Mladší žiaci KVP NOVÁKY majstrami Slovenska v sezóne 2022/2023

Na poslednom turnaji Národnej ligy v Košiciach zverenci Michala Malíka a Marcela Gundu so ziskom zlatých medailí

21.06.2023 13:31:35

Pekný majstrovský príbeh na konci svojej vodnopólovej sezóny 202/2023 napísali naši mladší žiaci pod vedením trénerského dua Michal Malík a Marcel Gunda. Do Košíc smerovali po dvoch turnajoch s desiatimi výhrami z desiatich zápasov a s vidinou zisku zlatých medailí. I keď v priebehu náročných zápasov od piatka do nedele utrpeli dve prehry, nič to nezmenilo na tom, že v nedeľu krátko popoludní si mohli vychutnať opojný pocit majstrov Slovenska a to aj za asistencie skvelých rodičov, ktorí decká povzbudzovali počas celého záverečného turnaja. A za obeť padla aj fantastická torta, po ktorej sa dodnes všetci oblizujú a nevedia si ju vynachváliť. Pozrite si záverečný sumár zápasov z Košíc..

Zverenci trénerskej dvojice Michal Malík a Marcel Gunda mali pred začiatkom posledného turnaja Národnej ligy v metropole východu na konte z 10-tich zápasov plný počet 20-tich bodov. Úvodný duel nám však nevyšiel a Šamorínu sme podľahli tesne o gól 8:9. V prvej časti sme prehrávali 0:4, troma gólmi po sebe sa nám podarilo znížiť na 3:4, no 22 sekúnd pred koncom nám dal súper piaty gól - 3:5. V druhej štvrtine sme sa po góloch Púčika a Blaha dotiahli na 5:5, ale v presilovke Šamorín rozhodol o tom, že polčas sme prehrali 5:6.Žiaľ, nevyšla nám ani tretia časť, v ktorej sme dostali tri góly a nedali sme ani jeden a prehrávali sme už 5:9. V poslednom dejstve sa nám konečne podarilo dať tri góly po sebe, keď uspeli Šiatinský, Púčik a Blaho a 35 sekúnd pred koncom to bolo o gól 8:9. Na viac už nám však nezostal čas a tak sme utrpeli prvú prehru až v treťom finálovom turnaji v Národnej lige so Šamorínom.

KVO NOVÁKY vs XBS water polo Šamorín 8:9 ( 3:5, 2:1, 0:3, 3:0 )

Góly: Blaho 3, Púčik 2, M Debnár, Šiatinský a Vaňo po 1

Chuť si dokázali v Košiciach v piatok večer napraviť naši mladší žiaci s domácim ŠK Hornets Košice, ktorý sme porazili o 9 gólov 13:4. V tomto zápase sme určovali vývoj hry od začiatku až do konca. Prvú štvrtinu ovládol KVP 4:2 a polčas 7:3. Pekné akcie a góly pribúdali aj v druhom polčase, v ktorom sa nám podarilo skórovať spolu 6x a tak sme si na konto pripísali 11-te víťazstvo v tejto súťaži.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 13:4 ( 4:2, 3:1, 2:1, 4:0 )

Góly: Blaho 6, Púčik a Mužík po 2, A.Debnár, Šiatinský a Vaňo po 1

V treťom zápase v Košiciach bol našim súperom PVK Vrútky a toho sme porazili 12:6. Prvú časť sme vyhrali 4:1, v druhej sme už viedli 7:1, polčas naši chlapci vyhrali 8:4. V tretej štvrtine si strelci dali pohov a nepadol ani jeden gól, pričom sme videli dvoch vylúčených na oboch stranách a v poslednom dejstve sme súperovu obranu dokázali prekonať gólovo 4x a tak sme nakoniec na ceste za titulom vyhrali o šesť gólov.

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 6:12 ( 1:4, 3:4, 0:0, 2:4 )

Góly: Blaho 3, M.Debnár a Šiatinský po 2, Púčik, Fodor, Mužík, A.Debnár a Vaňo po 1

V predposlednom turnajovom zápase v tejto sezóne KVP Nováky prehral s ŠKP Modrí Draci Košice 3:7, keď našim chlapcom nevyšiel druhý polčas a konkrétne tretia štvrtina, v ktorej sme ťahali za kratší koniec povrazu a prehrali sme ju 1:4. Po prvej štvrtine to bolo 0:1, v priebehu druhej 0:2, potom sa presadil Vaňo a znížil na 1:2 a to bol stav po prvom polčase. Po góle Mužíka sa nám podarilo vyrovnať na 2:2, lenže od tohto momentu dal súper štyri góly po sebe a razom sme prehrávali po tretej štvrtine už 2:6. V poslednej časti sme dokázali šesť sekúnd pred koncom odpovedať tretím gólom, ktorý dal Kohút a nakoniec sme prehrali o štyri góly.

KVP NOVÁKY vs ŠKP Modrí Draci Košice 3:7 ( 0:1, 1:1, 1:4, 1:1 )

Góly: Mužík, Kohút a Vaňo po 1

V poslednom zápase v sezóne 2022/2023 sme tesne o gól prehrali so Sláviou UK Bratislava , keď sme po prvej časti prehrávali futbalovo 0:1, ale polčas sme vyhrali o tri góly 5:2.Darilo sa nám aj v tretej štvrtine, v ktorej sme sa dostali do 5-gólového vedenia 7:2. Slávia však dobre finišovala a troma gólmi po sebe znížila na 7:5. V poslednom dejstve sme ešte vyhrávali 8:6, no po troch góloch po sebe sme razom prehrávali 8:9. Súper pridal aj 10-ty gól, na ktorý sme reagovali deviatym presným zásahom 46 sekúnd pred koncom duelu, ale v závere sa už nič neudialo a tak sme nakoniec tesne prehrali 9:10. Radosť zo zisku titulu majstra Slovenska nám to však nezahatalo.

Slávia UK Bratislava vs KVP NOVÁKY 10:9 ( 1:0, 1:5, 3:2, 5:2 )

Góly: Fodor, Čaraj a Kohút po 2, Púčik, Mužík a Vaňo po 1