SME MAJSTRI SLOVENSKA V SEZÓNE 2021/2022

Dobojované. Vyhrali sme v Bratislave vo štvrtom finále 9:5 a stali sme sa majstrami Slovenska pre túto sezónu!

02.06.2022 11:37:15

Je dobojované! Majstrom Extraligy vodných polistov 2021/2022 sa stal náš KVP Nováky!

Vo štvrtom finálovom zápase na bratislavských Pasienkoch v stredu večer vyhrali zverenci trénera Petra Nižného 9:5 a v celej sérii dominovali 3:1

V prvej štvrtine sa hralo veľmi opatrne, padlo len po jednom góle na oboch stranách, naši vodní pólisti išli do vedenia zásluhou presilovkového gólu Mihála, na čo domáci dokázali rovnakou mincou odpovedať a tak po prvej štvrtine to bolo nerozhodne 1:1. V druhom dejstve padol len jeden gól, dal ho náš kapitán Zaťovič a keďže ďalšie šance vrátane vylúčení využité neboli, po prvom polčase sme vyhrávali v Bratislave tesne 2:1. Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhom polčase, v tretej osemminútovke ich padlo päť. Na jej začiatku pridal náš tretí gól Mihál a dostali sme sa do vedenia na 3:1,ale Slávia korigovala na 3:2.Ravinger nás posunul do vedenia na 4:2, ale domáci zasa znížili na 4:3. Posledné slovo si vzali naši chlapci a po využitej presilovke Ravingerom sme po tretej časti vyhrávali 5:3. V posledných ôsmich minútach to vyšlo našim hráčom fantasticky, Ravinger v presilovke dal náš šiesty gól na 6:3, súper znižoval na 6:4, ale potom sme dali tri góly po sebe a zápas sme jednoznačne ovládli. Siedmy gól dal v presilovke Mihál - 7:4, ôsmy pridal Tisaj a deviaty Bielik. V závere ešte Slávia korigovala stav gólom na 9:5, nič to však už nezmenilo, že požičané z domáceho bazéna sme si vzali naspäť a mohli sa začať pravé majstrovské nefalšované oslavy.

Slávia UK Braitslava vs KVP Nováky 5:9 ( 1:1, 0:1, 2:3, 2:4 )

Góly:Ravinger a Mihál po 3, Zaťovič, Bielik a Tisaj po 1