Kadeti KVP Nováky to zvládli a stali sa majstrami Slovenska v sezóne 2023/2024

Zverenci Petra Nižného so zaslúženým majstrovským titulom na poslednom turnaji Národnej ligy kadetov vo Vrútkach

23.06.2024 16:15:23

Naši kadeti nastúpili v piatok na kúpalisku vo Vrútkach v prvom zápase Národnej ligy v skupine o 1.-6.miesto proti topoľčianskej Pirani a začali výborne. Prvú štvrtinu vyhrali 4:1 a polčas dokonca 6:2. Lenže v tretej štvrtine sme zaspali a súper štyroma gólmi po sebe razom vyrovnal na 6:6. Zverencom trénera Petra Nižného sa podarilo ísť ešte dva razy do vedenia na 7:6 a aj 8:7 a takýto bol stav po troch dejstvách. V poslednom sa naši kadeti dostali do dvojgólového vedenia 9:7, ale Pirana po dvoch góloch vyrovnala na 9:9. Maťovčík poslal náš tím do vedenia na 10:9 ale pár sekúnd pred koncom súper vyrovnal na 10:10. O celkovom víťazovi tak museli rozhodnúť strely zo značky pokutového hodu a keďže naši strelci raz zaváhali a Pirana bola úspešná vo všetkých pokusoch, vyhrala 15:14 po pokutových hodoch. V ďalších zápasoch XBS vyhral nad Prešovom 14:10 a PVK Vrútky si poradil s Komárnom 11:5.

KVP NOVÁKY vs PIRANA SC Topoľčany 14:15 po pokutových hodoch ( 4:1, 2:1, 2:5, 2:3 - 4:5 )

Góly: Nižný, Šimkovič, Medera, Velšic a Maťovčík po 2

V druhom piatkovom zápase si naši kadeti vo Vrútkach napravili chuť a domáci PVK porazili o štyri góly 10:6. A zasa to bolo ako na hojdačke, prvú časť sme vyhrali hladko 3:0, no v druhej sa súper dotiahol na rozdiel gólu na 4:3 a dokonca vyrovnal na 4:4. Maťovčíkov gól znamenal naše prvopolčasové vedenie 5:4. V tretej štvrtine sme pridali dva góly a pred záverom sme vyhrávali 7:4. V poslednom dejstve sme sa dostali do vedenia na 9:4 a 10:5, súper ešte kozmeticky upravil na konečných 10:6. V ďalších dueloch Pirana porazila XBS 15:9 a Komárno podľahlo Prešovu, ktorý získal prvé body v súťaži 4:10.

PVK Vrútky vs KVP Nováky 6:10 ( 0:3, 4:2, 0:2, 2:3)

Góly: Maťovčík 5, Nižný 3, Medera a Korenačka po 1

V treťom turnajovom zápase v sobotu vo Vrútkach naši kadeti zdolali Komárno 19:6, keď v prvom polčase dali súperovi 10 gólov a vyhrali ho 10:3. Aj v druhom polčase pokračovala naša dominancia a pridali sme 9 presných zásahov a na naše konto pribudli ďalšie tri body. V ďalších zápasoch Slávia PU Prešov prehrala s PIRANOU 10:15 a XBS podľahol s PVK Vrútky 5:8.

KVP Nováky vs KVP Komárno 19:6 ( 5:2, 5:1, 4:2, 5:1 )

Góly: Maťovčík 5, Beseda, Velšic a Vajda po 3, Šimkovič 2, Medera, Mendel a Debnár po 1

V ďalšom sobotnom zápase v Národnej lige kadetov dnes naši chlapci prehrali s XBS waterpolo Šamorín 10:12. Vrútky porazili Prešov 15:5 a PIRANA zdolala Komárno 15:2.

KVP Nováky vs XBS waterpolo Šamorín 10:12 ( 2:3, 2:3, 4:2, 2:4 )

Góly: Velšic a Maťovčík po 2, Šimkovič, Medera, Beseda, Mendel, Korenačka, Štálnik po 1

V poslednom nedeľnom zápase naši kadeti v Národnej lige vo Vrútkach porazili prešovskú Sláviu PU 13:9, keď už po prvej časti viedli 4:1. V druhej sa síce húževnatý súper dotiahol na rozdiel gólu a polčas vyhrali naši vodní pólisti 7:6, no v tretej pridali ďalšie štyri presné zásahy a dostali sa do vedenia 11:7. Na začiatku posledného dejstva pridali ďalšie dva a už to bolo 13:7, Prešovu sa ešte podarilo korigovať na konečných 13:9. PIRANA porazila PVK Vrútky 14:12 a Komárno nestačilo na Šamorín 6:8

Slávia PU Prešov vs KVP Nováky 9:13 ( 1:4, 5:2, 1:4, 2:2 )

Góly: Šiatinský 3, Korenačka, Velšic a Maťovčík po 2, Nižný, Beseda, Mendel a Debnár po 1