23.05.2022 09:57:51

Skvelé! Prvé finále sme doma zvládli v parádnej atmosfére a Sláviu UK sme porazili 9:7, v sérii vedieme 1:0!

Úvodné finálové stretnutie Extraligy vodných pólistov sezóny 2021/2022 zverenci trénera Petra Nižného zvládli na výbornú a v zaplnenom NCVP sme na svoje konto pripísali cennú výhru o dva góly 9:7!

V prvej štvrtine sme viedli po dvoch góloch mladého Iliaša 2:0, no súperovi sa do konca tejto časti hry podarilo vyrovnať na 2:2. V druhej osemminútovke sa v jej úvode Slávia dokonca dostala do vedenia, ale Tisaj presilovkovým gólom vyrovnal na 3:3 a ďalším presilovkovým gólom Zaťovič poslal KVP Nováky do jednogólového vedenia 4:3. Vyrovnaný priebeh pokračoval ďalej, Slávii sa v tretej štvrtine podarilo vyrovnať na 4:4, ale v presilovke Tisaj poslal našich chlapcov do vedenia na 5:4. Znova súper vyrovnal, no odpoveď prišla hneď, keď Mihál v presilovke namieril presne a Nováky viedli 6:5. Necelé tri minúty pred koncom Kováčik namieril presne a už to bolo 7:5, Holasovci sa presadili v presilovke a znížili na 7:6 a tento stav svietil na tabuli pred poslednou časťou. V nej naši chlapci Zaťovičom využili ponúknutú presilovku na vedenie 8:6, Slávia znížila na 8:7, ale posledné slovo si vzal Bielik, ktorý 14 sekúnd pred koncom rozjasal našu lavičku a zaplnené NCVP deviatym gólom postavil na nohy. Parádne úvodné finále sme zvládli a vedieme v sérii 1:0 a už v stredu o 18,15 hod sa tešíme do Bratislavy na druhý duel.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 9:7 ( 2:2, 2:1, 3:3, 2:1 )

Góly: Zaťovič, Iliaš a Tisaj po 2, Bielik, Kováčik a Mihál po 1

Priebeh zápasu: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 9:7