KLUB VODNÉHO PÓLA NOVÁKY

Narodeninový shutout a hladká výhra nad Piraňou

V 6. kole vodnopólovej extraligy privítali Nováčania Topoľčany, o málo vídaný jav sa postaral náš brankár Daniel Veterník.

Narodeninový oslávenec so sladkým priezviskom a MR. Zero Daniel Veterník po víkendovom čistom konte v čiapočke úradujúceho majstra KVP Nováky vstúpil do sveta dospelých: „Na konci tretej štvrtiny mi povedali, že ak inkasujem gól, tak ma Miro Trčo vyfackuje a to som si teda neprial!“ Rarita.

Vo svete vodného póla isto nevšedný úkaz. Ak brankár vo futbale, či hokeji nedostane gól, je to jedna paráda. Je to vychytaná nula. Shutout. Mr Zero, jasná vec. Ale neinkasovať vo vodnom póle ani v jednej štvrtine, ktorá trvá osem minút, to je už, vážení, riadna sila. V našich vodách naozaj kuriozita. A nielen v našich. Vo svete! O tú sa postaral v sobotu 18. narodeniny oslavujúci brankár úradujúceho majstra KVP Nováky Daniel VETERNÍK, ktorý pri výhre KVP 21:0 nad SC Piraňa Topoľčany neinkasoval ani jeden jediný raz. Nováky VRTUĽNÍK zatiahol roletu a hostia mohli z kože vyskočiť, nepadlo to tam ani raz. Priznám sa, ja osobne si na to nepamätám. Telefonoval som s Ladislavom Bottlíkom, ktorý mi povedal, že ani on si to nepamätá a to je už čo povedať.

S Dančim sme sa o vydarenom zápase nad mieru porozprávali. Dano, aký bol zápas? „Zápas sa niesol v kľudnom tempe. My sme využili svoje šance a nedovolili súperovi nič spraviť. Všetci chalani si z radosti zahrali“, prezradila hneď v úvode novácka brankárska opora po Michalovi Gogolovi. A ako vnímal Dano hru súpera, ktorý sa strelecky nepresadil ani raz? „Zopár šancí Piraňa mala, ale či už ja, alebo bloky spoluhráčov ich dokázali eliminovať.“ Zažil už brankár Novák so sladkým priezviskom zápas, keď nedostal ani gól? „Také zápasy si pamätám v mladších kategóriách. No to už bolo dávno a som rád, že sa mi to podarilo aj v mužskej extralige.“ Zápas sa skončil „očkom“ a výhrou 21:0 v prospech KVP, ako reagovali spoluhráči a fanúšikovia po zápase? „Dostal som pochvalu od spoluhráčov a takisto aj od ľudí, no za výsledkom stojí celý tím, je to tímová práca.“ Zväčša sa po takom stretnutí a zvlášť takomto výsledku zvykne čo to osláviť a keďže mal Dano v ten deň narodeniny a dokonca 18-te, tak mi nedalo aby som sa neopýtal, či pozval chalanov na niečo a niekam za takýto výkon? „Po zápase sme si išli sadnúť s niektorými spoluhráčmi a ďalej si už asi viete domyslieť :)“ Ale samozrejme, že vieme, veď 18 má človek len raz v živote a mladým dnes patrí svet! Kedy sa vlastne sympatický Dano dozvedel, že pôjde do brány? „Keďže som meškal na poradu, tak až tesne pred začiatkom zápasu, ale bol som pripravený a koncentrovaný na celý zápas.“ A čo tento výsledok znamená pre dobre rozbehnutú kariéru? „Výsledok ma potešil, no je ešte veľa vecí čo treba zlepšiť a dostávať sa pomaly vyššie. S tým mi pomáha aj legenda Michal Gogola.“ Pomáha mu naozaj výborne, navyše neinkasovať ani raz, to je dnes naozaj vo vodnom póle vec nevšedná, reakcie v priebehu zápasu boli zaujímavé: „Po konci tretej štvrťky mi bolo povedané, že ak mi dajú gól, tak dostanem facku od Mirka Trča, to ma vyhecovalo“ Veľa podobných vydarených zápasov a veľa zdravia, šťastia želáme a nech sa darí, Vrtuľník:)

PS: A čo prezradila vodnopólová legenda Michal Gogola na margo Daniela Veterníka? „Je to slušný chlapec, na môj vkus až moc flegmatický. Je talentovaný brankár a hlavné je, že chce pracovať aj spolu s Jarom Úradnikom a som rád, že výsledky našej spolupráce sa začínajú ukazovať. Som presvedčený, že ak vydržia, tak budú obaja veľkou konkurenciou pre Kozméra a Hofericu.“ Inak ak sme pri Michalovi Gogolovi, aj on bol pri NULE, ktorú vychytal. Možno si spomeniete na január 2014, kvalifikáciu v Riu na OH, ktoré sa konali v tom istom roku v Aténach. Tam naši vodní pólisti porazili domácu Brazíliu na nulu - 3:0 a Michal vychytal čisté konto!!!

napísal: Patrik Pavelka (vodne pólo nás baví)

link: https://www.facebook.com/vodnepolonasbavi/posts/979108848802636:0

Generálny partner

Mediálni partneri

Marketingový partner