V Extralige mužov je za nami základná časť, o mesiac semifinále play off

Troma zápasmi v domácom bazéne sme zakončili základnú časť v Extralige mužov

21.03.2022 13:59:42

V Extralige mužov sme vo štvrtok porazili Sláviu UK Bratislava doma tesne o gól 5:4, v zápase, v ktorom dominovali obrany nad útokom a padlo len 9 gólov, upevnili sme si pozíciu na čele tabuľky! Tohoto súpera sa nám podarilo poraziť druhý raz v tejto sezóne a znova o gól. Počas víkendu sme v závere základnej časti nastúpili proti obom košickým tímom, v sobotu proti ŠKP Modrí Draci a v nedeľu proti ŠK Hornets.

KVP Nováky vs Slávia UK Bratislava 5:4 ( 1:1, 2:1, 2:2, 0:0 )

Priebeh zápasu:

1.štvrtina; Tisaj 1:0, Nezhyba 1:1

2.štvrtina; Vlado Hruška 1:2, Ravinger 2:2, Zaťovič 3:2

3.štvrtina; Tisaj 4:2, Pieter 4:3, Kováčik 5:3, Pieter 5:4

4.štvrtina - bez gólu 0:0

Góly: Tisaj 2, Ravinger Zaťovič a Kováčik po 1

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Innocenti, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Janíček, 8 Iliaš, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Veterník, 14 Dobiš

Slovo trénera Petra Nižného:

,, Hlavne chcem poďakovať chlapcom, lebo nestratili dôveru v seba a udržali zápas až do víťazného konca. Celý priebeh stretnutia bol vyrovnaný a napínavý. Kondične sme zo začiatku na tom boli lepšie, ale stále sa máme kde zlepšovať. Zahodili sme dva pokutové hody a veľa presiloviek. Inak by sa ten zápas mohol vyvíjať úplne inak. Škoda, ale na druhej strane sme v obrannej fáze hrali chválitebne. Škoda pár chýb a bolo by to na výbornú. Na záver chcem všetkých pochváliť a tešíme sa na ďalší zápas v našej extralige."

V sobotnom extraligovom zápase nám už ruže nekvitli a ŠKP Modrí Draci Košice sme podľahli tesne o gól 9:10. Po góle Tisaja sme išli do vedenia 1:0, potom dali hostia dva góly a prehrávali sme 1:2. Do konca prvej štvrtiny sme však stav otočili vo svoj prospech, na 2:2 vyrovnal Tisaj a na 3:2 dával kapitán Zaťovič. Druhá štvrtina našim hráčom vôbec nevyšla, v nej sme inkasovali tri góly a polčas sme prehrali 3:5. Tisajom sme sa dokázali presadiť v tretej osemminútovke, ktorý znížil na 4:5, ale dva góly v našej sieti znamenali náš hendikep na 4:7. V presilovke síce Ravinger znížil na 5:7, ale znova sa ŠKP dvoma gólmi po sebe dostal už do vedenia z jeho pohľadu o štyri góly 9:5. 48 sekúnd pred koncom znížil Ravinger na 6:9. V poslednej štvrtine sme dva razy využili presilovú hru a po góloch Berlanského a Zaťoviča sa nám podarilo znížiť na 8:9. 75 sekúnd pred koncom dal ŠKP desiaty gól, na ktorý sme však dokázali reagovať len raz a to Zaťovičom 58 sekúnd pred koncom a tak sme nakoniec Modrým Drakom podľahli 9:10.

KVP NOVÁKY vs ŠKP Modrí Draci Košice 9:10 ( 3:2, 0:3, 3:4, 3:1 )

Góly : Zaťovič a Tisaj po 3, Ravinger 2, Berlanský 1

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Innocenti, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Janíček, 8 Iliaš, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Petráš, 13 Veterník, 14 Dobiš

V poslednom zápase základnej časti Extraligy vodných pólistov nastúpil KVP Nováky v nedeľu proti ŠK Hornets Košice a k víťazstvu po základnej časti nám stačila aj remíza. Chlapci však neponechali nič na náhodu a tak sme podobne ako vo finále SP vo vodnom póle mužov nakoniec dosiahli vo včerajšom zápase rovnaký výsledok pri našej výhre o gól 7:6. Po góle súpera sme prehrávali 0:1, ale do konca prvej štvrtiny sa nám podarilo stav otočiť troma gólmi po sebe vo svoj prospech. Po dvoch góloch Tisaja a jednom góle Kováčika sme úvodnú štvrtinu vyhrali 3:1. V druhej časti uspel Ravinger a KVP viedol 4:1. Košičania znížili na 4:2, ale Štanga pridal náš piaty presný zásah a po prvom polčase svietil na ukazovali stav 5:2. Tretie dejstvo nám nevyšlo, ŠK Hornets Košice dal tri góly po sebe, z toho jeden z pokutového hodu a pred poslednou štvrtinou bol stav nerozhodný 5:5. Draáma pokračovala ďalej aj v posledných ôsmich minútach, Mihál poslal KVP do vedenia na 6:5 a Ravinger pridal siedmy gól - 7:5. Posledné slovo patrilo Sršňom z Košíc, ktorí však už len dokázali celkový stav korigovať na 7:6. Po tejto výhre sme obsadili v tabuľke prvé miesto a v semifinále si to tri víťazné zápasy rozdáme práve s ŠK Hornets Košice.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 7:6 ( 3:1, 2:1, 0:3, 3:1 )

Góly:Raviner a Tisaj po 2, Štanga, Kováčik a Mihál po 1

Zostava KVP Nováky: 1 Šimkovič, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Innocenti, 5 Petráš, 6 Berlanský, 7 Janíček, 8 Iliaš, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk, 14 Dobiš