Na slovíčko po kvalifikácii U17 s Michalom Gogolom

Minulý víkend strávila naša mužská reprezentácia U17 v Manchestri, kde sa konal kvalifikačný turnaj skupiny B o postup na Majstrovstvá Európy U17. Po poslednom zápase sme vyspovedali Michala Gogolu, asistenta trénera U17.

Manchester 5.mája 2019, Krajčík R. | 10.05.2019 17:00:52

1. Gratulujeme k postupu na ME U17. Ste spokojný s celým priebehom turnaja ? S výsledkom určite áno.

- Ďakujem v mene celého mužstva. S výsledkom samozrejme áno, náš ciel bol skupinu vyhrať. Horšie je to s našou spokojnosťou, čo sa týka predvedenej hry. Bola vidieť veľká nervozita na chlapcoch a niektoré momenty v zápasoch sa nám zdalo, akoby im z hlavy vyfučalo všetko, čo sme počas prípravy trénovali a nacvičovali. To, že sme vyhrali skupinu, je výsledok bojovnosti, lebo herne nás súperi často krát prehrávali.

2. Za favorita skupiny bolo považované Francúzsko a za outsiderov Izrael a Veľká Británia. Prečo nám práve tieto slabšie tímy robili také problémy?

- My sme práve zápas s FRA odohrali najlepšie a bojovne. Aj keď ako som už spomenul, až prílišná nervozita nám viditeľne zväzovala ruky, ale chalani ten zápas vydreli. Na FRA bola vidieť nezohratosť, ako nám neskôr povedal ich tréner, išli na tento turnaj s nulovou prípravou. Ostatné 2 zápasy to bolo z našej strany slabé. Stále považujem náš tím za výkonnostne oveľa vyššie ako Izrael a VB, ale vo vode sme to neukázali.

3. V mužstve Slovenska hrali aj šiesti hráči KVP Nováky (Šimkovič, Tisaj, Ravinger, Mihál, Jakubis, Berlanský).

- Hráči KVP tvoria základnú kostru tímu. Možno až na brankára Šimkoviča, ktorý odchytal solídny turnaj, ostatní hráči sa herne trápili. Určite sme očakávali od nich viac, ale ako som spomenul vyššie, viditeľná nervozita, zdravotné problémy pred turnajom (Tisaj), určite značne poznačili ich výkon.

4. Kedy sa začne príprava na ME a ako bude vyzerať??

- Prípravu začneme po skončení slovenských súťaží. Prebiehať bude vo veľkej väčšine v Novákoch (lepšie podmienky ako tu nenájdeme) a pracujem aj na zorganizovaní medzinárodného turnaja pred ME v Novákoch, prípadne vycestujeme do zahraničia na turnaj. Príprava môže byť len taká, na akú máme peniaze...

5. S akými cieľmi  odíde SVK na ME???

- Keďže sme skončili 1. v kvalifikačnej skupine, budeme do skupiny dolosovaní ako 3. mužstvo a ako 4. mužstvo bude niekto z Malta, Holandsko, Francúzsko, Rumunsko. Okrem Holandska sme už s ostatnými hrali (Memoriál Sergeja Charina 2019, alebo v Manchestri) a poznáme ich kvalitu. ME bude veľmi ťažký turnaj a my budeme musieť byť veľmi dobre pripravení, aby sme splnili náš cieľ, hrať v skupine o konečné 9-12. miesto. Sila v európskej špičke je veľká a my sa momentálne nemôže porovnávať s tými naj v Európe.

6. Pár viet na záver...

- Ďakujeme za podporu fanúšikom, ktorí žili s nami prostredníctvom sociálnych sieti...hlavne a sľubujem za celý tím, že spravíme všetko pre to, aby sme dôstojne reprezentovali na Majstrovstvách Európy v Tbilisi (11.-18.8.2019).

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce v lose skupinových súperov, ktorých spoznáme už cez víkend počas LEN kongresu v Saint Petersburgu.

<b>Naj fanúšik LILI Gogolová</b>

Naj fanúšik LILI GogolováSpäť na zoznam aktualít
Vodné pólo live
Mesto Nováky
KIABA SPEDITION
Auto AKR Elektra
EASY Travel
Národné centrum vodného póla Nováky
LIMPID s.r.o.
Gentleman
Noving Nováky
Iteego
Digitech
Novaky.COM
RTV Prievidza
Salsa Cubano Project
MERIDIANA
BoGo bus s.r.o.