Na záver základnej časti berieme v Extralige mužov vo vodnom póle z Košíc ďalšie dve výhry

Základnú časť ukončili naši vodní pólisti bez straty bodu!

03.04.2023 11:40:19

Je dobojované. Naši vodnopóloví 16-násobní majstri Slovenska vo vodnom póle mužov a zverenci trénera Petra Nižného ukončili základnú časť v Extralige mužov bez straty čo i len jedného bodu. S desiatimi výhrami a s 20-timi bodmi ju vyhrali a v semifinále na nich čaká ŠK Hornets Košice už 15.apríla 2023 v bitke na tri víťazné zápasy. V druhom semifinále si to rozdajú Slávia UK Bratislava a ŠKP Modrí Draci Košice.

Základnou časťou sme prešli ako nôž maslom a prispeli k tomu aj dve posledné víkendové výhry v Košiciach. Síce bez nášho kapitána Juraja Zaťoviča, no poradili sme si aj s ŠK Olympia Košice a aj s ŠKP Modrí Draci Košice.

Predposledný zápas v základnej časti Extraligy mužov zverenci trénera Petra Nižného proti ŠK Olympia Košice zvládli bez kapitána Juraja Zaťoviča a na ich konto pribudla výhra o dva góly 10:8 a to znamenalo deviatu výhru v poradí a 18 získaných bodov. Naši vodní pólisti v prvej štvrtine dva razy vyhrávali ale domáci tím vždy dokázal vyrovnať a tak sa prvé dejstvo skončilo remízovo 2:2. Po góloch Kováčika a Mihála sme viedli v druhej štvrtine 4:2, Mihál rozhodol o tom, že po prvom polčase KVP viedol 5:3. Ravinger a Tisaj v tretej časti poslali 16-násobného majstra Slovenska do vedenia na 7:3, Olympia následne znížila na 7:5, no 58 sekúnd pred koncom Tisaj pridal náš ôsmy gól a po troch štvrtinách sme vyhrávali 8:5. Mihál a Bielik v posledných ôsmych minútach navýšili vedenie nášho tímu na 10:5, záver patril súperovi, ktorý troma gólmi po sebe upravil na konečných 10:8.

ŠK Olympia Košice vs KVP NOVÁKY 8:10 ( 2:2, 1:3, 2:3, 3:2 )

Góly: Mihál 4, Bielik a Tisaj po 2, Ravinger a Kováčik po 1

Hrali sme v zostave:

1 Vančo, 2 Ravinger, 3 Korenačka, 4 Vajda, 5 Stehlík, 6 Berlanský, 7 Iliaš, 8 Bielik, 9 Štanga, 10 Kováčik, 11 Tisaj, 12 Mihál, 13 Turk

Naši chlapci zvládli aj posledné desiate vystúpenie v Extralige v základnej časti. Po sobotnej výhre nad košickou Olympiou 10:8 v košickom bazéne vyhrali aj s domácim ŠKP Modrí Draci o tri góly 12:9 a základnú časť ovládli bez straty čo i len jedného bodu!

ŠKP Modrí Draci Košice vs KVP NOVÁKY 9:12 ( 1:1, 2:1, 3:4, 3:6 )

Góly: Tisaj 3, Ravinger, Bielik, Kováčik a Mihál po 2, Berlanský 1

V prvej časti padli len dva góly, na úvodný gól domáceho tímu z pokutového hodu odpovedal Tisaj 37 sekúnd pred koncom a po prvej štvrtine bol stav nerozhodný 1:1. V druhej osemminútovke išli znova Modrí Draci do vedenia na 2:1, z pokutového hodu Ravinger vyrovnal na 2:2, no na polčas išli spokojnejší domáci hráči, ktorí ho vyhrali tesne o gól 3:2. Vrece s gólmi sa roztrhlo v priebehu druhého polčasu, ktorý naši majstri vyhrali celkovo 10:6. Po góle Bielika a Kováčika sme sa dostali v tretej osemminútovke do vedenia na 4:3 a po vyrovnávajúcom góle nás Bielik poslal do vedenia na 5:4. Domáci hráči následne z pokutového hodu vyrovnali a 46 sekúnd pred koncom sa dostali do vedenia na 6:5. Sedem sekúnd pred koncom Kováčik vyrovnal na 6:6. Do poslednej štvrtiny sme vstúpili po góloch Mihála a Ravingera úspešne a vyhrávali sme 8:6, ale ŠKP Modrí Draci vyrovnal na 8:8. Zverenci Petra Nižného po ďalších dvoch góloch od Mihála a Berlanského vyhrávali už 10:8, pričom necelé dve minúty pred koncom súper znížil na 10:9. Posledné slovo si vzali naši vodní pólisti, keď sa presadil dva razy Tisaj a rozhodol o tom, že KVP NOVÁKY vyhral nad ŠKP Modrí Draci o tri góly 12:9.