V prvom zápase naši kadeti porazili Piranu SC Topoľčany!

Úspešný vstup našich kadetov do finálového turnaja Národnej ligy v Topoľčanoch

25.02.2022 15:35:40

Úvodné stretnutie prvého finálového turnaja Národnej ligy kadetov majú naši vodní pólisti v Topoľčanoch za sebou. Dnes nastúpili proti domácej Pirana SC Topoľčany a na naše konto pribudla osemgólová výhra 17:9. Strelecky sa darilo Petrášovi, ktorý dal v zápase osem gólov.
Prvá štvrtina bola vyrovnaná, KVP išiel do vedenia 1:0, ale aj 3:1, domáci sa dotiahli na 3:3 a 73 sekúnd pred záverom pridali štvrtý gól. Jednu sekundu pred klaksónom sme však v presilovke Nižným vyrovnali na 4:4. Druhú štvrtinu sme zvládli výborne, vyhrali sme ju 5:1, zo stavu 4:4 sme dali Pirani tri góly po sebe na 7:4, polčas sme vyhrali 9:5. Darilo sa nám aj v priebehu tretieho dejstva, ktoré sme vyhrali 4:1 a pred vyvrcholením duelu to už bolo 13:6. Posledná časť hry priniesla sedemgólovú prestrelku, Pirana znížila stav na 13:8, lenže štyri presné zásahy našich kadetov Petráša, Iliaša a dva góly dal Štanga, posunuli KVP do vedenia 17:8. Hráči Topoľčian prikrášlili výsledok gólom v poslednej sekunde a tak nakoniec KVP Nováky vyhral nad Piraňou 17:9.

PIRANA SC Topoľčany vs KVP Nováky 9:17 ( 4:4, 1:5, 1:4, 3:4 )

Góly: Petráš 8, Štanga 4, Iliaš 2, Dobiš, Nižný a Šiatinský po 1

Priebeh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 4:7, 5:7, 5:11, 6:11, 6:13, 8:13, 8:17, 9:17

Zostava KVP Nováky: 1 Vančo, 2 Štanga, 3, Šimkovič, 4 Beseda, 5 Dobiš, 6 Petráš, 7 Nižný, 8 Iliaš, 9 Vajda, 10 Šiatinský, 11 Lutring, 12 Kukučka