Mladší žiaci KVP Nováky v piatich zápasoch s plným počtom bodov!

Na prvom turnaji v Národnej lige v našom NCVP od piatka do nedele jasná dominancia našich mladých vodných pólistov.

04.06.2023 19:30:28

Mladší žiaci KVP Nováky v kategórii U13 jasne a razantne na prvom turnaji v Národnej lige v našom NCVP a navyše bez straty bodu!

Úvodný zápas našim mladým vodným pólistom vyšiel v piatok na jednotku. Po góle Vajdu, ktorému tento zápas náramne chutil, veď dal šesť gólov, sme vyhrávali 1:0, ale Slávia vyrovnala na 1:1 z pokutového hodu. V druhej časti hry v presilovke uspel Blaho a zvýšil na 2:1, náš tretí gól pridal Vaňo a štvrtý z pokutového hodu Vajda - 4:1. 108 sekúnd pred polčasom súper znížil a následne z pokutového hodu upravil na 4:3 a to 65 sekúnd pred koncom polčasu. V tretej štvrtine skórovali Vajda a Mužík a pred záverom sme vyhrávali už 6:3. V poslednej časti hry Vajda pridal náš siedmy gól, Slávia síce znížila na 7:4, ale záver patril našim mladým vodným pólistom pod vedením trénerskej dvojice Malík-Gunda, ktorí po dvoch góloch Vajdu porazili súpera o 5 gólov 9:4.

KVP NOVÁKY vs Slávia UK Bratislava 9:4 ( 1:1, 3:2, 2:0, 3:1 )

Góly: Vajda 6, Mužík, Blaho a Vaňo po 1

Darilo sa nám aj v druhom súťažnom zápase v Národnej lige mladších žiakov proti XBS waterpolo Šamorín, keď sme ho porazili o osem gólov 12:4. V prvej štvrtine sme vyhrávali už 4:0, nakoniec sme ju ovládli 5:1 zásluhou dvoch gólov Vajdu a Fodora, jeden pridal Blaho. V druhej švrtine dal Šamorín dva góly po sebe a znížil na 5:3 , ale Vajda tretím gólom rozhodol, že v polčase sme vyhrávali o tri góly 6:3. Podobne ako nám parádne vyšla prvá štvrtina, tak vyšla aj tretia. V nej sme sa strelecky presadili 4x, keď úspešní boli dva razy Blaho a raz Debnár a Vaňo a po troch častiach ti už bolo 10:3. Nuž a v poslednej štvrtine dal náš 11-ty gól Vaňo a s klaksónom skóroval Blaho a súpera sme zdolali 12:4.

XBS waterpolo Šamorín vs KVP NOVÁKY 4:12 ( 1:5, 2:1, 0:4, 1:2 )

Góly: Blaho 4, Vajda 3, Fodor a Vaňo po 2, Debnár 1

V treťom turnajovom stretnutí sme v sobotu dopoludnia nastúpili proti ŠK Hornets Košice a aj v tomto zápase sme bodovali naplno, aj keď súper bol naozaj mimoriadne nepríjemný. Po dvoch góloch Vajdu a jednom góle Fodora sme vyhrávali už 3:0, sršne skórovali sedem sekúnd pred klaksónom na 3:1. V druhej štvrtine to už bolo len o gól - 3:2, po presnom zásahu Púčika sme zasa viedli o dva góly 4:2. Sršňom sa však podarilo vyrovnať na 4:4, no 57 sekúnd pred polčasom Blaho naklonil misky váh na našu stranu po piatom góle a tak sme prvý polčas vyhrali 5:4. V tretej štvrtine padli tri góly a všetky do siete súpera. V našom tíme sa presadili gólovo dva razy v presilovkách Vaňo a Blaho a ďalší gól dal Fodor a pred záverom to už bolo 8:4. V poslednej časti hry padlo len po jednom góle na oboch stranách, Vajda poslal našich chlapcov do vedenia na 9:4, ale posledné slovo si vzali východniari a korigovali na konečných 9:5.

ŠK Hornets Košice vs KVP NOVÁKY 5:9 ( 1:3, 3:2, 0:3, 1:1 )

Góly: Vajda 3, Fodor 2, Púčik, Mužík, Blaho a Vaňo po 1

V sobotnom štvrtom zápase naši chlapci nemali žiadne problémy s ďalším súperom, ktorým bol PVK Vrútky a zverenci trénerskej dvojice Malík a Gunda vyhrali 16:2. Základ vydareného duelu položili v prvej štvrtine, ktorú ovládli 6:0 a v polčase dominovali 10:2. V tretej a štvrtej štvrtine dali spolu 6 gólov a neinkasovali ani raz a tak nakoniec pred posledným nedeľným zápasom proti ŠKP Modrí Draci Košice sa naladili veľmi príjemne.

KVP NOVÁKY vs PVK Vrútky 16:2 ( 6:0, 4:2, 2:0, 4:0 )

Góly: Vajda 5, Blaho, Debnár a Vaňo po 2, Púčik, Fodor, Mužík, A.Debnár a Šiatinský po 1

V poslednom nedeľnom zápase sme si na naše konto pripísali piate víťazstvo v piatom zápase. Nad ŠKP Modrí Draci Košice sme vyhrali hladko 10:1, keď sa darilo strelecky Vajdovi, autorovi piatich gólov. Jediný gól sme dostali 15 sekúnd pred koncom tretej časti hry z pokutového hodu. Podobne ako v sobotu večee, tak aj v nedeľu predpoludním sa darilo gólovi Vajdovi, ktorý konto súpera zaťažil piatimi gólmi. Prvým turnajom sme prešli bez straty bodu a na našom konte je plný počet 10-tich bodov.

ŠKP Modrí Draci Košice vs KVP NOVÁKY 1:10 ( 0:1, 0:4, 1:3, 0:2 )

Góly: Vajda 5, Vaňo 2, Fodor, A.Debnár a Kohút po 1