Challenger Cup 2023 vodných pólistov v kvalifikačnej skupine C

KVP Nováky s postupom do štvrťfinále z 2.miesta v ,,tureckej" skupine v Istanbule

23.10.2023 14:19:50

Zverenci trénera Petra Nižného splnili cieľ, keď si na kvalifikačnom turnaji LEN Challenger Cupu 2023 v tureckom Istanbule vybojovali postup do štvrťfinále. Dôležité pre celkový vývoj boli dve úvodné stretnutia, ktoré náš 17-násobný vodnopólový majster Slovenska zvládol na výbornú. V piatok britský tím Polytechnic WP porazil 11:8 a v sobotu portugalské mužstvo Sporting Lisabon 15:6. V nedeľu na našich chlapcov v záverečnom treťom vystúpení čakal domáci Galatasaray Istanbul a v tomto zápase išlo o to, ktorý tím postúpi ďalej z prvého miesta a kto z druhého. Naši vodní pólisti začali výborne, prvých osem minút vyhrali 4:2, ale ďalšie dve štvrtiny už patrili nášmu súperovi, ten ich ovládol výsledkom 9:1 a o víťazovi a o postupujúcom z prvého  miesta bolo rozhodnuté.

Turnaj zhodnotil brankár Michal Turk:

,,S našim pôsobením v skupine C LEN Challenger Cupu som spokojný, keďže sme splnili to, čo sme si predsavzali a to je postup do ďalšieho kola. Do prvého zápasu sme nemali dobrý vstup, ale počas neho sa chlapci spamätali a otočili zápas a jednoznačne sme vyhrali. Aj keď skóre nebolo až také rozdielne. V druhom stretnutí sme od začiatku boli lepším mužstvom, vytvárali sme si príležitosti, ktoré sme aj premieňali, obrana 3/4 zápasu fungovala skoro bezchybne, až na poslednú štvrtinu, kde už o všetkom bolo rozhodnuté. Nuž a v treťom a najťažšom zápase sme boli počas prvej časti hry lepším a koncentrovanejším družstvom, potom však súper pritvrdil hru a keďže sme mali užší káder, kondične sme nevydržali a domáci hráči prevzali réžiu do svojich rúk a my sme robili viac a viac chýb vo svojej obrane. Žiaľ,ukázalo sa, že naši mladší hráči musia na sebe viac pracovať, ak chceme vyhrávať takéto zápasy. Ďakujem celému mužstvu za ich snahu a vytrvalosť,máme dobrú partiu, ktorá drží spolu a jeden za druhého bojujeme."

Polytechnic WP vs KVP NOVÁKY 8:11 ( 2:1, 2:4, 1:1, 3:5 )

Góly: Bielik a Tisaj po 4, Cagalinec, Hrivnák a Kováčik po 1

KVP NOVÁKY vs Sporting Lisabon 15:6 ( 2:1, 5:0, 4:1, 4:4 )

Góly: Cagalinec a Bielik po 4, Mihál a Iliaš po 2, Vajda, Berlanský a Tisaj po 1

Galatasaray Istanbul vs KVP NOVÁKY 14:7 ( 2:4, 3:0, 6:1, 3:2 )

Góly: Tisaj a Bielik po 2, Iliaš, Berlanský a Štanga po 1