Dominantní starší žiaci KVP Nováky na druhom turnaji Národnej ligy v Bratislave!

Naša mládež nadeľovala gólov súperom ako na Mikuláša, strieľalo sa ako pri Verdune! Pod vedením Michala Turka vyhral KVP Nováky všetkých päť zápasov.

22.05.2023 12:38:07

Parádny výkon s ešte krajšími výsledkami predviedli naši starší žiaci na druhom turnaji Národnej ligy na bratislavských Pasienkoch. Zvalcovali každého kto sa im ,,priplietol " do cesty a výsledkom bolo päť pekných výhier pod trénerskou taktovkou Michala Turka. Chlapci neponechali nič na náhodu a po tomto turnaji odišli z Pasienkov spokojní. Ako sa im vlastne darilo?

Naši starší žiaci na druhom turnaji Národnej ligy, ktorý sa hral od piatka do nedele v Bratislave začali priam famózne. Úvodného súpera, ktorým bol ŠK Hornets Košice deklasovali o 21 gólov výsledkom 28:7. Už prvú štvrtinu vyhrali 10:2, polčas bol 16:5. V tretej časti hry pridala naša mládež ďalší 9 gólov a pred záverom to už bolo 25:5. Posledná štvrtina sa už len dohrávala a nakoniec sme ju tesne vyhrali 3:2 a celý zápas spomínaným výsledkom 28:7.

ŠK Hornets Košice vs KVP NOVÁKY 7:28 ( 2:10, 3:6, 0:9, 2:3 )

Góly: Beseda 6, Nižný 5, Medera a Vajda po 3, Koricina, Velšic, Lutring a Bálek po 2, Mendel, Gatial a Debnár po 1

Našim starším žiakom sa darilo aj v druhom piatkovom zápase keď tentoraz si schuti zastrieľali proti domácej Slávii UK Bratislava. Súpera sme porazili rozdielom 14-tich gólov 20:6 keď v úvodných dvoch štvrtinách sme dali po sedem gólov a ani raz sme neinkasovali - 14:0. V tretej časti padlo po jednom góle na oboch stranách a pred poslednou štvrtinou to už bolo 15:1. Vrece s gólmi sa roztrhlo v poslednej štvrtine, v ktorej padlo 10 gólov, ktoré boli rovnomerne rozdelené na obe strany a tak sme aj v druhom zápase jasne dominovali 20:6.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 20:6 ( 7:0, 7:0, 1:1, 5:5 )

Góly: Velšic 7, Koricina 4, Nižný a Beseda po 3, Medera, Mendel a Gatial po 1

V celkovo treťom zápase Národnej ligy starších žiakov v sobotu na Pasienkoch sa zrodil navlas rovnaký výsledok ako v zápase proti Slávii UK. Aj súpera z Prešova sme porazili o 14 gólov 20:6. Vydarenou bola už úvodná časť hry, ktorú sme zvládli 7:1, polčas 12:3. V priebehu ďalších dvoch častí sme dali zhodne po štyri góly a duel sme dotiahli do úspešného konca. Strelecky sa darilo Besedovi, autorovi ôsmich gólov.

Slávia PU Prešov vs KVP NOVÁKY 6:20 ( 1:7, 2:5, 1:4, 2:4 )
Góly: Beseda 8, Koricina 4, Nižný a Medera po 2, Štálnik, Vajda, Lutring a Bálek po 1

V ostro sledovanom štvrtom zápase v Národnej lige v Bratislave nastúpili naši mladí vodní pólisti proti PVK Vrútky, ktorému doma podľahli o šesť gólov 9:15. V sobotu večer sa na bratislavských Pasienkoch zrodil hádzanársky výsledok, ktorý potešil našich fanúšikov, keď pod vedením Michala Turka naši mladí hráči vyhrali o sedem gólov v divokom zápase 24:17. Od začiatku až do konca sa strieľalo ako pri Verdune, veľa sa plávalo hore-dole, takmer každá akcia sa končila gólom. V prvej štvrtine padlo 11 gólov a ovládli sme ju 7:4, v druhej štvrtine sme dali o dva góly menej ale polčas sme vyhrali 12:8. V tretej časti sme pridali 5 presných zásahov a pred záverom to už bolo 17:11. Najviac gólov padlo v poslednom dejstve a to 13, v zápase ich bolo 41 a nakoniec sa Klub vodného póla Nováky teší z divokej výhry o sedem gólov.

KVP NOVÁKY vs PVK Vrútky 24:17 (7:4, 5:4, 5:3, 7:6 )

Góly: Medera 8, Velšic 6, Beseda 5, Koricina 3, Nižný 2

Misia v Bratislave bola v nedeľu úspešne splnená. Naši chlapci vyhrali aj v záverečnom piatom zápase druhého turnaja Národnej ligy starších žiakov. V nedeľu sme nastúpili proti KVP Komárno a súpera sme zdolali znova hladko 17:3. Po dvoch turnajoch máme na konte 9 výhier a jednu prehru. Po prvej časti sme vyhrávali vysoko 9:0 a postupne pribúdali ďalšie pekné akcie a góly, polčas sme vyhrali 11:1. V druhom polčase sme skórovali 6x a nakoniec sme vyhrali o 14 gólov.

KVP Komárno vs KVP NOVÁKY 3:17 ( 0:9, 1:2, 1:4, 1:2 )

Góly: Nižný, Medera a Koricina po 3, Beseda a Vajda po 2, Štálnik, Velšic, Gatial a Debnár po 1