Aj druhé finále v Extralige mužov ovládli naši šarkani, v sérii vyhrávame už 2:0

Po výhre 9:8 v Bratislave máme majstrovský mečbal, tretie finále hráme doma v sobotu 3.júna 2023

25.05.2023 19:03:55

Po prvom finálovom zápase v našom NCVP vyhrávali naši chlapci v sérii 1:0 a na druhý duel nastúpili v stredu večer na bratislavských Pasienkoch proti domácej Slávii UK. Po presilovkovom góle Ravingera sme išli do vedenia 1:0, no následne Slávia vyrovnala na 1:1. Tisaj z pokutového hodu poslal našich šarkanov do vedenia na 2:1 a v presilovke Kováčik upravil už na 3:1. V druhej štvrtine sa strelci rozstrieľali, padlo spolu sedem gólov. Domácim sa podarilo znížiť na 3:2 ale Bielik v presilovke dal náš štvrtý gól a vyhrávali sme 4:2. Zverencom Dušana Holasa sa po dvoch góloch po sebe dokonca poradilo vyrovnať na 4:4 a začínalo sa od začiatku. 97 sekúnd pred koncom dal Bielik gól z pokutového hodu a KVP vyhrával 5:4, 26 sekúnd pred klaksónom Slávia vyrovnala na 5:5. Jednu jedinú sekundu pred koncom polčasu využil presilovku Iliaš a polčas sme vyhrali o gól 6:5. Druhý polčas tohoto zápasu už bol, čo sa týka gólov umiernenejší. Slávia znova vyrovnala na 6:6, ale po góle Tisaja sme vyhrávali 7:6 a 30 sekúnd pred koncom Mihál zvýšil na rozdiel dvoch gólov na 8:6. Začiatok poslednej štvrtiny priniesol našim farbám radosť v podobe presného zásahu kapitána Zaťoviča, po ktorom sme po prvý raz v zápase vyhrávali o tri góly 9:6, Slávii sa podarilo skórovať dva razy po sebe na 9:8, ale na viac už jej hráčom čas nezostal čas a tak na naše konto pribudla druhá výhra vo finále a ujali sme sa vedenia 2:0 na zápasy. Tretie finále je na programe v sobotu 3.júna 2023 o 17,00 hod v našom NCVP.

Slávia UK Bratislava vs KVP Nováky 8:9 ( 1:3, 4:3, 1:2, 2:1 )

Góly: Bielik a Tisaj po 2, Ravinger, Zaťovič, Iliaš, Kováčik a Mihál po 1