V prvom semifinále málo gólov a znova naše tesné víťazstvo o gól

V prvom semifinále naši vodní pólisti v Extralige mužov vyhrali nad ŠK Hornets Košice!

27.04.2022 19:47:44

V prvom semifinále sme porazili tesne o gól 6:5 košických sršňov a v sérii vedieme 1:0!

Štvrtý vzájomný zápas v tejto sezóne a znova výsledok tesný a o gól. V prvom semifinále v našej najvyššej vodnopólovej súťaže mužov zverenci trénera Petra Nižného porazili ŠK Hornets Košice 6:5.

Po prvej štvrtine sme po góle Andreja Kováčika viedli futbalovo 1:0. V druhej sa súperovi podarilo výsledok otočiť, keď uspeli Andrej Zareva a Miroslav Mikloda a do druhého polčasu sme išli za stavu 1:2. Pokiaľ sa v prvých dvoch štvrtinách nepodarilo ani jednému tímu presadiť sa v presilových hrách, na začiatku tretieho dejstva po vylúčení Branislava Balogha sa strelecky presadil Andrej Kováčik a vyrovnal na 2:2. V priebehu tejto časti hry poslal sršňov do vedenia Martin Binar a súper viedol 3:2. Krátko pred koncom štvrtiny po vylúčení Andreja Zarevu vyrovnal na 3:3 Peter Marco Mihál a pred poslednou časťou bola otázka víťaza viac ako otvorená. V nej sa znova do vedenia dostal náš súper po presnej strele Pavla Tabačára na 4:3 a keď sa o slovo prihlásil Tomáš Bačo a pridal piaty gól východniarov na 5:3,vyzeralo to všelijako. Lenže naši chlapci zabojovali a po góloch Petra Marca Mihála a Patrika Tisaja KVP vyrovnal stav na 5:5. Presne 114 sekúnd pred koncom sme vylúčenie Mihála ustáli, no 15 sekúnd pred záverom fauloval Zareva a presne 6 sekúnd pred sirénou sa do strely oprel Tomáš Bielik a svojou gólovou strelou rozhodol o tom, že KVP Nováky porazil v prvom semifinále ŠK Hornets Košice tesne o gól 6:5. Druhý zápas sa hrá v sobotu od 17,30 hod v Košiciach.

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 6:5 ( 1:0, 0:2, 2:1, 3:2 )

Góly: Kováčik a Mihál po 2, Bielik a Tisaj po 2

Priebeh: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5

Naša zostava: 1 Veterník, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Innocenti, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Štanga, 8 Bielik, 9 Ondrčka, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Šimkovič