V nedeľu v Košiciach sme si napravili chuť a porazili sme ŠKP Modrí Draci

Z Košíc si berieme po extraligovom súboji s Modrými Drakmi dva body!

31.10.2021 19:28:33

Po sobotnom nevydarenom zápase s ŠK Hornets Košice, v ktorom sme ťahali za kratší koniec 10:11 sme dnes na obed nastúpili proti ďalšiemu košickému súperovi, tentoraz proti ŠKP Modrí Draci. Toto stretnutie začali zverenci trénera Petra Nižného výborne a prvú štvrtinu vyhrali hladko 5:1, keď tri góly dal Tisaj a dva pridal Bielik. V druhej štvrtine sa domácim podarilo znížiť na 2:5, ale potom sme dali ďalšie tri góly po sebe a už to bolo 8:2 pre našich hráčov, keď uspeli Zaťovič, Tisaj a Kováčik. Tretia časť hry sa začala z našej strany veľmi dobre, v presilovke sa presadil Zaťovič a už to bolo 9:2, ŠKP znížil následne na 9:3. Innocenti dal náš desiaty gól, ale 31 sekúnd pred záverom domáci upravili na 10:4. V poslednej štvrtine Kresťanko pridal náš 11-ty gól, na ktorý reagovali domáci hráči troma gólmi a výsledok už len kozmeticky upravili na 11:7. Niečo viac ako tri minúty pred koncom videl žltú kartu a následne kartu červenú náš tréner Peter Nižný za kritiku výkonu rozhodcu. Naši vodní pólisti vyhrali v Košiciach nad ŠKP Modrí Draci 11:7 a po polovici základnej časti súťaže majú na konte 8 bodov za 4 výhry a 1 prehru.

ŠKP Modrí Draci vs KVP Nováky 7:11 ( 1:5, 1:3, 2:2, 3:1 )

Góly: Tisaj 4, Zaťovič a Bielik po 2, innocenti, Kresťanko a Kováčik po 1

Priebeh zápasu: 0:5, 2:5, 2:6, 2:9, 3:9, 3:10, 4:10, 4:11, 7:11

Zostava KVP Nováky: 1 Turk, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Innocenti, 5 Kresťanko, 6 Bielik, 7 Schonwalder, 8 Berec, 9 Berlanský, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Śimkovič