KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Za 5 dní začína Finále!

Už o päť dní, sa po dlhšej prestávke začne finálová séria Pharmagroup extraligy. Prvý zápas sa odohrá v Novákoch sobotu (20.5.) o 17:00. Ďaľšie zápasy sa budú konať stredu (24.5.) v Bratislave, sobotu (27.5.)o 15:00 v Novákoch, prípadný 4.zápas stredu (31.5.) v Bratislave a 5.zápas sobotu (3.6.) v Novákoch. Pred finále nám odpovedali na otázky Michal Gogola a Róbert Tarnóczy.

Ing. Michal Gogola – manažér a kapitán

1. Ako prebieha príprava na finále? Ide všetko podľa plánu?

- Čo sa týka hráčov je všetko v poriadku. Od Veľkej noci sa trénuje 2-fázovo(tí hráči, ktorým sa dá a nemajú školské povinnosti). Snažíme sa spraviť a vytvoriť také podmienky, aby sme boli na finále pripravení na 110%  . Prípravu však narúša kvalifikačný turnaj U17, kde okrem Petra Nižného, sú aj Matej Čaraj, Michal Úradník a Jakub Oršula, ktorí sú už pevnou súčasťou seniorského tímu KVP Nováky. Kompletní budeme až v pondelok 15.5.2017

2. Na tréningoch sa prestal objavovať tréner Tkáč. Čo sa stalo? Aký je dôvod?

- Tréner Peter Tkáč mal vážne zranenie kolena a podrobil sa operácii. Momentálne má naordinovaný úplný kľud, takže je nereálne, aby bol na lavičke počas finále. Túto situáciu sme museli operatívne riešiť a jeho miesto zaujme do konca sezóny Róbert Tarnóczy s asistentom Vladimírom Jankom. Šaro, ako ho poznáme, to nevydržal doma a prišiel nás pozrieť v piatok na tréning. Žije s mužstvom, aj keď len doma z pohovky 

3. Ako táto skutočnosť vplýva na samotných hráčov?

- Každého to veľmi mrzí, prajeme trénerovi Tkáčovi skoré uzdravenie, ale naše sústredenie v hlavách patrí len a len finálovej sérii. Často sa rozprávam s hráčmi a myslím, že nového trénera zobrali a stal sa pevnou súčasťou tímu. Inak to ani nejde, ak chceme byť úspešní.

4. Aký bude program posledný týždeň pred 1. zápasom?

- Čo sa týka tréningov, to je doména trénerov. Plánujem ešte absolvovať regeneráciu v kúpeľoch Bojnice v utorok a potom už len koncentrácia na vodné pólo.

5. Manažment KVP pripravil každý rok nejaké sprievodné akcie počas finále. Čo tento rok?

- Ako aj po minulé roky, pripravujeme buletin k finálovej sérii, ktorý si budú môcť diváci zakúpiť pred vstupom na tribúnu. Ostatné veci sa bude riešiť postupne podľa vývoja série.

Róbert Tarnóczy – hlavný tréner pre finálovú sériu

1.Čo pre Vás znamená byť na lavičke KVP Nováky vo finálovej sérii, ako hlavný tréner?

- Nešťastné zranenie hlavného trénera Peťka Tkáča, zapríčinilo jeho imobilizáciu a znemožnilo mu pokračovať v príprave nováckych mužov v boji o tohtoročný majstrovský titul. Je pre mňa veľká česť, že vedenie KVP mi vyjadrilo dôveru a oslovilo, či by som mohol pomôcť s prípravou a viesť chlapcov vo finálovej časti extraligy. Už vlani v októbri som dostal príležitosť sedieť na lavičke počas finále Slovenského Pohára, ako asistent Petra Tkáča. Tým sa mi splnil môj sen, pretože predtým som na tejto lavičke sedel len ako hráč. Zhodou okolností, aj vtedy sme hrali proti Bratislave a Slovenský Pohár zostal v Novákoch. Netrvalo mi dlho rozhodnúť sa, či prijať, alebo neprijať ponuku, hlavne, keď som zistil, že pred 30 rokmi, v roku 1987 bola posledná sezóna, keď na lavičke sedel ako tréner môj vzor, môj otec Arpád Tarnóczy. Vodné polo mi dalo veľmi veľa a týmto, by som rád splatil aspoň časť tohoto dlhu. Na trénerskej lavičke budem pracovať spoločne s Vladimírom Jankom, ktorého som požiadal, aby sa pridal do realizačného tímu. Verím, že v spolupráci s Petrom Nižným a Michalom Gogolom, ktorí majú veľa skúseností a dobrou radou od trénera Tkáča, prekonáme všetky ťažkosti a spoločne obhájime majstrovský titul.

2. Je to veľmi krátky čas na prácu s tímom. Ako prebieha príprava na finále?

- Je to môj krátky čas s mužstvom. Chlapci spolu ťahajú od začiatku sezóny. V spolupráci s trénerom Tkáčom a oporami Nižný a Gogola, sa snažím pokračovať v plánovanom programe a zachovať smer a Novácky duch tohto tímu. Kladieme dôraz na kondičnú prípravu a na tomto základe budujeme a zvyšujeme technickú pripravenosť hráčov, aby mohli zvládnuť taktické požiadavky finálovej série.

3. Je už mužstvo pripravené na obhajobu titulu?

- Po Veľkonočnej prestávke, sme navýšili objem tak silový ako aj plavecký. Postupným pridávaním kvalitatívnej a hernej zložky  pripravujeme hráčov, tak aby boli po všetkých stránkach; fyzickej, technickej, taktickej a psychickej na optimálnej úrovni. Už prvý zápas nám dá odpoveď na to, či sa to podarilo. Slávia UK je silný súper, čo dokázal aj tým, že si v semifinále poradil hladko s Hornets v troch zápasoch. Pri takých vyrovnaných súperoch, ako sú KVP a Slávia, očakávame vyrovnanú sériu, v ktorej bude dôležitý každý detail. Ideme do finále so zdravým rešpektom k súperovi, ale s dôverou v seba samých a v naše schopnosti dotiahnuť aj túto sezónu do víťazného konca. Veríme, že aj tento rok titul zostane v Novákoch.

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner