V treťom finálovom zápase v Extralige vodných pólistov sme so Sláviou UK prehrali o gól

Vo finálovej sérii stále vedieme 2:1, štvrtý duel sa hrá v stredu 1.júna 2022 v Bratislave

30.05.2022 19:41:03

V treťom finálovom zápase v Extralige vodných pólistov sme v domácom bazéne NCVP prehrali po obrovskej dráme so Sláviou UK Bratislava o gól 10:11 a to znamená, že v sérii vedieme 2:1. Štvrtý zápas sa hrá v stredu 1.júna 2022 v Bratislave na Pasienkoch od 18,15 hod.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 10:11 ( 2:2, 3:2, 3:4, 2:3 )

Góly: Ravinger, Zaťovič, Janíček a Bielik po 2, Tisaj a Mihál po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 6:4, 6:6, 7:6, 7:8, 9:8, 9:9, 10:9, 10:11

Naša zostava: 1 Veterník, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Innocenti, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Janíček, 8 Bielik, 9 Štanga, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Šimkovič

Pred tretím finálovým duelom sme vyhrávali v sérii proti Slávii UK Bratislava 2:0 a ak by sme uspeli aj v sobotu večer, oslavovali by sme v domácom bazéne zisk majstrovského titulu. Nepodarilo sa to a ťahali sme za kratší koniec o gól 10:11 a v sérii vedieme už len 2:1. Tento zápas sa hral za enormného záujmu fanúšikov vodného póla, veď pre veľký záujem muselo vedenie nášho klubu pridať pre divákov ešte jednu tribúnu.V prvej štvrtine padli štyri presné zásahy a veľmi veľa sa vylučovalo, po premenenej presilovke sme išli Bielikom do vedenia 1:0, no následne sa Slávia strelecky dva razy presadila a prehrávali sme 1:2. Necelé dve minúty pred koncom Ravinger v presilovke vyrovnal na 2:2.V druhom dejstve sme inkasovali dva góly po sebe a prehrávali sme už 2:4.Zbrane sme však nezložili a ešte do konca tejto časti hry po presilovkovom góle Zaťoviča sme znížili na 3:4 a po premenenom pokutovom hode Janíček vyrovnal na 4:4. 18 sekúnd pred koncom prvého polčasu rozjasal nadšené tribúny pekným gólom Mihál a zverenci trénera Petra Nižného vyhrávali po prvom polčase tesne o gól 5:4. Tretie dejstvo sme začali výborne, Zaťovič premenil päťku a už sme viedli o dva góly 6:4, lenže v priebehu 50-tich sekúnd hostia vyrovnali na 6:6. Našim hráčom sa podarilo odpovedať siedmym gólom, ktorý dal v presilovke Bielik a znova sme vyhrávali 7:6. Dráma pokračovala ďalej, Slávia UK v presilovke vyrovnala na 7:7 a dve aj pol minúty znova naklonila misky váh na svoju stranu. 39 sekúnd pred klaksónom Janíček vyrovnal na 8:8 a do posledných ôsmich minút sa išlo za nerozhodného stavu. Po góle Ravingera to bolo 9:8 pre náš tím, v presilovke Slávia vyrovnala na 9:9, ešte raz sa nám podarilo dostať do vedenia na 10:9 Tisajom. Odpoveď prišla hneď po vyrovnávajúcom góle na 10:10 a v samom závere po vylúčení Ravingera sme 35 sekúnd pred záverom dostali gól na 10:11. Na konci stretnutia sa nám už vyrovnať nepodarilo a tak hostia získali pre seba prvý bod v tejto finálovej sérii.