KVP Nováky po tretej semifinálovej výhre nad košickými sršňami s postupom do finále!

Našim finálovým súperom v druhej polovici mája v Extralige mužov bude Slávia UK Bratislava.

24.04.2023 11:43:02

Po dvoch semifinálových výhrach v Extralige mužov nad ŠK Hornets Košice 16:4 a 11:4 v našom NCVP, uspel 16-násobný majster Slovenska a obhajca majstrovského titulu vo vodnom póle mužov aj v treťom semifinálovom zápase v našom NCVP nad sršňami z Košíc 13:8 a v najkratšom možnom čase postúpil do finále po výsledku 3:0. V ňom sa zverenci trénera Petra Nižného stretnú so Sláviou UK Bratislava, ktorá porazila v semifinále ďalší košický tím - ŠKP Modrí Draci tiež výsledkom 3:0 na zápasy.

V treťom semifinálovom zápase v sobotu podvečer naši chlapci vyhrali prvú štvrtinu hladko 5:1 a položili jasný a pevný základ úspechu v tomto meraní síl. Po góloch Tisaja a Kováčika sme vyhrávali 2:0, na čo súper reagoval gólom na 2:1, ale do konca prvej časti sa strelecky ešte presadili Zaťovič, Kováčik a Bielik a vyhrali sme ju spomínaným výsledkom 5:1. V druhej a tretej osemminútovke padli po dva góly na oboch stranách. V druhej štvrtine Tisaj upravil na 6:1, no súper dvoma gólmi po sebe znížil na 6:3, ale necelé tri minúty pred koncom polčasu Kováčik upravil stav na polčasových 7:3. V tretej časti znova sršni z Košíc dva razy strelecky uspeli a znížili na 7:5, ale Bielik a Ravinger ich snahu o zdramatizovanie duelu odmietli a KVP viedol po troch štvrtinách 9:5.V poslednej štvrtine znova ŠK Hornets dva razy gólovo udrel a znížil na 9:7, Ravinger dal náš 10-ty gól a vyhrávali sme 10:7. Húževnatý súper dal svoj ôsmy gól, ale od tohoto momentu naši majstri dali tri góly po sebe, keď sa do listiny strelcov zapísali dva razy Zaťovič a raz Kováčik a tak sme súpera nakoniec porazili o 5 gólov 13:8.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 13:8 ( 5:1, 2:2, 2:2, 4:3 )

Góly: Kováčik 4, Zaťovič 3, Ravinger, Bielik a Tisaj po 2