Víkendový sumár našich starších žiakov

Ako sa našej mládeži darilo v Národnej lige v Košiciach ?

14.03.2022 09:54:28

Naši starší žiaci sa počas soboty a nedele predstavili v metropole východu na druhom turnaji druhej Národnej ligy v zápasoch proti domácemu ŠKP Košice, KVP Kúpele Piešťany a proti žilinskému Nereusu. Ako sa im darilo ?

V prvom zápase druhého kola II.Národnej ligy starších žiakov remizovali naši mladí vodní pólisti s domácim ŠKP Košice 11:11.

V prvej štvrtine otvoril skóre Korenačka a viedli sme 1:0, no potom dvoma gólmi po sebe ŠKP otočil stav a prvú časť vyhral tesne 2:1. V druhom dejstve sme dostali štyri góly po sebe a súper už vyhrával 6:1. Šiatinský znížil na 6:2 a na siedmy gól východniarov odpovedali Medera a Beseda a po prvom polčase bol ŠKP vo vedení 7:4. To, čo nám nevychádzalo v prvom polčase, nám vyšlo v druhom. Šiatinskému sa podarilo znížiť na 7:5 a potom sa oba tímy doťahovali. Našťastie sme dokázali stále na gól súpera odpovedať Korenačkom a Šiatinským - 8:5, 8:6, 9:6, 9:7. V poslednej časti hry sa podarilo našim vodným pólistom dať dva góly po sebe Besedom a ten vyrovnal na 9:9. Domáci hráči odpovedali tiež dvoma gólmi za sebou a dostali sa do vedenia 11:9. Lenže posledné slovo sme si vzali my, Korenačka znížil a Beseda vyrovnal na konečných 11:11.

ŠKP Košice vs KVP NOVÁKY 11:11 ( 2:1, 5:3, 2:3, 2:4 )

Góly: Beseda 4, Korenačka a Šiatinský po 3, Medera 1

Priebeh zápasu: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:4, 7:5, 8:5, 8:6, 9:6, 9:7, 9:9, 11:9, 11:11

Zostava KVP Nováky: 1 Brázda, 2 Nižný, 3 Šimkovič, 4 Medera, 5 Beseda, 6 Korenačka, 7 Vajda, 8 Velšic, 9 Gatial, 10 Šiatinský, 11 Balek, 12 Kukučka

Naša mládež si v druhom zápase II.Národnej ligy sily zmerala v Košiciach s KVP Kúpele Piešťany a po úvodnej remíze s domácim ŠKP Košice súpera tentoraz chlapci prevalcovali 34:4. Prvú štvrtinu vyhrali 7:0, polčas 15:2. Ich kanonáda pokračovala aj v tretej štvrtine, dali sme 9 gólov a v poslednej 10, Piešťany sme porazili 30-gólovým rozdielom.

KVP NOVÁKY vs KVP Kúpele Piešťany 34:4 ( 7:0, 8:2, 9:2, 10:0 )

Góly: Korenačka a Velšic po 5, Beseda 4, Medera, Vajda, Nižný a Šiatinský po 3, Šimkovič, Gatial, Balek a Kukučka po 2

V poslednom zápase si starší žiaci KVP Nováky poradili so žilinským Nereusom tiež hladko 24:5.