KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Traja hráči KVP Nováky boli súčasťou tímu, ktorý vybojoval miestenku na kvalifikáciu o Olympijské hry v Riu

Slovenská reprezentácia si vybojovala na Majstrovstvách Európy v Belehrade miestenku na svetovú kvalifikáciu Olympjských hier. Ako jediný klub zo slovenskej extraligy má KVP Nováky zastúpenie v úspešnom tíme Slovenska a to hneď trojnásobné. Nováky reprezentovali Juraj Zaťovič, Michal Gogola a Maroš Tkáč (fotka). Kvalifikácia sa odohrá 3. až 10. apríla v talianskom Terste. Spolu s našími reprezentantmi si zahrajú kvalifikáciu aj reprezentácie Maďarska, domáceho Talianska, Španielska, Ruska, Rumunska, Francúzka, Nemecka, Holandska, Kanady, Kazachstanu a Južnej Afriky.

Vráťme sa späť do Belehradu a k reprezentácii očami kapitána národného tímu Juraja Zaťoviča..

-Juraj, ako sa ti páčilo v Belehrade čo sa týka mesta, organizácie turnaja v Kombank Aréne a celkovo atmosféry okolo Majstrovstiev Európy?

Belehrad je nádherné mesto, v ktorom je vodné pólo veľmi obľúbeným športom. Vždy keď sa tam hrajú významné podujatia, tak je to veľký športový sviatok, obzvlášť keď sa hrá vo fantastickej kulise Kombank arény.

-Opíš nám aká nálada prevládala v tíme počas celých majstrovstiev.

Myslím si, že každý hráč si užíval ME, najmä zápas proti Srbsku bol nezabudnuteľným zážitkom pre každého z nás.

-Náš klub KVP Nováky má v širšom výbere až piatich zástupcov, čo na to ako kapitán národného tímu a hráč nášho klubu hovoríš?

5 hráčov z Novák v národnom tíme je vizitka, ktorá hovorí sama za seba a teda to, že v Novákoch je práca s mládežou na vynikajúcej úrovni. Takisto, treba pripomenúť, že až 9 odchovancov z Novák sa zapojilo do prípravy na ME.

-Aj napriek konečnému 13. miestu sme nakoniec postúpili na kvalifikáciu o OH. Pred tímom je určite ešte veľa práce. Máš už nejaké informácie ohľadom prípravy na kvalifikáciu? Kvalifikačné skupiny sú jasné. Čo hovoríš na súperov, aké sú šance vybojovať miestenku do Ria?

Plán prípravy sme ešte nedostali, ale predpokladám, že bude veľmi pestrá. Čo sa týka skupín, nemôžeme si vyberať. Keď chceme postúpiť, musíme jednoducho zdolať tímy, ktoré sú našimi konkurentmi na postup.

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner