KVP Nováky porazil Olympiu v 1.kole Extraligy mužov 2021/22

KVP vstúpil víťazne do novej sezóny, Olympiu sme porazili 7-gólovým rozdielom!

16.10.2021 21:33:32

V prvom kole novej vodnopólovej extraligovej sezóny mužov 2021/2022 si zverenci trénera Petra Nižného pripísali na svoje konto plný bodový zásah po víťazstve nad košickou Olympiou 16:9. Základ sedemgólovej výhry sme položili už v prvej štvrtine, ktorú sme vyhrali hladko 5:0, keď sa strelecky presadili Zaťovič, Mihál, Tisaj, Berlanský a Iliaš. V druhej časti hry Ravinger upravil na 6:0, potom sa presadili aj hostia, na čo reagoval Štanga a Kováčik a KVP viedol 8:1. Do konca prvého polčasu sme inkasovali dva góly, ale na ne odpovedal Mihál našim deviatym presným zásahom a tak po prvom polčase naši chlapci vyhrávali 9:3. V tretej štvrtine Zaťovič a Berlanský poslali KVP do vedenia na 11:3, hostia dva razy po sebe skórovali a upravili na 11:5. Zaťovič a Janíček z pokutového hodu stanovili výsledok po troch štvrtinách na 13:5. V poslednom dejstve padlo spolu sedem gólov, Kováčik, Tisaj a Ravinger upravili už na 16:5. V posledných štyroch minútach stretnutia skórovala len Olympia a tak v prvom kole novej sezóny KVP Nováky vyhral nad ŠK Olympia Košice 16:9.

KVP Nováky - ŠK Olympia Košice 16:9 ( 5:0, 4:3, 4:2, 3:4 )

Góly: Zaťovič 3, Ravinger, Berlanský, Kováčik, Tisaj a Mihál po 2, Štanga, Janíček a Iliaš po 1

Zostava KVP Nováky: 1 Türk, 2 Ravinger, 3 Zaťovič, 4 Štanga, 5 Kresťanko, 6 Berlanský, 7 Janíček, 8 Berec, 9 Iliaš, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Šimkovič, 14 Schönwälder