KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Na slovíčko pred novou sezónou s Michalom Gogolom

Pred začiatkom novej sezóny 2016/2017 sme o rozhovor požiadali manažéra a kapitána mužov KVP Nováky Michal Gogolu.

Kedy začala príprava na novú sezónu 2016/2017??

Oficiálnu prípravu, pre všetky kategórie, sme začali 1.8.2016.Prázdninové mesiace sú dosť individuálne a hlavne účasť na tréningoch u tých najmenších hráčov, je dosť podmienená dovolenkami, tábormi atď. Ale verím, že keď začne školský rok, tréningová morálka sa výrazne zlepší.

Čo sa týka tréningové procesu A-mužstva, ten bol a stále aj je, výrazne ovplyvnený účasťou 7 hráčov KVP v príprave juniorského reprezentačného tímu na ME v Holandsku.

Pred novou sezónou sme zaznamenali dva odchody hráčov, ktorí boli v minulej sezóne ťahúňmi. Ako to ovplyvní ambície a skladbu tímu v sezóne 2016/2017??

Je to pravda, náš tím, ktorý minulý rok vybojoval double(Slovenský pohár a Slovenskú extraligu) pred novou sezónou opúšťajú hneď 4 hráči. Andrej Ševc( odchod do BA) a Miroslav Trčo( ZA ) odchádzajú študovať vysokú školu. Veľmi výrazné sú odchody Juraja Zaťoviča do Grécka( PAOK Solún) a Maroša Tkáča do Chorvátska( Primorje Rijeka). Uvedomujeme si, že títo hráči budú chýbať, ale na druhej strane radi, že sa im podarilo nájsť si angažmán v tak kvalitných kluboch a držíme palce, aby sa im obom darilo.

Podarilo sa manažmentu klubu doplniť tím a nahradiť odchádzajúcich hráčov??

Ako sa už povedal, nahradiť Zaťoviča a Tkáča je dosť problém. Do tímu sme posunuli talentovaných domácich odchovancov, ktorí určite dostanú šancu sa pobiť o miesto v tíme. Uvedomuje si ale, že bojovať o najvyššie priečky v lige, čo je naša priorita, sa nedá len sa mladíkmi a pracujeme na doplnení mužstva. O konkrétnych menách zatiaľ rozprávať nechcem, ale tím bude určite pred novou sezónou posilnený posilami zo zahraničia.

Monitoruješ situáciu u najväčších konkurentov, príchody-odchody hráčov??

Priznám sa, že moc ani nie. Sústredím sa hlavne na stavbu nášho tímu. Ale samozrejme, že niečo sa ku mne dostalo. Viem, že v tímoch ŠK Hornets Košice a ŠKP MD Košice angažovali nových trénerov a Hornets aj nových hráčov, ale ako som už povedal, sústredíme sa na náš klub a uvidíme, čo prinesie sezóna.

Na konci minulej sezóny sa nahlas rozprávalo o účasti tímov KVP Nováky a ŠK Hornets KE v európskych pohároch(Lige majstrov resp. LEN cupe). KVP Nováky sa nakoniec do pohára neprihlásil, prečo??

Mali sme reálnu ambíciu prihlásiť sa do Ligy majstrov 2016/2017. Naše rozhodnutie, nakoniec neprihlásiť sa, bol zapríčinené hlavne odchodmi Zaťoviča a Tkáča. Hrať európsky pohár je dosť finančne náročné a byť v ňom len do počtu, nemá zmysel pre nás zmysel.

Ďalšia skutočnosť, ktorá zavážila, je fakt, že do európskeho pohára bolo nutné sa prihlásiť do 3.8.2016 a v tom dátume, sme nemali tak poskladané mužstvo, aby sme pohár mohli hrať.

Ako bude vyzerať príprava mužstva seniorov na Slovenský pohár 2017?

Príprava nebude ničím špeciálna, mali sme v pláne zorganizovať kvalitne obsadený medzinárodný turnaj, ale keďže koncom septembra sa už začínajú európske ligy, nepodarilo sa mi zohnať kvalitné tímy a turnaj organizovať nebudeme. Až týždeň pre pohárom budeme mať konečne kompletné mužstvo a začne sa príprava na slovenskú extraligu. Slovenský pohár bude pre nás prvá spoločná akcia a verím, že nám poslúži ako dobrá príprava na ligu.

Aké sú ambície Klubu vodného póla Nováky v nadchádzajúcej sezóne??

Náš klub má pred každou novou sezónou len tie najvyššie ambície, vo všetkých kategóriách.

Koho vnímaš ako najväčšieho konkurenta v boji o titul??

Sezóna je veľmi dlhá a náročná. Myslím, že Slávia UK Bratislava bude opäť silná, ako každoročne. Ťažia zo zohratosti a tímového ducha. Takže práve Sláviu považujem za najvážnejšieho súpera pre KVP Nováky. Uvidíme, ako sa prejavia nové posily v ŠK Hornets Košice. Ale to všetko ukážu až ligové zápasy a hlavne Play Off v máji.

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner