Mladší žiaci KVP Nováky na prvom turnaji Národnej ligy v Bratislave bez straty bodu!

Zverenci trénerskej dvojice Malík-Gunda naplno bodovali vo všetkých piatich zápasoch

02.05.2023 09:23:03

Úvodným turnajom odštartovali naši mladší žiaci svoju púť celoslovenskou Národnou ligou, ktorej prvý turnaj sa hral od piatka do nedele v Bratislave na plavárni na Pasienkoch. Zverenci trénerskej dvojice Malík-Gunda si počínali fantasticky a ani v jednom z piatich zápasov nestratili ani bod. Porazili ŠKP Modrí Draci Košice 12:4, Sláviu UK Bratislava 12:9, XBS waterpolo Šamorín 12:7, ŠK Hornets Košice 15:7 a PVK Vrútky 10:3. V piatich duleoch nastrieľali súperom 61 gólov. Pozrite sa ako sa im darilo v jednotlivých stretnutiach.

Vstup našich mladých vodných pólistov pod vedením trénerskej dvojice Michal Malík a Marcel Gunda do úvodného turnaja Národnej ligy mladších žiakov na bratislavských Pasienkoch vyšiel perfektne a na naše konto sme si pripísali víťazstvo 12:4. Základ osemgólovej výhry položila naša mládež už v prvej štvrtine, ktorú vyhrala 7:0 a polčas celkovo 8:2. Súperovi sa podarilo v tretej časti znížiť na 8:4, ale 49 sekúnd pred koncom Vajda upravil na 9:4. Podobne ako v prvej štvrtine, tak aj v tej poslednej skóroval len Klub vodného póla Nováky a po presných zásahoch trojice Debnár, Blaho a Vajda sme nakoniec uspeli o osem gólov. Strelecky sa darilo Mattiasovi Vajdovi, ktorý dal 6 gólov a Miroslav Blaho pridal 5 gólov, jeden dal Marcus Debnár.

KVP NOVÁKY vs ŠKP Modrí Draci Košice 12:4 ( 7:0, 1:2, 1:2, 3:0 )

Góly: Vajda 6, Blaho 5, Marcus Debnár 1

Zostava KVP NOVÁKY:

1 Patrik Iliaš, 2 Dominik Púčik, 3 Kristián Fodor, 4 Matúš Mužík, 5 Miroslav Blaho, 6 Marcus Debnár, 7 Mattias Vajda, 8 Maxim Čaraj, 9 Arthur Debnár, 10 David Šiatinský, 11 Samuel Kohút, 12 Martin Vaňo, 13 Oliver Dudáš, 14 Vratko Šereš, 15 David Mazan

Aj v druhom piatkovom zápase v Bratislave naši mladší žiaci dali súperovi 12 gólov a keďže inkasovali 9x, pribudla na naše konto druhá výhra. O tri góly sme vyhrali nad domácou Sláviou UK Bratislava. Prvá štvrtina sa skončila remízou 2:2, keď sme dokázali vždy odpovedať na gól súpera M.Debnárom resp.Blahom.Vajda nás poslal v druhej štvrtine do vedenia na 3:2, ale aj na 4:3. Domáca Slávia UK však po dvoch góloch vyhrávala o gól 5:4. Päť sekúnd pred polčasom Vajda vyrovnal na 5:5. Tretia štvrtina nám vyšla skvele a po troch góloch po sebe sa Klub vodného póla Nováky dostal do trojgólového vedeni 8:5, uspeli gólovo Fodor, Blaho a Vajda. Na šiesty gól reagoval Mužík a vyhrávali sme 9:6, krátko pred koncom súper znížil na 9:7. V posledných ôsmich minútach zvýšil Blaho na 10:7, Čaraj premenil pokutový hod na 11:8 nuž a 19 sekúnd pred koncom duelu na konečných 12:9 upravil Mužík.

Slávia UK Bratislava - KVP NOVÁKY 9:12 ( 2:2, 3:3, 2:4, 2:3 )

Góly: Vajda 4, Blaho 3, Mužík 2, Fodor, M.Debnár a Čaraj po 1

Aj tretí zápas Národnej ligy mladších žiakov v Bratislave zvládli naši mladí vodní pólisti na výbornú. Po výhrach nad ŠKP Modrí Draci Košice 12:4 a nad Sláviou UK Bratislava 12:9 do tretice dali súperovi 12 gólov a na svoje konto si pripísali tretie víťazstvo. V sobotnom predpoludňajšom stretnutí pod trénerským vedením dvojice Malík a Gunda porazili XBS waterpolo Šamorín 12:7. Prvú časť hry sme ovládli 4:2, keď sme vyhrávali 1:0, ale aj 2:1, po góloch Vajdu a M.Debnára sme v závere ušli súperovi na dva góly - 4:2. V druhej štvrtine vyhrával Klub vodného póla Nováky znova o dva góly a to 5:3 a 6:4, polčas sme vyhrali po ďalšom góle M.Debnára 19 sekúnd pred koncom o tri góly 7:4. V tretej štvrtine sa XBS priblížil na rozdiel gólu na 7:6, ale Púčik a Blaho svojimi gólmi odrazili nepríjemného súpera a už to bolo 9:6. V posledných ôsmich minútach sa dva razy zaskvel Vajda a KVP viedol 11:6 a jednu sekundu pred koncom zápasu na siedmy gól v našej sieti našiel ráznu odpoveď Mazan a tak sme Šamorín zdolali 12:7.

KVP NOVÁKY vs XBS waterpolo Šamorín 12:7 ( 4:2, 3:2, 2:2, 3:1 )

Góly : Vajda 6, M.Debnár 2, Púčik, Blaho, Čaraj a Mazan po 1

Aj vo štvrtom zápase v našom hlavnom meste nám naši mladší žiaci urobili radosť. V sobotu večer porazili košických sršňov o osem gólov 15:7. Prehrávali v priebehu prvej štvrtiny 0:2 a aj keď dorovnali na 2:2, prehrali ju o dva góly 2:4. V druhej zapli na vyšší prevodový stupeň a aj keď prehrávali 3:5, po troch góloch po sebe sa dostali do vedenia na 6:5. 27 sekúnd pred koncom polčasu súper vyrovnal na 6:6 a tak sa aj skončil. Dôležitým faktorom bolo to, čo sa udialo v tretej štvrtine.Zverenci trénerskej dvojice Malík-Gunda dali Hornets 5 gólov, ale neinkasovali ani raz a viedli 11:6. Čo sme začali v tretej štvrtine, sme dokončili v tej poslednej. Najprv ŠK Hornets znížil na 11:7, ale po ďalších štyroch góloch našich chlapcov sme nakoniec tento zápas doviedli do úspešného konca 15:7. Strelecky sa darilo Blahovi, ktorý konto sršňov zaťažil siedmymi gólmi.

KVP NOVÁKY vs ŠK Hornets Košice 15:7 ( 2:4, 4:2, 5:0, 4:1 )

Góly: Blaho 7, Vajda 3, M.Debnár 2, Púčik, A.Debnár a Vaňo po 1

V poslednom piatom zápase prvého turnaja Národnej ligy mladších žiakov v Bratislave naši mladí vodní pólisti vyhrali nad PVK Vrútky 10:3 a to znamená, že po úvodnom turnaji majú zverenci trénerskej dvojice Malík-Gunda na konte päť výhier. Základ tejto výhry položili už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 4:0, polčas vyhrali 6:2. V tretej časti hry pridali ďalšie dva presné zásahy a podobne v poslednej štvrtine a tak tento zápas jasne ovládli.

PVK Vrútky vs KVP NOVÁKY 3:10 ( 0:4, 2:2, 1:2, 0:2 )

Góly: Blaho a Vajda po 3, M.Debnár, A.Debnár, Šiatinský a Kohút po 1