Víťazom tohto ročníka Memoriálu Sergeja Charina sa stali mladí vodní pólisti Poľska U14

Vo finále v boji o zlaté medaily repete skupinového súboja ovládli mladí Poliaci

16.10.2022 19:34:21

Ďalší ročník skvele obsadeného mládežníckého vodnopólového turnaja U14 - Memoriál Sergeja Charina je za nami. Vo finále uspel výber Poľska, ktorý aj po druhý raz na turnaji porazil KVP Nováky, tretie miesto putuje do Prešova zásluhou Slávie PU, ktorá aj v tomto prípade v repete skupinového duelu vyhrala nad nemeckým Hannoverom. Piate miesto smeruje do ukrajinského Ľvova, ktorý uspel v zápase so šamorínskym XBS a siedme miesto vybojoval moldavský Kišiňov po víťazstve nad košickými sršňami z ŠK Hornets. Ako vyzeral turnaj?

Domáci KVP Nováky tesne porazil ukrajinský Ľvov, prešovská Slávia PU si poradila s košickými sršňami o štyri góly a v ďalších dvoch dueloch sa už zrodili jasnejšie výsledky, nemecký Hannover zdolal moldavský Kišińov a poľský národný výber zdolal šamorínsky XBS.

ŠK Hornets Košice vs Slávia PU Prešov 6:10 ( 2:3, 1:3, 1:3, 2:1 )

Góly: Gajdoš 2, Smarža, Dvorový, Legerski a Fabišík po 1 - Dobrovič 3, Namešpetra a Balun po 2, Kočiško, Pribiš, Perečinský po 1

KVP Nováky vs Ľvov 12:11 ( 4:4, 5:1, 2:3, 1:3 )

Góly: Nižný 4, Korenačka 3, Šimkovič, Beseda, Jelšic, Šiatinský a Lutring po 1 - Horodnyi 5, Rychun 3, Liubchenko 2, Maksiuk 1

LSN Hannover vs Chisinau 10:3 ( 0:1, 5:1, 2:0, 3:1 )

Góly: Wiegmann 5, Wink a Khonnobashvili po 2, Thessing po 1 - Talmazy, Cristal a Cosunari po 1

Poľsko U14 vs XBS Šamorín 14:5 ( 3:0, 3:2, 5:2, 3:1 )

Góly: Yasek Mateusz 5, Pavlak, Zabski a Calopardi po 2, Jacek, Janicky a Yrabinsky po 1 - Sárany a Szilva po 2, Koricina 1

Piatkové popoludňajšie zápasy:

LSN Hannover vs Slávia PU Prešov 9:4 ( 2:0, 2:2, 2:0, 3:2 )

Góly: Wiegmann 4, Muller 2, Wink, Mann a Knoknobashvili po 1 - Guman a Balun po 2

KVP Nováky vs Poľsko U14 9:16 ( 6:3, 1:4, 1:5, 1:3 )

Góly: Nižný 5, Velšic 2, Šimkovič a Beseda po 1 - Žabski 6, Orzechowski 3, Jacek a Janicky po 2, Šiasiar, Yrabinsky a Calopardi po 1

XBS Šamorín vs Ľvov 7:15 ( 2:3, 1:5, 2:3, 2:4 )

Góly: Sándor a Tsarov po 2, Koricina, Sárkany a Szliva po 1 - Horodnyi 5, Rychun 3, Shvedov 2, Bobrovskyi, Liubchenko, Maksiuk, Andriushenko a Alieksieiev po 1

Kišiňov vs ŠK Hornets Košice 11:6 ( 2:0, 1:3, 2:2, 6:1 )

Góly: Usaciov Pa. a Sandu po 3, Cristal a Timofeev po 2, Cojunari 1 - Legerský 2, Rechka, Dvorový, Baltes a Gajdoš po 1

Sobotné tretie zápasy v skupinách:

XBS Šamorín vs KVP Nováky 6:15 ( 1:4, 1:4, 3:4, 1:3 )

Góly: Sárkány 2, Sándor, Tsarov, Szliva a Dobrovolsky po 1 - Beseda 4, Šiatinský 3, Nižný, Šimkovič, Medera a Balek po 2

Kišiňov vs Slávia PU Prešov 7:8 ( 2:1, 1:1, 1:3, 3:3 )

Góly: Cojunari 3, Usaciov Pav.2, Usaciov Piotr a Timofeev po 1 - Perečinský 4, Huňady 2, Dobrovič a Štefančin po 1

Ľvov vs Poľsko U14 7:14 ( 1:2, 2:5, 2:3, 2:4 )

Góly: Horodnyi 3, Rychun 2, Shvedov a Aleksieiev po 1 - Žabski 4, Janicki 3, Mateusz 2, Pawlak, Orzechowski, Yrabiwski, Calopardi a Bartek po 1

LSN Hannover vs ŠK Hornets Košice 18:6 ( 4:1, 5:3, 3:0, 6:2 )

Góly: Wiegmann 4, Khokhobashvili 3, Przetak a Hann po 2, Wierlemann, Müller, Wink, Thessing, Altemburg, Bönnig a Dohle po 1 - Legerský 2, Smarža, Dvorový, Fabišík a Gajdoš po 1

Sobotné popoludňajšie zápasy do kríža:

XBS Šamorín vs Kišiňov 15:7 ( 4:1, 2:2, 4:2, 5:2 )

Góly: Koricina 6, Szliva 3, Ovečka 2, Bizub, Sándor, Sarkány, Škultéty po 1 - Timofeev 3, Secrieru, Cristal, Piotr Usiacov a Cojunari po 1

ŠK Hornets Košice vs Ľvov 4:19 ( 0:7, 2:6, 2:0, 0:6 )

Góly: Smarža 2, Legerski a Fabišík po 1 - Rychun 4, Horodnyi, Andriuschenko a Alieksieiev po 3, Benyakh a Mansiuk po 2, Liubchenko a Humen po 1

KVP Nováky vs LSN Hannover 11:6 ( 3:0, 2:3, 4:1, 2:2 )

Góly: Nižný 3, Medera, Beseda a Šiatinský po 2, Śimkovič a Lutring po 1 - Wink a Thessing po 2, Muller a Wiegmann po 1

Slávia PU Prešov vs Poľsko U14 5:17 ( 0:4, 3:3, 0:5, 2:5 )

Góly: Perečinský 3, Dobrovič 2 - Orzechowski 3, Žabski, Dudek, Janicki, Mocyeba a Bartek po 2, Pawlak, Yrabiwski, Stastiak a Zyola po 1

Nedeľa, záver Memoriálu Sergeja Charina:

Vo finálovom zápase ďalšieho ročníka medzinárodného vodnopólového mládežníckého turnaja - Memoriál Sergeja Charina 2022 nastúpila naša mládež v odvete skupinového stretnutia proti výberu poľskej reprezentácie do 14 rokov. Žiaľ, ani druhý duel proti Poliakom zverencom trénerskej dvojice Malík-Prelovský nevyšiel. Po prvej štvrtine naši chlapci prehrávali po prvej štvrtine 1:3, keď 40 sekúnd pred koncom dal gól Lutring. Druhá časť hry bola najbohatšia na góly, padlo ich spolu osem. KVP Nováky sa podarilo po góloch Mederu a Nižného vyrovnať na 3:3, ale súper dal ďalšie dva góly a naši mladí hráči prehrávali 3:5.Nižnému sa podarilo znížiť na 4:5, ale po ďalších dvoch presných zásahoch súpera sme prehrávali 4:7. Šimkovičovi sa podarilo v presilovke znížiť na polčasový stav 5:7. V treťom dejstve padli len dva góly, ale do našej brány a pred záverom to bolo už 5:9. V závere sa podarilo obom tímom skórovať dva razy, Nižný upravil na 6:10 a Šiatinský korigoval v závere na konečných 7:11.

Klub vodného póla Nováky vs Poľsko U14 7:11 ( 1:3, 4:4, 0:2, 2:2 )

Góly: Nižný 3, Šimkovič, Medera, Šiatinský a Lutring po 1 - Žabski 5, Calopardi 3, Mateusz, Orzechowski, Janicki po 1

V zápase o tretie miesto nastúpil nemecký LSN Hannover proti Slávii PU Prešov a zverencom trénera Mareka Horvátha sa podarilo dokonalá odveta za prehru v skupinovom zápase 4:9. Prešovčania po tesnej výhre o gól nad LSN 7:6 obsadili tretie miesto a získali bronzové medaily. Po prvej štvrtine vyhrával LSN 2:1, v druhej časti hry ešte 3:2 a 4:3, ale Slávii sa po góloch Štefančina a Perečinského podarilo dostať do vedenia na 5:4.V tretej štvrtine dal šiesty gól Balun a už to bolo 6:4, súperovi sa podarilo znížiť na 6:5 a v poslednej štvrtine padol jeden gól a to znamenalo remízu 6:6. Na pokutové hody vyhrala Slávia 3:2 a nakoniec ukoristila tretie miesto pre seba po výhre 9:8 po pokutových hodoch.

LSN Hannover vs Slávia PU Prešov 8:9 po pokutových hodoch (2:1, 2:4, 1:1, 1:0 - 2:3 )

V zápase o 5.miesto XBS Šamorín prehral s ukrajinským Ľvovom 6:10 a v boji o 7.miesto moldavský Kišiňov porazil ŠK Hornets Košice 14:7.