Spanilá jazda našich mladších žiakov pokračuje!

Aj v Prešove naša mládež bodovala vo všetkých zápasoch naplno

09.05.2022 11:29:13

Desať zápasov a desať bodov!

Taká je bilancia našich mladších žiakov v Národnej lige v tejto sezóne. Po úspešne zvládnutom turnaji v NCVP v Novákoch sme naplno bodovali vo všetkých piatich stretnutiach počas uplynulého víkendu aj v Prešove a sme jasne na čele bez straty kvetinky. Ďalší turnaj je na programe v júni v Bratislave.

Pozrite sa ako sa im počas víkendu darilo:

Naši mladší žiaci odštartovali druhý turnaj Národnej ligy v Prešove ako z veľkej knihy. V prvom stretnutí vo štvrtok v bazéne prešovskej Slávie PU porazili Sláviu UK Bratislava o 11 gólov 16:5 a na svoje konto si po piatich výhrach v domácom bazéne pripísali šiestu. Zverenci trénera Michala Malika vyhrali prvú štvrtinu 8:0, v druhej pridali ďalšie tri góly, polčas ovládli hladko 11:0. V tretej časti hry sme ubrali nohu z plynu, súper dal prvý gól na 11:1 a po našom 12-tom presnom zásahu sa ešte presadil tri razy, po troch štvrtinách svietil na ukazovateli skóre stav 12:4. Rovnakou mincou sme v poslednom dejstve oplácali, dali sme štyri góly po sebe a už to bolo 16:4, Slávia UK v závere znížila na konečných 16:5.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 16:5 ( 8:0, 3:0, 1:4, 4:1 )

Góly: Medera 4, Beseda a Velšic po 3, Vajda a Mendel po 2, Štálnik a Blaho po 1

V ďalšom zápase druhého turnaja v Národnej lige v Prešove porazil KVP Nováky KVP Komárno 8:1 a naši vodní pólisti zaznamenali v siedmom zápase siedmu výhru. Medera a Beseda dali po 3 góly, Vajda a Velšic po 1. Jediný gól sme dostali v tretej štvrtine za stavu 5:0 pre našich chlapcov. Prvú časť sme vyhrali 4:0, v druhej sme pridali jeden gól. Celý duel sme ovládli nakoniec o sedem gólov.

KVP Komárno vs KVP NOVÁKY 1:8 ( 0:4, 0:1, 1:1, 0:2 )

Góly: Medera a Beseda po 3, Vajda a Velšic po 1

Vo večernom piatkovom zápase nastúpili naši mladí vodní pólisti proti domácej Slávii PU Prešov a na naše konto pribudol ďalší víťazný zápis v podobe príjemnej výhry 11:1. Po prvej štvrtine sme viedli 5:0, polčas sme ovládli 10:0. V tretej časti hry sme už kontrolovali dobre rozohratý zápas a padlo po góle na oboch stranách a pred záverom to bolo 11:1. V závere nepadol ani jeden gól a tak sme vo ôsmom zápase bodovali naplno celkovým skóre 11:1.

Slávia PU Prešov vs KVP NOVÁKY 1:11 ( 0:5, 0:5, 1:1, 0:0 )

Góly: Medera a Beseda po 3, Velšic a Balek po 2, Debnár 1

Spanilá jazda zverencov Michala Malíka pokračovala aj v poslednom stretnutí. Súboj proti košickým sršňom sme zvládli hladko 18:4, keď už prvú štvrtinu sme ovládli 7:0 a polčas sme vyhrali 12:1. V tretej a štvrtej štvrtine sme pridali po tri góly a keďže chlapci spolu v nich len tri góly dostali, nakoniec KVP vyhral zápas o spomínaných 14 gólov.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 18:4 ( 7:0, 5:1, 3:1, 3:2 )

Góly: Medera, Vajda a Balek po 3, Beseda, Debnár a Velšic po 2, Štálnik, Fodor a Mendel

V poslednom zápase druhého turnaja Národnej ligy v Prešove naši hráči porazili PVK Vrútky o 10 gólov 14:4. Prvá štvrtina bola opatrná a vyrovnaná a aj preto sa skončila remízou 2:2. V druhej a tretej časti sme to vybalili naplno a dali sme spolu 11 gólov a po troch štvrtinách sme viedli už 13:2. Nohu z plynu sme ubrali v poslednom dejstve, ktoré súper vyhral tesne 2:1, nakoniec sme desiaty zápas doviedli do desiateho víťazného konca.

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 4:14 ( 2:2, 0:5, 0:6, 2:1 )

Góly: Medera a Velšic po 4, Beseda 3, Vajda 2, Debnár 1