Reakcia Miroslava Gogolu na los ME mužov U17

Na LEN kongrese v Saint Petersburgu, boli vylosované skupiny pre Majstrovstvá Európy mužov kategórie U17. Naša reprezentácia bola vylosovaná do skupiny "C" v ktorej sme spolu s Maďarskom, Srbskom a Holandskom.

Krajčík R. | 21.05.2019 12:30:17

Boli sme zvedaví na reakcie reprezentačného trénera mužov kategórie U17, Miroslava Gogolu. Položili sme mu preto pár otázok.

1. Aká bola Tvoja prvá reakcia, keď si sa dozvedel zloženie našej skupiny?

Skupina je z nášho pohľadu ťažká. Družstva ako Maďarsko a Srbsko netreba zvlášť predstavovať. My sa tieto zápasy budeme snažiť odohrať čo najlepšie a určite do nich nepôjdeme so sklonenou hlavou. Nás cieľ je obsadiť v skupine tretie miesto a najschodnejšia cesta bude cez Holandsko. S Holandskom sme hrali v roku 2018 v Belehrade. Bol to vyrovnaný zápas tak si budú určite veriť. Nás cieľ je skončiť na ME do dvanásteho miesta a spravíme pre to všetko.

2. Hrať proti tak kvalitným súperom, ako je Srbsko a Maďarsko nebýva tak často. Uvedomujú si to hráči? Malo by to pre nich aj niečo znamenať.

Určite je to pre nás malý sviatok zahrať si proti najlepším na svete a niečo a od nich naučiť. Ja len dúfam, že hráči k týmto zápasom nastúpia zodpovedne, bojovne a zanecháme dobrý dojem.

3. Je to aj motivácia pre hráčov, ktorí sa nedostali do užšieho výberu pre kvalifikáciu. Očakávate, že sa svojimi výkonmi v príprave budú viac snažiť o miestenku do Tbilisi?

Budeme určite na ňu pozývať ďalších hráčov. Nominácia na ME je otvorená a určite sa budeme čo najviac snažiť, vytvoriť konkurenčné prostredie, pretože len tak sa môžeme posúvať ďalej.

4. Po kvalifikácii ste spomínali, že chcete usporiadať medzinárodný turnaj počas prípravy. Ako prebiehajú prípravy?

Už máme naplánovaný turnaj pred ME v Novákoch na prelome júla a augusta. Memoriál Sergeja Charina bol kvalitný a výborne zorganizovaný turnaj. Pred ME bude ešte o niečo kvalitnejší, všetky družstvá sa zúčastnia aj na ME, budú v závere prípravy, čiže by nás mali čakať kvalitné, bojovné a vyrovnané zápasy.

Ďakujeme za rozhovor.

<b>Miroslav Gogola, tréner mužskej reprezentácie U17</b>

Miroslav Gogola, tréner mužskej reprezentácie U17Späť na zoznam aktualít
Vodné pólo live
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
EASY Travel
Národné centrum vodného póla Nováky
LIMPID s.r.o.
Gentleman
Noving Nováky
Iteego
Digitech
Novaky.COM
RTV Prievidza
Salsa Cubano Project
MERIDIANA
BoGo bus s.r.o.