KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Maroš Tkáč od budúcej sezóny v čiapke VK Primorje Rijeka

Ďalšia z našich opôr, Maroš Tkáč, opúšťa naše A-čko a smeruje do chorvátskeho klubu. Položili sme mu zopár otázok ohľadom prestupu pre fanúšikov našej stránky a vodného póla.

1. Maroš, tvoje pôsobenie v KVP Nováky sa končí a smeruješ do zahraničného klubu. V nováckom bazéne si trénoval od svojich prvých vodnopólových krokov až doteraz. Ako hodnotíš svoje pôsobenie v Novákoch?

- Nováky sú môj materinský klub, v ktorom som vyrástol, získal veľa mládežníckych titulov a nakoniec aj dva seniorské. Nemôžem nič iné, iba za všetko poďakovať pánom trénerom a takisto aj funkcionárom a spoluhráčom.

2. Môžeš nám bližšie predstaviť klub, kde budeš nadchádzajúcu sezónu pôsobiť?

- Primorje Rijeka je klub na vysokej úrovni, minulú sezónu im ušiel finálový turnaj ligy majstrov o 1 bod a v Chorvátskej lige skončili druhí za klubom Jug Dubrovnik..

3. Na akú dlhú dobu si sa upísal v klube VK Primorje Rijeka?

- V Rijeke som podpísal na jeden rok plus jeden rok s opciou.

4. Už 1. augusta si sa hlásil v Rijeke, aké sú tvoje prvé pocity? Ako sa ti páči v novom prostredí s novými spoluhráčmi a vedením?

- Celý areál, kde trénujeme, je hneď pri mori takže prostredie je veľmi pekné. Funkcionári aj spoluhráči sú priateľskí a ochotní, keď potrebujem pomôcť s čímkoľvek. Takže moje prvé pocity sú veľmi pozitívne.

5. Prvé tréningy máš za sebou, ako vyzerá zatiaľ príprava a ako sa ti trénuje?

- Trénuje sa mi dobre, začalo sa pozvoľna, iba oťukanie sa s vodou a loptou. No od začiatku tohto (druhého) týždňa sme už začali tvrdú prípravu na prichádzajúcu sezónu.

6. Čo by si ešte poprial svojmu bývalému klubu a spoluhráčom do ďalšej sezóny 2016-2017, v ktorej budú KVP Nováky obhajovať titul?

- Viem o tom, že z tímu odchádza Juraj, ktorý bol ťahúňom družstva a je veľkou osobnosťou aj mimo bazéna. To tím určite oslabí, ale v tíme je stále dosť mladých dobrých hráčov a skúsený Peťo Nižný. Chalanom budem držať palce a verím, že titul obhája aj bez mojej a Jurajovej pomoci.

Marošovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu hlavne veľa zdravia a veľa športových úspechov v Rijeke.

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner