Vyhrali sme aj v druhom finále Extraligy vodných pólistov v Bratislave!

Po stredajšej 4-gólovej výhre v bazéne Slávie UK vedieme v sérii už 2:0, v sobotu doma môžeme rozhodnúť o titule!

26.05.2022 08:55:23

Po sobotnom víťazstve 9:7 v prvom finále Extraligy vodných pólistov nastúpili zverenci trénera Petra Nižného na druhý duel v stredu večer v bazéne súpera na bratislavských Pasienkoch. Naši vodní pólisti v Bratislave vyhrali o štyri góly 12:8 a pred tretím sobotným zápasom, ktorý sa hrá v našom NCVP od 18,00 hod.si vypracovali skvelú východiskovú pozíciu pre zisk titulu majstra Slovenska v sezóne 2021/2022.

V prvej štvrtine druhého finále padli štyri góly, dokonca nebol ani jeden vylúčený hráč. Slávia išla dva razy do vedenia, no na to dokázali naši hráči reagovať. Na úvodný gól súpera reagoval Tisaj a na druhý pre zmenu Janíček, takže po prvej časti hry svietila na ukazovateli skóre remíza 2:2. Druhé dejstvo nám vyšlo perfektne, vyhrali sme ho 4:0. Najprv nás poslal do vedenia na 3:2 Tisaj a potom sa nám podarilo na góly premeniť tri presilové hry, keď uspeli postupne Tisaj,Iliaš a sekundu pred polčasom aj Berlanský. Po prvom polčase vyhrávali naši vodní pólisti v Bratislave 6:2. V tretej osemminútovke využili výhodu presilovky pre zmenu domáci a znížili na 6:3, ale Kováčik na našej strane odpovedal rovnakou mincou a KVP viedol 7:3, po góle Mihála už aj 8:3 a Tisaja 9:3. Slávia sa po dvoch góloch po sebe na konci tejto časti hry dotiahla na 9:5. Podobne ako  v tretej štvrtine, aj v poslednej padli po tri góly na oboch stranách.Najprv Berlanský dal náš 10-ty gól - 10:5, na čo z pokutového hodu a v presilovke Slávia UK znížila na 10:7, ale Tisaj okamžite reagoval našim 11-tym presným zásahom.V posledných štyroch minútach sa viac vylučovalo ako hralo, padali tresty s vylúčením do konca duelu a s náhradníkom, ale aj ,, obyčajné " vylúčenia, no dve minúty pred koncom dal náš 12-ty gól Ravinger a už to bolo 12:7. Jednu sekundu pred koncom zápasu ešte domáci hráči ôsmym gólom upravili kozmeticky výsledok na 12:8 a to znamená, že v sérii vedieme už 2:0 na zápasy. Tretí zápas sa hrá v našom NCVP v sobotu 28.mája 2022 od 18,00 hod a veríme, že prídete v hojnom počte a spoločne si vychutnáme skvelé vodnopólové divadlo.

Slávia UK Bratislava vs KVP NOVÁKY 8:12 ( 2:2, 0:4, 3:3, 3:3 )

Góly: Tisaj 5, Berlanský 2, Ravinger, Iliaš, Janíček, Kováčik a Mihál po 1

Priebeh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:6, 3:6, 3:9, 5:9, 5:10, 7:10, 7:12, 8:12