Starší žiaci KVP Nováky na celkovom 7.mieste!

Zverenci trénera Igora Cagalinca majú za sebou posledné zápasy v tejto sezóne

05.06.2022 12:07:38

Starší žiaci KVP Nováky majú definitívne za sebou ligovú sezónu 2021/2022. Na jej konci odohrali v II.Národnej lige posledné tri stretnutia na kúpalisku EVA v Piešťanoch a po hladkých výhrach nad ŠKP Košice, KVP Kúpele Piešťany a KPŠ Nereus Žilina obsadili celkové 7.miesto. Chlapcom patrí poďakovanie za nasadenie a boje v tejto sezóne v čiapočke KVP Nováky a želáme im vydarené leto plné slnka, vody a oddychu a tešíme sa spoločne na novú sezónu.

Sumár víkendových zápasov KVP Nováky z Piešťan:

Starší žiaci KVP Nováky na kúpalisku Eva v Piešťanoch odštartovali 4.turnaj II.Národnej ligy hladkou výhrou nad ŠKP Košice 19:4. Zverenci trénera Igora Cagalinca si schuti zahrali a zastrieľali, úvodné dve štvrtiny vyhrali zhodne 4:1, v tretej dali 6 gólov a vo štvrtej 5, pričom inkasovali vždy len po jednom góle.

KVP NOVÁKY vs ŠKP Košice 19:4 ( 4:1, 4:1, 6:1, 5:1 )

Góly: Šimkovič, Korenačka a Kukučka po 3, Nižný, Beseda, Vajda a Lutring po 2, Medera a Šiatinský

V druhom sobotnom zápase nastúpili naši mladí vodní pólisti proti KVP Kúpele Piešťany a znova konto súpera zaťažili množstvom gólov, koniec-koncov dali ich 24, pričom inkasovali len dva razy, darilo sa Mederovi, ktorý dal 6 gólov.

KVP NOVÁKY vs KVP Kúpele Piešťany 24:2 ( 5:0, 7:1, 4:1, 8:0 )

Góly: Medera 6, Nižný a Lutring po 4, Šiatinský, Velšic a Kukučka po 2, Beseda, Korenačka, Štálnik a Gatial po 1

V záverečnom nedeľnom zápase si naši starší žiaci zmerali sily s KPŠ Nereus Žilina a aj do tretice zaznamenali vysoké víťazstvo a majú tak za sebou príjemný a vydarený víkend. Súpera deklasovali 20:6, keď vyrovnanou bola len úvodná štvrtina, v ktorej sme prehrávali 0:1, ale aj 1:3. Sériou troch gólov po sebe sme však ešte v prvej časti výsledok otočili na 4:3 vo svoj prospech a v ďalšom priebehu sme jasne dominovali. V druhom dejstve sme dali súperovi 6 gólov a polčas sme vyhrali 10:3. Pri chuti sme boli aj v druhom polčase, spolu sme dali ďalších 10 gólov a zápas sme vyhrali spomínaným výsledkom 20:6.

KVP NOVÁKY vs KPŠ Nereus Žilina 20:6 ( 4:3, 6:0, 4:1, 6:2 )

Góly: Medera 7, Nižný 5, Korenačka, Štálnik a Šiatinský po 2, Velšic a Kukučka po 1